DNES, neumírej!

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
IDNES, neumírej!
James Bond. Daleký sever. Šéfredaktor v ohrožení.
Plakát k filmu IDNES, neumírej!
Plakát k filmu IDNES, neumírej!
žánr Akční / Dobrodružný / Thriller / Krimi
originální název Die another way
stát USA / Česko
rok 2013
délka 189,45 minut
formát 13 : 2
produkce Filmová Studia PLDR
námět Ian Fleming
režie Smršín
hrají Miloš Zeman, Pavel Šafr, Milosz Zeman, Ho Či Chu Mi Pi Ču, Milosh Zieman, Miloch Zeman, MZ, M. Z., Mikloś, Kim Čong Il a také Miloslav Šlouf
Tento nos málem zničil svět.

DNES, neumírej! je další film, kde agenta Jamese Bonda ztvárnil Miloš Zeman. Pro tvůrce byl zcela jasnou volbou po obrovském úspěchu Quantum of Siláž, který v době svého vydání zastínil návštěvností Avatara a dokonce i Babovřesky. Tvůrci již nyní sepsali s Milošem smlouvu k natáčení dalšího filmu, ale který to bude, není zatím známo. Název je lehce zkomolený kvůli překladu z angličtiny, ale velmi dobře nastiňuje zápletku

Děj[edit | edit source]

Vysočina[edit | edit source]

Film začíná táhlým dvouminutovým záběrem na krajinu Vysočiny, po kterém následuje další táhlý záběr na Jeep Wrangler jedoucí po rozbité asfaltce vedoucí k vile Jamese Bonda, který zrovna stojí na balkoně a pije slivovici. Z auta vystoupí Miloslav Šlouf. James se na něj otočí a procedí skrz zubyM“. Sejde dolů a ptá se ve dveřích: „Myslel jsem, že jsi zemřel!“ načež mu M odpoví, že kontejner na odpadky na brněnské periferii byl vyložen olovem a díky tomu přežil jaderný výbuch v Quantum of Siláž. Nakonec se James s M usmíří a M může popsat Jamesovi situaci.

Zápletka[edit | edit source]

James je vyslán do Severní Koreje, kde má odhalit tajný plán tamějšího generála Ho Či Chu Mi Pi Ču a v ideálním případě ho má překazit. James zjistí, co má generál v úmyslu, ale je prozrazen a zavřen do vězení. Po měsíci se mu ale podaří utéct a snaží se překazit zlý plán na unesení šéfredaktora MF DNES, Pavla Šafra. Miloš ukradne experimentální korejský letoun „Smějící se Kim“ a díky tomu se dostane zpět do Prahy během čtvrt hodiny. Když dorazí do Prahy, okamžitě uhání zkonfiskovanou tramvají číslo 9 k redakci, ale když tam dorazí, vidí, že je příliš pozdě. Přední stěna budovy je vysklená a před ní leží v tratolišti krve umírající sekretářka, která Jamesovi řekne, že Šafra unesl záhadný milionář do svého sídla na Islandu.

Vybavení a cesta na sever[edit | edit source]

Q vybaví Jamese falešnou identitou, obojživelným vozem Lada Niva na jaderný pohon, který má nyní kulomety skryty ve světlech a mobilním telefonem Aligátor, který se v případě nebezpečí a po stisknutí červeného tlačítka přetransformuje na lahev slivovice a lehký Kulomet PK. James poté odlétá na Island a proplíží se do sídla milionáře, kam sezval významné světové osobnosti.

Island[edit | edit source]

James zjistí záměry milionáře – ten chce pomocí zvláštní křivky, kterou kopíruje tvar Šafrova nosu ovládnout svět. Pokud totiž vystřelí ze svého orbitálního laseru paprsek přesně pod oním úhlem, dokáže spálit jakékoliv místo na planetě. James vpadne do sálu, kde chce milionář demonstrativně useknout Šafrovi nos a vložit ho do analyzéru, který má vypočítat lom paprsku. Milionář popadne Šafra a uteče s ním do garáží, kde nastoupí do svého vozu. James je v závěsu za ním a se svou Nivou mu jde po krku a snaží se zachránit redaktora.

Eskalace[edit | edit source]

James nakonec milionáře dostihne a zajistí ho pouty u jeho vozidla. Šafra nechá nastoupit do Lady a vyrazí vstříc letišti v Reykjavíku. Po cestě se ho Šafr ptá, co sním udělá. Na to mu James odpoví následovně: „Vážený pane redaktore. Jak byste již mohl vědět, váš nos je velice nebezpečný. Nemůžu nic riskovat, a proto bude pro všechny nejlépe, ano, když vás zabiji. Citoval bych Márka Twaina, Půjdete na druhou stranu řeky.

Po tomto proslovu se Šafr snaží Jamese uškrtit, ten strhne volant a auto provede salto, po kterém dopadne na zem a oba vypadnou ven. Zatímco Šafr vytahuje pistoli, kterou schoval ve svém velkém orlím nosu, james vytáhne telefon a nechá ho přetransformovat. Následně si přihne slivovice, vystřelí Šafrovi pistoli z ruky a prostřelí mu kolena. Poté ho polije slivovicí a zapálí. Na odchodu prohlásí „Já vím, proč říkám, že slivovice má mít 51,7%. Pokud má méně, nevzplane, Pokud má více, nehoří rovnoměrně.

Závěr[edit | edit source]

Svět je zachráněn. A nebo taky ne!

Babiš prodavač.jpg edit 

Marioneta.jpg Spojené Babišárny Marioneta.jpg

AgroprdAch anoAndrej BabišBabiškaBabišovo stádo ovcíČápiČapí hnízdoČeskoDNESLibové novinyMinisterstvo financíNE 2011
Filmový pás.jpgFilmový pás.jpg
   v  d  e
Filmy

7 dní hříchůAlien: CovenantBabovřeskyBarbar OnanBlade RunnerČesko potřebuje tisíc takových Hedvíčků!Červená KarkulkaDaleko od BrnaDaleko od PrahyEnterprise NX-01Honzíkova cestaHarry Potter a Tajemství Zvětšovacích Se SlipůHarry Potter a Tajemství HustleruIndián a JonesJe třeba zabít SeagalaJen počkej zajíciJežíš: První KrevJyříkova cestaKaky se vracíKuka se vracíKlaus JeštěrkářLáčkovka věští smrtLví králMach, Šebestová a kouzelné sluchátkoMatrixONEMANSHOT: The moviePanictví aneb kurvahošigutntágPapapapájštipinapaPrasopes baskervillskýPulp Fiction / Die Melasenfiktion / Galimatyjáš: Historky z podsvětíSlunce, seno a radarSnowboarďačkyTřeskStar Trek XI.Star Wars: Síla se probouzíTerminátor 2: Den po čůráníTerminál 3: Vzpoura strojůU pokladny mu stálVálka se švábyZuzankaZvěrozvěsti
Bondovky: Quantum of SilážDNES, neumírej!Spadla z oblakovKyzové OkoJedna flaška nestačíKrálovská šavlePiješ jenom dvakrátPovolení usínatŠpektrNení čas přestat chlastat
Filmy o Wikipedii: Správcův hněvWikiromanceWikipedia 2070Pátrání po Jimbovi16 blokůPoslední správceEvoluce
Filmy o Necyklopedii: Dobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym …sága Necykloverse