Mumie svobody

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Google uncyc.jpg Mumie svobody na googleTohle je nejlepší článek na téma „Mumie svobody“ na celým internetu.

„Politici za Mumii svobody by měli chodit do poslanecké sněmovny v dresech. Aby bylo na první pohled poznat, za koho právě kopou.“

- Stanislav Gross
Spekulace o tom, že Jan Ruml je v jádru kosmonaut-Romulan přestěhovaný z Lenina se nepotvrdily. Tajně odebraná DNA nemá dostatek levotočivých prvků.

Mumie svobody - jinak Unie svobody. Již zaniklá levicová strana Jana Rumla, Karla Kühnla a asi dvaceti dalších předsedů a jedné předsedkyně, kteří se vystřídali ve vedení v průběhu necelých čtyř let. Strana byla proslulá svou zásadovostí a apelem na morální hodnoty a řadou dalších kotrmelců. Nemorálnost tzv. opoziční smlouvy ČSSD - ODS kritizovala tak zásadově, že s ČSSD při první příležitosti vytvořila vládní koalici. Pokud se alespoň jednou US pokusila ČSSD v něčem oponovat, dostala takovou masáž, aby vypadla z vlády, že poslanci unie byli nakonec k vládě ČSSD loajálnější než samotní socialisti.

Ve svém programu měla Unie svobody zejména likvidaci podnikání, zvýšení daní, zavedení registračních pokladen a registrovaného partnerství a důsledné neoponování ČSSD. V plnění svého programu byla poměrně úspešná, přesno nezabránila dramatickému poklesu svých preferenci až k bodu nula.

Typického voliče US bylo možné snadno poznat, protože asi po měsíci od voleb si v kroužku důvěrných přátel rval vlasy a křičel "Bože, koho jsem to volil" případne ateističtěji "Koho jsem já to blbec volil". Po zaniknutí se tato voličská základna poměrně nerovnoměrně rozdělila na voliče Strany zelených (ateistická a komunistická část) a na voliče lidovců, aby si opět rvali vlasy po volbách dalších.

Podívejte se také na[edit | edit source]

Czech flag 2.PNG Politické strany České republiky Czech flag 2.PNG

Ach anoČSSDČSSSDČeská alkoholicko revoluční stranaDělnická stranaHipíci za zelené jistotyKoruna ČeskáKSČMLev21MDU-ČSLNE 2011Novojičtí černoprdelníciODSPirátiPSSDSPDSPOZKSTANSMER-ČSSDStrana svobodných občanůTOP 09Úsvit – Národní KoaliceStrana zelených
zaniklé: Mumie svobodyNárodní stranaVěci veřejné