Piješ jenom dvakrát

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Exploding-head.gif Tento článek obsahuje příliš mnoho informací.
Pokud se je budete snažit všechny vstřebat, může se stát, že vám exploduje hlava.
Piješ jenom dvakrát
James Bond. Detektiv Štika. Nová vláda.
Pijes.jpg
Po zuby ozbrojený James
žánr Akční / Noir / Psychologický / Protocyberpunk
originální název You only drink twice
stát USA / Česko
rok 2013
délka 154 minut
formát 1: 1,6180339887
produkce Filmová Studia PLDR
námět Ian Fleming
režie Smršín,
hrají Miloš Zeman, Miloslav Šlouf, detektiv Štika, Jiří Rusnok, Jan Fischer a zbytek Rusnokova kabinetu, Miroslav Sládek

Piješ jen dvakrát je ze všech dosud natočených Bondovek s Milošem Zemanem asi nejzvláštnější. Na rozdíl od předchozích dílů, ve kterých bylo vidět vlastně jen přestřelky a filmy neměly hlubší uměleckou hodnotu, v tomto filmu, který si Miloš spolurežíroval se posouváme blíže k žánru noir, přestřelek a bojů je méně, ale o to jsou hutnější. Ve filmu si zahrál také Milošův známý, Detektiv Štika, kterému Miloš pomáhal řešit ty nejtěžší případy, jako třeba, "Jak detektiv Štika poznal, že kolo ukradl kluk v modré čepici".

Děj[edit | edit source]

Začátek[edit | edit source]

Film začíná v ponurém prostředí pražské Malé Strany. Nebe je zatažené, začíná pršet. Prší hustě, ale nejsou to velké kapky. V dlouhém kabátě a černém klobouku klopýtá přes rozmlácené dlažební kostky postava směrem k hospodě U Černého vola. Déšť houstne, začínají padat velké kapky, které buší do silnice. Postava otevírá dveře a sundavá si klobouk. Hospoda ztichne. Je to totiž Miloš Zeman.

Miloš odejde do zadního rohu hospody, kde si dá jedno pivo a panáka rumu. Po vyklopení panáku do piva následného vyklopení piva do sebe se poprvé ve filmu ozve hlas hlavního hrdiny. (Je to pátá minuta filmu) Miloš nemluví, ale přemýšlí. Svým podmanivým hlasem popisuje situaci:

"Tak podívjte se. Jsem tedy na tom hradě a mám za sebou pár úspěšných misí společně s panem Šloufem. Ubránil jsem Pražský hrad a svatý Václav mi odpustil. Zachránil jsem korunovační klenoty. Praha neshořela, všem jsem se omluvil. No tedy omluvit jsem se chtěl, ale nakonec jsem se neomluvil. V tom jsem možná udělal chybu. Ale pointou je to, že mě teď lidé nenávidí. Se Šloufem jsem ztratil kontakt. Musím ho vypátrat. Možná, že bych se mohl obrátit na své staré známé. Myslím, že je Míla v nebezpečí. Musím mu pomoci. On mi také mnohokrát pomohl. Mám všeho nad hlavu. Musím nějak prosadit tu Rusnokovu vládu. Ale přednější je teď Šlouf. Nejhorší je na tom to, že ho nemůžu vypátrat pomocí naší rozvědky, protože teď bručej kvůli té kurvičce Nagyové."

Miloš vytáhne krabičku cigaret a jednu si zapálí. Hospodský mu přinese další pivo a rum. Miloš dokouří a napije se. To už začíná startovat hudba úvodní znělky. Když Miloš dopije, přijde k němu hospodský a ptá se: "Ještě jedno?" Načež mu Miloš odpoví: "Ne, já piji jen dvakrát."

Oblékne se a vyrazí ven do deště. Úvodní znělka začíná.

Milošův pád[edit | edit source]

Po znělce se záběr vrací na Miloše, který v bouřce jde Malou Stranou směrem na Malostranské náměstí, kde chce nastoupit do tramvaje a odjet na Vinohrady. Jeho plány ale překazí tvrdý pád. Milošovi se totiž ozvou jeho nemocné nohy, se kterými měl problém už u klenotů. Miloš byl skutečně nemocný, nebyl opilý a dodnes ho štve, jak si to lidé vyložili. Miloš si uvědomí, že jeho nohy by mu mohly udělat mnoho potíží, a proto zamíří do lékárny, kde si nakoupí analgetika.

