Čáp

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Čáp
Cap nese decko.jpg
Čáp bílý v práci

Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Podkmen: obratlovci (Vertebrata)
Třída: ptáci (Aves)
Podtřída: letci (Neognathae)
Řád: brodiví (Ciconiiformes)
Čeleď: čápovití (Ciconiidae)


Čáp je pták, který se stará o přežití lidské rasy tím, že nosí děti.

Na území ČR žijí dva druhy: čáp bílý a čáp světlehnědý (který nosí romské děti). Ve světě se vyskytují ještě poddruhy žlutý a čáp černý, přičemž ten černý, to je podle očitých svědkyň opravdu veliký pták.

Zatímco populace čápa bílého neustále klesá, čápi jiných barev jsou stále hojnější a migrují k nám i z okolních států. Pokusy o vytržení čápa bílého z netečnosti a přinucení jej k činnosti pomocí syntetické chuti do práce se vymkly kontrole. Čáp bílý si řekl o další dávku a šel si stěžovat do Brusele na hrubé zacházení.

Popis[edit]

Všichni čápi jsou velcí ptáci s velikými a širokými křídly. Mají dlouhé, štíhlé nohy, dlouhý krk a silný zobák, ve kterém transportují raneček s novorozenětem. Jsou to dobří, vytrvalí letci, při letu je krk natažený rovně dopředu. Druhy, které žijí v chladnějších oblastech, jsou tažné, lze tedy za ně zapřáhnout přívěsný vozík. V souladu s unijními předpisy musí být od nového roku nosní ptáci vybavení též autosedačkou, proti čemuž odborová Unie dodavatelů děcek (něm. Verbunden Babyträgervögelrei, ang. United Carriers of freeloaders, nor. Barnevernet) vytrvale stávkuje.

Význam[edit]

Ač se to zdá býti nemožným, stále existují lidé, kteří zpochybňují význam čápů pro člověka, coby druh. Mezi občany stále přetrvávají tmářské bludy, že se miminka rodí, dokonce že procházejí vaginou. Tito jedinci si neuvědomují nebezpečnost takových myšlenek a jejich hereze má neblahý vliv na vývoj nedospělých osob. Vzhledem k nevinné dětské povaze je přípustná pouze lež o tom, že děti jsou získávány (např. nakupovány) v obchodech - především v rozlehlých super a superhyper-marketech. Což je možné a tudíž vlastně pravda.

Industrializace a kolektivizace venkova zapříčiňuje neustálé zhoršování hnízdících podmínek čápů u nás. Též Plynofikace a ubývání kotlů na tuhá paliva a s tím související zmenšování komínů odstraňují přirozená komfortní místa pro zakládání nových hnízd s centrálním vyhříváním, což nevyhnutelně zapříčinilo strmý pád demografické křivky obyvatelstva v Česku. Naše mírné pásmo bohužel neumožňuje hnízdění čápa Marabu, který tak úspěšně nosí malé černoušky v Africe a to obvykle ve dvojicích či trojicích, neboť se jedná o ptáka statného.

Většina zemí Evropské unie zažívá podobně vážné problémy. Umělý odchov čápů ve velkovýkrmnách doposud nepřinesl kýžené výsledky. OSN i VTN, jakožto lídr v sociodemografických vědních oborech společně vyhlásily program "Čáp ztratil čepičku" a "Vraž čápa do boudy". EU se přidala s dotacemi na tzv. čapí hnízda - farmy určené k práci s těmito ptáky. Druhá uvedený program, tedy "Vraž čápa do boudy", potom cílí na předškolní mládež a v souladu s učením Jana Ámose Komenského učí děti zacházet s čápem formou hry.

Babiš prodavač.jpg edit 

Marioneta.jpg Spojené Babišárny Marioneta.jpg

AgroprdAch anoAndrej BabišBabiškaČápiČeskoDNESLibové novinyMinisterstvo financíNE 2011