Blížkovice

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Blížkovice je název pro městys, nebo jak místní prdelané říkají "country městečko", ležící v jižním Moravstánu.

Skloňování[edit | edit source]

Je mezinárodně stanoveno, že slovo Blížkovice a jména všech jejich obyvatel jsou nesklonná. To znamená, že ve všech pádech se vyslovují a píší naprosto stejně. Dalším axiomem je, že Blížkovice, ačkoliv se to na první pohled nezdá, je slovo jednotného čísla, rodu středního.

Přesná poloha[edit | edit source]

I když víme, že Blížkovice leží někde u jižních hranic Moravstánu, jeho poloha (Blížkovice poloha) není zcela přesně určená. Je to částečně podmíněno faktem, že všechny cesty vedou od Blížkovice. Pokud tedy chce do Blížkovice někdo dojít musí se vydat opačným směrem. Avšak jelikož všechny cesty vedou směrem od Blížkovice, musí se otočit znovu. Dotyčný, který má namířeno do Blížkovice, se tak točí na jednom místě. Jedná se tedy o takový Moravstánskobermudský trojúhelník.

Název[edit | edit source]

O původu názvu existují 2 teorie:

  • Název je odvozen od jména bájného zakladatele Blížkovice, pana Blížka. Pan Blížka obětoval novému country městečku celý svůj život. Podle pověsti založil Blížkovice na zeleném drnu. Vlastnoručně tu vybudoval všechny důležité instituce a rozmnožoval se tu s různými ženami tak dlouho, než založil populaci dost početnou na to aby městečko zalidnila.
  • Lidé si název vymysleli ze samé radosti z toho, že jejich country městečko leží tak BLÍZKO u onoho krásného města Krna.

Významní domorodci[edit | edit source]

Velmi významným Blížkovice rodákem je Dr. Jam "Ánnus" Křížlos. Jam je velký Moravstánský vlastenec. Je důležitým členem MOA, ale také OSP a mnoha jiných organizací. Vždy bývá jedním z hlavních aktérů útoků na Prágl a jiná místa v Čechistánu. Specializuje se hlavně na výrobu biologických zbraní všeho druhu. Prostě jede bomby. Je to známý srandista, který propaguje hlavně typ humoru "zasměj se mně".

Kdo v srdcích žije, neumírá…

Další člen MOA pocházející z Blížkovice je Blesk Mc Žížala. Ten již bohužel loví Pražáky ve věčných lovištích. Jam Křížlos na pohřbu tohoto hrdiny promluvil takto: "Milí přátelé, mohl bych mnoho hodin a dní mluvit o našem kamarádu Blesk (připomínám, že jména lidí z Blížkovice jsou také neskolonná). A přesně to udělám. Blesk jsem neznal příliš dlouho, z pohledu člověka. Ovšem z pohledu žížaly se jednalo o dlouhotrvající přátelství. Čím kratší bylo naše přátelství, tím hlouběji v nás zapustilo kořeny. Když jsem se dnes dozvěděl, že byl Blesk nalezen mrtvý ve sklenici s dalšími šesti žížalami, byl můj smutek hlubší, než se dá vyjádřit slovy. Okamžitě jsme nechali podrobit Blesk tělo soudní pitvě. Cituji ze zápisu pitvy: "V těle pitvané/ho byly nalezeny nervové zauzliny v hlavové části... a v krvomíze bylo nalezené vysoké množství alkoholu." Po tom, co jsme se podrobně seznámili se shromážděnými důkazy a výpověďmi svědků se domníváme, milí přátelé, že Blesk zavraždil nejmenovaný psychopatický profesor K. K., který si neuvědomil, že žížala nevydrží tolik alkoholu jako křeček. K. tvrdí, že se Blesk utopil v lihu, ale jeho výpovědi nepřikládáme žádnou váhu. Nyní prosím uctěme Blesk minutou ticha."(redakčně zkráceno).


„Někdy hledám cestu do Blížkovice skoro celý den, ale pak se na to vyseru a jdu domů“

- Občan Blížkovice

„Já se pochčiju tak jako tak.“

- Dr. Jam "Ánus" Křížlos