Koruna Česká

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Českokoruna.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Koruna Česká - pamětní mince/¹


Našemu redaktorovi byl povolen krátký rozhovor s jedním z představitelů této skupiny.


Dobrý den, můžete mi říct kdo jste a jaké máte cíle?

Jsme royalisté, nový začátek!

To je pěkné. Kdo za vámi stojí?

Jsme royalisté, nový začátek!

Dobře, obraťme list. Napadli jste stránky Koruny České a dalších monarchistických skupin. Souvisí to nějak s nadcházejícím Generálním sněmem?

Jsme royalisté, nový začátek!

Jak vidíte budoucnost monarchismu v Čechách, na Moravě a ve Slezsku?

Jsme royalisté, nový začátek!

Děkuji za rozhovor.

"A nyní se všichni odebereme do vinárny U posledního soudu" (Václav Srb)[edit | edit source]

Koruna Česká je zájmový spolek zpěváků staré císařské hymny Zachovej nám Hospodine sdružený kolem majitele prosperující vinárny U posledního soudu na pražských Vinohradech, jehož členové se domnívají, že jsou součástí politické scény ČR. Její předseda/* ovšem tuší, že tomu tak není, a proto se děsí možného vývoje, kdy se omylem dostane do parlamentu.

/* Na přímý dotaz představitelé Koruny České dementovali, že by v nejbližší době zamýšleli nahradit osobu předsedy někým nebo něčím jiným. Fáma zřejmě vznikla ze skutečnosti, že ve vinárně U posledního soudu bylo v posledních dnech instalováno zcela nové tudorovské houpací křeslo, které se pod svým majitelem zcela pochopitelně kymácí, což je ale důsledek konstrukce křesla a nikoliv situace ve straně.


Činnost Koruny České[edit | edit source]

Obsahem činnosti spolku je schůzování a výměna předsednictva kromě samotného předsedy, který nic nezkazí, protože nic nedělá. Obvyklou náplní schůzí je nadávání na to, že předseda nic nedělá, odvolávání členů předsednictva a demonstrativní vystupování členů předsednictva ze spolku.

Je dlužno podotknout, že většiny schůzí se zpravidla účastní i bulvární novináři v marné naději, že se snad konečně bude něco dít.

V rámci spolku ještě donedávna fungovalo několik klik. Byla to zejména dobře nakonzervovaná klika, která byla díky důkladnému promazání natolik pohyblivá, že se neustále otáčela a vypadávala. Dále se zde vyskytovala tzv. pragmatická klika nazývaná podle pragmatické sankce – tuto kliku směly používat i ženy. Když jeden z členů přinesl na generální sněm kliku od blázince, byly všechny kliky pro jistotu zrušeny, protože jednak skutečný král ovládá dharmu a nepotřebuje dveře, a za druhé, kliky nikdo ze stávajících členů neuměl používat a tak furt vrzaly. Zatímco ostatní kliky byly s větším či menším úspěchem recyklovány, konzervativní kliku odnesl neznámý pachatel z vinárny u Posledního soudu a proslýchá se, že pro ni postavil samostatné muzeum, kde uctívá sama sebe.

V tuto chvíli jsou již všechny dveře nahrazeny závěsy, aby se předešlo spekulacím, co se za zavřenými dveřmi skrývá.


Někteří členové Koruny České předstírají, že jsou narozdíl od běžných občanů šlechtického původu (to je něco jako border kolie oproti podengovi). Někteří šlechticové se ovšem od Koruny České distancují, protože nemá žádný vliv, a raději podřimují na vavřínech jinde, například v TOP 09.

Někteří členové Koruny České rádi nosí velmi staré uniformy a chtěli by zaplnit všechna náměstí všech měst v zemích koruny české sochami Franze Josefa a maršála Radeckého bez ohledu na dopravní situaci. Na to ovšem nemají peníze, tak zde umísťují alespoň papírové makety, které se dají snadno odnést do hospody, když se změní počasí.


Pozn: ¹/ Koruna Česká namlouvá svým členům, že má v úmyslu změnit státní zřízení. Skutečným záměrem je však zvýšit obrat v provozovně U posledního soudu. Za tímto účelem razí vlastní měnu (viz obrázek), kterou postupně infiltruje do oběhu mezi běžné občany, aby si zvykali na nové poměry.


Aktuálně z Koruny České: naší tajné módní hlídce se podařilo vypátrat, že svou rezignaci na všechny funkce v Koruně České ohlásili uklízečka, nástěnkář, účetní a vrátný. Poslední zhasne.

Události z regionů 2013:

Přední představitelé Koruny České pozdravili v Brandýse nad Labem svého panovníka a princezny během slavnosti "Audience". Členové uspořádali lidovou sbírku, aby mohli zaslat gratulaci k narozeninám princi Zvonimírovi. Před volbami se strana opět uložila do hlubokého spánku. Před usnutím předseda vyzval všechen lid, aby kandidoval do parlamentních voleb na kandidátce Koruny České, neboť tato nemá dostatečný počet členů.

Invinoveritas.jpg

Chrrrrrrrr....

Czech flag 2.PNG Politické strany České republiky Czech flag 2.PNG

Ach anoČSSDČSSSDČeská alkoholicko revoluční stranaDělnická stranaHipíci za zelené jistotyKoruna ČeskáKSČMLev21MDU-ČSLNE 2011Novojičtí černoprdelníciODSPirátiPSSDSPDSPOZKSTANSMER-ČSSDStrana svobodných občanůTOP 09Úsvit – Národní KoaliceStrana zelených
zaniklé: Mumie svobodyNárodní stranaVěci veřejné