Fadžr al-edžemchératej al-embašár

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem FAČR.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem SPD.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Fadžr al-edžemchératej al-embašár (فجر الديمقراطية المباشرة, česky: Úsvit přímé demokracie) je mezinárodní organizace sdružující piloty a příznivce dopravních letadel a kamikaze.

Pobočka v ČR[edit | edit source]

Nejaktivnějším českým členem je moravský Japonec Tomio Okamura. Další známý český člen je profesionální pilot běloch Černoch, Marek [1].

Pobočka v Libyi[edit | edit source]

Libyjská pobočka se nazývá zkráceně Fadžr Libya (Libyjský Úsvit).

Aktivity[edit | edit source]

Poté, co se libyjská místní organizace Úsvitu zmocnila několika dopravních letadel, některé americké zdroje se domnívají, že by mohlo dojít k jejich použití k útokům ve stylu kamikaze, jak bývalo běžné v domovině zakladatele Fadžru Tomia Okamury[2]. Úsvit to nepřímo potvrdil i na Facebooku: "[...] i když piloti nikdy nic nevzdávají, obávám se, že šance na šťastný konec je malá."[3]

Význam slova Okamura[edit | edit source]

Okamura (岡村) se skládá ze dvou japonských znaků: "岡" - "halda" a "村" - "vesnice". Jelikož Japonci čtou jména odzadu dopředu, celkový význam je "napřed vesnice a pak halda". Je nabíledni, že halda se z vesnice stane například zásahem letounu kamikaze (pro něž je tím pádem "okamura" v japonštině v podstatě synonymum).

Odkazy[edit | edit source]

Czech flag 2.PNG Politické strany České republiky Czech flag 2.PNG

Ach anoČSSDČSSSDČeská alkoholicko revoluční stranaDělnická stranaHipíci za zelené jistotyKoruna ČeskáKSČMLev21MDU-ČSLNE 2011Novojičtí černoprdelníciODSPirátiPSSDSPDSPOZKSTANSMER-ČSSDStrana svobodných občanůTOP 09Úsvit – Národní KoaliceStrana zelených
zaniklé: Mumie svobodyNárodní stranaVěci veřejné