Masožravé dveře

From Necyklopedie
(Redirected from Dveře)
Jump to navigation Jump to search
Nebezpečný živočich
Malý poddruh dveře právě vlivem hladu požírá vše okolo.
Už jste někdy přišli do místnosti za určitým účelem a okamžitě zapomněli proč?

Vypadá to, že za to mohou – dveře. Když se vrátíte zpět, většinou si vzpomenete, co jste chtěli. Psychologové z University Notre Dame (stát Indiana, USA) objevili, že projití dveřmi způsobí v mysli proces, který nazývají “ohraničení události”. Ten oddělí od sebe dvě skupiny myšlenek. Náš mozek uloží myšlenky, které jsme měli v jedné místnosti a připraví nepopsanou stránku pro myšlenky v novém prostředí. Bože, to se mi ulevilo! Já myslel, že jsem sklerotický blb a ony jsou příčinou dveře.

—Normální člověk

Senzační objev učinili vědci z Moravstánu, ve středu 12. 12. 2007 v 12:12 byl Dr. Evženem Ženšenem objevem zcela nový živočišný druh. Byl pojmenován dveř masožravý. S překladem do angličtiny i jiných jazyků jsou zatím problémy. Celosvětově se zatím používá jméno v moravštině. Tiskový kulometčík MOA se vyjádřil takto: "Jak vidno je zde možnost konflikt vyřešit i bez násilí a MOA toto řešení také podporuje. V případě uznání Moravstánu, jako suvereního státu jsme připraveni přejmenovat Moravskou osvobozeneckou armádu na Moravskou obranou armádu, čímž ušetříme za nová loga MOA." Jak se ovšem politická situace v Moravstánu vyvine je velkou otázkou, ale už teď je jasné, že by mohly přijít problémy se začleněním ČR do Schengenského prostoru.

Přírodovědecká fakta[edit | edit source]

Dveř masožravý je velice rozšířený druh organismu, vyskytujícího se v mnoha variantách. Mládě dveře masožravého je nerozlišitelné od normálních dveří, ovšem zhruba po roce dochází k neviditelné přeměně. Dveř masožravý se vyskytuje ve poddruzích podobných klasickým vchodovým dveřím, až po široké automatické dveře, nebo například obrovské protiatomové dveře v pražském metru. Agresivita jedince je značná, zejména když je hladový, nebo v době páření. Výskyt je hlášen celosvětový, byl zavlečen i na Antarktidu, kde uvěznil 15 norských polárníků v polární stanici a drží je jako rukojmí v boji za samostatnost Moravstánu.

Původ druhu není znám. Vyskytla se teorie, že za vymřením dinosaurů stojí právě obrovský druh dveře masožravého, který doslova vyjedl vše dobré a nechal pouze nechutné savce. V dalších milionech let trpěli dveři hladem, a jejich velikost proto rapidně klesla, až na současný stav. V roce 935 došlo k revolučnímu převratu v chování dveřů, když jeden z nich zabil svatého Václava ve vchodu do kostela. Nebyl tedy zabit bandou vrahů poslaných šlechtou, jak je chybně popisováno v učebnicích dějepisu bez loga Necyklopedie, případně v učebnicích s logem Nesyslopedie - upozorňuji, že se jedná o padělek! A od této doby konzumují dveři masožraví nejen chutné plazy, ale i lidi a jiné savce.

Oběti dveře masožravého[edit | edit source]

Po celém světě je deklarováno přes 2 650 666 obětí. A toto číslo není konečné, je to jen výsledek dvoudenní sondáže. Lov dveře masožravého je neúčinný a tak ve většině případů vyvázne kořist pouze se ztrátou několika končetin, či jiných orgánů. V případě extrémního štěstí pouze se zlomeninou ruky či nohy. Ale ať tak či onak horší jsou psychické následky na přeživších. Časté jsou deprese, dveřo-fobie, alkoholické sklony, nástup schyzofremie... Příkladem může být například Miloš Zeman, jenž od útoku školních dveřů na jeho osobu nosí hlavu našikmo a popíjí Becherovku.

Někdy se naopak dostaví nenávist ke dveřům, tak i dveřím. Příkladem je hnutí „Inner Circle“, které v polovině 90. let 20. století ničilo dveře v na území severských států. (Nikoli jak je chybně psáno v učebnicích dějepisu bez loga Necyklopedie, případně v učebnicích s logem Nesyslopedie – upozorňuji již podruhé, že se jedná o padělek, že podpalovali jen kostely, jednalo se o cílené útoky na dveře masožravé.)

Rozeznat dveře od dveře masožravého je nemožné, jediným poznávacím znakem je konzumace vašeho těla, ale to je již pozdě. Proto již 13. 12. 2007 MOA podepsala mír s dveřem. Obyvatelé jiných zemí než Moravstánu mají však smůlu, dveř se nechal slyšet o podpoře výhradně Moravstánu.