Klaus Ještěrkář

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Název tohoto článku není z technických důvodů zcela správný. Správný název by měl být Klaus Ještěrkář (český remake, 2009).
Klaus Ještěrkář
Klaus Ještěrkář
základní data
styl politický horror
stát Česko
rok 2009
délka 9 minut
formát velký
produkce TV Hovna
námět Zdeněk Jičínský
scénář Pavel Rychetský
režie Jan Kalvoda
hrají Václav Klaus, Jiří Paroubek, Mirek Topolánek, Vojtěch Filip, Cyril Svoboda, Karel Schwarzenberg, Miroslav Kalousek, Renáta Vesecká, Miloš Melčák a další
Václav Klaus a Miloš Melčák (rozmazaní)

Do našich kin přichází český remake slavného německého hororu Klaus Ještěrkář (v originále Klaus der Hochstaplerfahrer). Jeho premiéra se konala ve čtvrtek 10. září 2009 v budově Ústavního soudu v Brně. Zatímco dnes již klasická německá předloha [1] se zabývá bezpečností práce ve výrobní sféře, čeští filmaři si vybrali mnohem hororovější prostředí české politiky. Film se odehrává na Pražském Hradě, kde mladý ještěrkář Klaus pomocí ještěrky různě manipuluje se zákony. Přitom se mu čas od času připlete pod nohy nějaký další politik.

Děj filmu[edit | edit source]

První záběr nás zavede do autoškoly, kde mladý Klaus právě obdržel řidičský průkaz na ještěrku. Komentátor (Pavel Rychetský) nám vysvětluje, že poslanec Miloš Melčák právě podal k Ústavnímu soudu stížnost na samorozpuštění Poslanecké sněmovny.

Po střihu vidíme Klause, jak na Hradčanském náměstí nasedá na ještěrku a obratně s ni zajíždí do hradního areálu. V Matyášově bráně mu přes vidlice ještěrky nešikovně přeběhne Cyril Svoboda, neštěstí se tentokrát nic nestalo. U jednoho regálu spatří Klaus Ještěrkář Mirka Topolánka, který ho prosí, jestli by ho Klaus nevyvezl nahoru k vládním dokumentům. Topolánek si na vidlice ještěrky položí paletu stojedničkové většiny, Klaus ho vyveze nahoru, jenže paleta se zřítí i s Topolánkem.

Klaus jede spokojeně dále. Tu zastaví u Karla Schwarzenberga, který právě vybaluje zahraničně-politické dokumenty. Omylem si odloží Lisabonskou smlouvu na ještěrku a zapomene na ni. Klaus mezitím zvedne vidlice ještěrky. Lisabonská smlouva spadne a probodne Schwarzenbergovi lebku.

Po polední přestávce nejde Klausovi znovu nastartovat ještěrka. Náhodou jde kolem Jan Fischer a nabídne Klausovi, že mu ji spraví. Tu Klaus znovu nastartuje a motor ještěrky amputuje Fischerovi obě ruce. Klaus tedy jede nakládat státní rozpočet. Jeho stránky jsou však velmi ostré a Klaus je opominul upevnit. Do cesty se mu připlete Miroslav Kalousek a pláty rozpočtu ho přeříznou vejpůl.

Ještěrkář Klaus jede vesele dál. Kolem prochází Renáta Vesecká a její sexy nohy budí pozornost všech v okolí. Také Miloše Melčáka, který u regálu cosi kutí s motorovou pilou a nevšímá si, že byl nabodnut na vidlici Klausovy ještěrky.

Jak tak jedou kolem Jiřího Paroubka a Vojtěcha Filipa, uříznou jim všechny končetiny. Z Hradu stékají potoky komunistické krve.

Húúúúááááá húúúúú hááááá húúúú chlemt chlemt chlemt chlemt mle mle mle mle mle mle mle chlemt chlemt slint slint slint!!!

V závěrečném záběru vidíme, jak Klaus s ještěrkou vyjiždí z Hradu a míří směrem do Brna k Ústavnímu soudu. Vše halí romantická zář zapadajícího Slunce – tvůrci filmu se dopustili drobné chyby, když zapomněli, že Brno není na západ od Prahy.


Filmový pás.jpgFilmový pás.jpg
   v  d  e
Filmy

7 dní hříchůAlien: CovenantBabovřeskyBarbar OnanBlade RunnerČesko potřebuje tisíc takových Hedvíčků!Červená KarkulkaDaleko od BrnaDaleko od PrahyEnterprise NX-01Honzíkova cestaHarry Potter a Tajemství Zvětšovacích Se SlipůHarry Potter a Tajemství HustleruIndián a JonesJe třeba zabít SeagalaJen počkej zajíciJežíš: První KrevJyříkova cestaKaky se vracíKuka se vracíKlaus JeštěrkářLáčkovka věští smrtLví králMach, Šebestová a kouzelné sluchátkoMatrixONEMANSHOT: The moviePanictví aneb kurvahošigutntágPapapapájštipinapaPrasopes baskervillskýPulp Fiction / Die Melasenfiktion / Galimatyjáš: Historky z podsvětíSlunce, seno a radarSnowboarďačkyTřeskStar Trek XI.Star Wars: Síla se probouzíTerminátor 2: Den po čůráníTerminál 3: Vzpoura strojůU pokladny mu stálVálka se švábyZuzankaZvěrozvěsti
Bondovky: Quantum of SilážDNES, neumírej!Spadla z oblakovKyzové OkoJedna flaška nestačíKrálovská šavlePiješ jenom dvakrátPovolení usínatŠpektrNení čas přestat chlastat
Filmy o Wikipedii: Správcův hněvWikiromanceWikipedia 2070Pátrání po Jimbovi16 blokůPoslední správceEvoluce
Filmy o Necyklopedii: Dobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym …sága Necykloverse