Richard I. Lví král

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Richard I. Lví král (francouzsky Richard I Roi Lion, anglicky Richard I the Lion King, latinsky Ricardus I Rex leonis) je hlavní postava stejnojmenného animovaného filmu pro děti, inspirovaného stejnojmennou historickou postavou.

Tentýž rok přišel Disney do kin se svojí verzí animovaného příběhu o Richardovi I. Že Lví král? Ano! Film nesl oficiálně název Richard I. Želví král.

Charakteristika[edit | edit source]

Scéna z filmu, nalevo je vyobrazen král Richard I. Lví král, uprostřed je Richardův arabský kamarád, kterého Lví král porazil při každé ze svých křížových výprav. Arab nabízí k adopci svého syna jako smírnou oběť, protože on i jeho lid jsou již válkami vyčerpáni. Napravo celému aktu přihlíží Arabova první žena.

Richard I. Lví král je ve filmu vyobrazen jako tvor s lidskou hlavou a lvím tělem, což je vzhledem k tomu, že všechny ostatní postavy jsou obyčejná zvířata, přinejmenším zajímavé. Film často naráží na tajemné a nepotvrzené stránky života opravdové historické postavy, jako je například králova údajná homosexualita. Rád se toulá po světě se svými terarijními pavoučími kamarády — křižáky a zažívají spolu kdejaké lumpárny a dobrodružství, kupříkladu na křižáckých výpravách proti nenapravitelným kamarádům Arabům (ve filmu jsou Arabové vyobrazeni jako opičáci).

Film[edit | edit source]

Film Richard I. Lví král je veleúspěšné animované dílo z roku 1994. Jedná se o film z dílny nejmenované moravstánské pirátské televize, která vystupuje pod označením KVK (Kluci v Kleci). Děj se odehrává ve 12. století v Anglii. Film líčí životní ostudy krále Anglie a pána Irska Richarda I. Lvího krále. Zejména je pak zajímavá část, ve které si moravstánská režie tak trochu pohrává s dějinami a zabývá se Richardovou návštěvou středověkého Moravstánu, kde on i celá jeho družina zakládali města a dokonce i samotný Lví král po sobě na našem území zanechal spoustu potomků. Tato bezesporu nesmírně kontroverzní myšlenka byla ještě donedávna předmětem vášnivých sporů a osinou v zadnici všem historikům. Teprve tým odborníků z Fakulty akrobatického dějepisu provinční Univerzity Jama Ánuse Křížlosského na tuto zapeklitost, ukrývající se kdesi ve stínu minulosti, vrhl světlo pravdy. Vzhledem k faktu, že všechny cesty vedou od Blížkovice, je zhola nemožné, aby se Richard I. Lví král k území Moravstánu byť jen přiblížil.

Hudba k filmu[edit | edit source]

Hudbu k filmu nesvěřila režie na starosti nikomu jinému než hvězdě světové hudební scény, kterou Elton „Buzna“ John bezesporu je. Píseň Můžeš cítit dnes v noci lásku? (anglicky Can you smell the love tonight?) se v podstatě ihned stala hitem.

Závěrem[edit | edit source]

„Zvládnu udělat salto vpřed i vzad.“

- student Fakulty akrobatického dějepisu

„Koho to zajímá, že umíš udělat salto vpřed i vzad, jak to s tím vším souvisí?“

- nějaký editor

„Souhlasím s nějakým editorem, ten citát tu nemá co dělat…“

- nějaký čtenář
Filmový pás.jpgFilmový pás.jpg
   v  d  e
Filmy

7 dní hříchůAlien: CovenantBabovřeskyBarbar OnanBlade RunnerČesko potřebuje tisíc takových Hedvíčků!Červená KarkulkaDaleko od BrnaDaleko od PrahyEnterprise NX-01Honzíkova cestaHarry Potter a Tajemství Zvětšovacích Se SlipůHarry Potter a Tajemství HustleruIndián a JonesJe třeba zabít SeagalaJen počkej zajíciJežíš: První KrevJyříkova cestaKaky se vracíKuka se vracíKlaus JeštěrkářLáčkovka věští smrtLví králMach, Šebestová a kouzelné sluchátkoMatrixONEMANSHOT: The moviePanictví aneb kurvahošigutntágPapapapájštipinapaPrasopes baskervillskýPulp Fiction / Die Melasenfiktion / Galimatyjáš: Historky z podsvětíSlunce, seno a radarSnowboarďačkyTřeskStar Trek XI.Star Wars: Síla se probouzíTerminátor 2: Den po čůráníTerminál 3: Vzpoura strojůU pokladny mu stálVálka se švábyZuzankaZvěrozvěsti
Bondovky: Quantum of SilážDNES, neumírej!Spadla z oblakovKyzové OkoJedna flaška nestačíKrálovská šavlePiješ jenom dvakrátPovolení usínatŠpektrNení čas přestat chlastat
Filmy o Wikipedii: Správcův hněvWikiromanceWikipedia 2070Pátrání po Jimbovi16 blokůPoslední správceEvoluce
Filmy o Necyklopedii: Dobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym …sága Necykloverse