Česká pirátská strana

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Ivan Bartoš je známým uživatelem vojtěšek
Další významná osoba Pirátů Mikuláš Ferjenčík
Strana na počítačích využívá pirátské verze softwaru

Česká pirátská strana (zkr. ČPS) je stranou liberálně smýšlejících lidí, pěstitelů vojtěšek, korzárů a bukanýrů. Oproti sesterské straně Pirátů na Islandu to má kvůli absenci moře krapet těžší. Hlavní tváří strany je, jako je dnes celkem zvykem, všestranný hudebník Ivan Bartoš.

Program[edit | edit source]

Hlavním programem Pirátů je legalizace vojtěšek a jejich domácího pěstování pro vlastní potřebu. Protože ale česká společnost není na tak rapidní kroky připravena, prosazuje ČPS jakýsi mezikrok v podobě legalizace konopí, které ale ve skutečnosti Piráty nezajímá (NE, nezajímá), což má následně zahájit tvrdou kampaň za vojtěšky, které mají podobné účinky jako konopí, jen silnější. Poté se strana pokusí o legalizaci tvrdých drog z vlčího máku, což nebude ve vojtěškami a konopím omámené společnosti vůbec problém.

Mezi další stranické programové body patří boj proti korupci nebo krádež duševního vlastnictví.

Další čtení[edit | edit source]Czech flag 2.PNG Politické strany České republiky Czech flag 2.PNG

Ach anoČSSDČSSSDČeská alkoholicko revoluční stranaDělnická stranaHipíci za zelené jistotyKoruna ČeskáKSČMLev21MDU-ČSLNE 2011Novojičtí černoprdelníciODSPirátiPSSDSPDSPOZKSTANSMER-ČSSDStrana svobodných občanůTOP 09Úsvit – Národní KoaliceStrana zelených
zaniklé: Mumie svobodyNárodní stranaVěci veřejné