Disney

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Volné pokračování Bambiho.
Volné pokračování Vetřelce

Disney [dyzny] je největší mediální společnost na světě, zaměřená na zábavu pro děti a mládež, a továrna na ty nejdivočejší sny dětské představivosti. Za vznikem Dyzny studia stál židovský antisemita Walt Disney, původním jménem Jiří Trnka, jeden z Otců zakladatelů USA.

Waltův život[edit]

Walt byl původem z milující rodiny irských přistěhovalců. Už v dětství si rád kreslil či (to spíše) obkresloval a plagiátorství s ním už zůstalo. Jeho doporučení jiným animátorům znělo následovně: „Když to nemůžete nakreslit, zkuste to obkreslit. Když to nemůžete obkreslit, zkuste to předat někomu jinému ke kreslení. Když to nemůžete předat někomu jinému ke kreslení, zkuste to ukrást. Když to nemůžete ukrást, zkuste to koupit. Když to nemůžete koupit, zkuste to koupit znova a za větší peníz.

V raném mládí byl Walt arogantní antisemita a buran, ale poté co zachránil princeznu židovského původu, pochopil, že nejdůležitější ze všeho je láska, krása, moc, luxus a bohatství.

Nádherné pohádky[edit]

Podrobnější údaje naleznete v článku Seznam amerických filmů, ve kterých se nevyskytují zbraně‎‎.

Na přelomu století[edit]

fortune znamená: jmění, spousta peněz, majlant; štěstí, zdary

…si vedení společnosti koupil zámožný Strýček Skrblík. Jako obvykle nezahálel a rozhodl se nakupovat vo sto šest a za veliký peníz, protože dobře věděl, že se mu každý vyplacený dolar vrátí několikrát a hned za pár let.


A tak v roce 2006 koupil Pixar. A jeho koupí získal možnost vymývat dětem mozek. A jeho koupí získal studio produkující dobré animované filmy.

A tak v roce 2009 koupil Marvel. A jeho koupí získal ještě větší pozici na poli světa filmů. Konečně! Kapitán Amerika versus Iron Man! Hulk vs Thor!

A pak v roce 2012 koupil LucasArts. A jeho koupí získal ještě větší pozici na poli světa filmů. Konečně! Nové Hvězdné války!

A pak v roce 2017 koupil 21st Century Fox. A jeho koupí získal takřka monopol. Konečně! Avengers versus X-meni! Spiderman versus Fantastická čtyřka!


Není divu, že se konkurence (Warner Bros, Universal, Sony, Netflix aj.) sešla za účelem načrtnutí plánu, kterým by Disneyho expanzi zpomalila. Jeden z přítomných navrhnul ambiciózní plán. Propašovat do vedení Disneyho Jaroslava Tvrdíka.

Zneužívání děti[edit]

Hloupé konspirační teorie, nic víc.

Dopad[edit]

Průměrnému dítěti – Vašemu dítěti – stačí vidět jeden pořad z dilny Disneyho týdně aby z něj vyrostl homouš a měkota, o hudebním vkusu nemluvě. Na normální povídání si rovnou zapomeňte, mozek dítěte nemůže tento nápor Pluto. To vše zní sice samo o sobě děsivě, ale berte to tak, že je lepší než dítě, které je otaku.

Poznámka pod čarou[edit]

Walt Disney zemřel na rakovinu plic, kterou si vypěstoval během dlouhých hodin ručního obkreslování Mickey Mouse (od postavy z původního komiksu Hickey House) a dalších postaviček. Pochován je v disneylandském mickeymousoleu.

Velkou (a další) ránu utrpěl Disney roku 2005, když jeho řady spolu se svým bratrem Bobem opustil Harvey Weinstein. Miliony dětí bylo hluboce zarmouceno, některé z nich v sobě traumata nosí dodnes.