Milošův druhý pád[edit | edit source]

Miloš do sebe kopne tři brufeny a zapije je mohutným douškem, nebo spíš duchem ze slivovice. V tuto chvíli nepřijde Milošův pád, ten přijde až za chvíli. A ne jeho vinou. V Nerudově ulici totiž narazí na partu chuligánů z bojůvek Karla Schwarzenberga, které vznikly v bitvě o Prahu a ještě se nerozpadly. Když vidí Miloše, který se sice maskuje ve svém kabátu, ale ne dostatečně, napadnou ho. Miloš se brání, používá chvaty, které používal proti Henryku Laholovi, ale vtom se ozve nedávno zahojená zlomenina, kterou Milošovi způsobil Lahola svou knihou. Miloš zatíná zuby bolestí, kterou nepřebijou ani prášky s chlastem. Miloš klesá k zemi, zlomen bolestí a chuligáni do něj kopají. Po chvíli je to přestane bavit a odejdou. Miloš se po chvíli zvedne. Z kapsy vytáhne jednu z kapslí, kterou mu dal M po poslední misi. Ta okamžitě zahojí zranění. Má ještě další dvě. Miloš dojde na Malostranské náměstí a nastoupí do tramvaje číslo 22.

Setkání po letech[edit | edit source]

Miloš dojede na náměstí Míru. Vystoupí za zvuku hromu. Po nebi se honí blesky. Zazvoní na zvonek v Šumavské ulici. Je vpuštěn dovnitř. Vyjde do pátého patra, kde mu už otevírá dveře jeho starý známý.

"Ahoj Miloši, co tady děláš?"

"Ahoj Štiko. Potřebuju tvou pomoc."

"Poď dál, zrovna si ohřívám večeři. Dáš si párek?"

"Ne, děkuji, měl jsem guláš."

Miloš vjede do bytu otylého soukromého detektiva. Zatímco detektiv, který doma chodí bez svého modrého saka, jen v košili, odejde do kuchyně, Miloš si prohlíží jeho byt. Všude se kupí sloupce knih o balistice, Tom Clancy, levné pětákové detektivy a pornopovídky. U televize je hromada novin. Na zdech má Štika rozvěšeny fotografie, mezi nimi natažené nitky a u fotek má poznámky. Miloš se posadí na gauč, který je knih prostý. Za chvíli přijde detektiv, na talíři párky, hořčici a chleba a sedne si do křesla naproti Milošovi.

"Tak co to teda po mě potřebuješ, Miloši?"

"Můj známý zmizel. Miloslav Šlouf. Potřebuju ho najít. Myslím si, že mu hrozí nebezpečí."

"Opravdu? Slyšel jsem o tom, že zmizel Jan Fischer a Vlastimil Picek. Bojím se, že někdo chce přebrat moc v zemi."

Miloš zpozorní: "Moc v zemi? až tak je to velký? Já myslel, že Miloslav jen dlužil nějaký peníze, který sázel na koně."

"No, je dost dobře možný, že to je něco většího. Dám se do práce."

Žena[edit | edit source]

Miloš se se Štikou rozloučí a vyrazí ven. Je kolem desáté, přestalo pršet. Miloš si zaběhne ještě na jedno do nedaleké hospody. Sedne si s vínem a přemýšlí, jak z té šlamastyky ven. Vtom přijde do lokálu Karolína Peake. Miloš, posilněný Brufeny a alkoholem s ní následně začne flirtovat. Peake mu ale řekne, že dnes na to nemá čas, že pro něj má důležitou informaci. Peake mu podá obálku a řekne mu, že si má pronajmout pokoj v Libeňském hotelu King. Tam jí má otevřít.

Libeň[edit | edit source]

Miloš podle instrukcí dojede do Libně. Zjistí, že hotel King je jakýsi starý barák, ze kterého se loupe omítka a z neonového nápisu "King" svítí jen "g". U vchodu stojí kurvy a jejich pasáci. Miloš vejde dvonitř, zaplatí si pokoj na jednu noc. Otevře obálku. Má tam nahou fotku Peake, ne jejíž zadní straně je telefonní číslo a nápis "Zavolej mi". Potom tam má dopis, ve kterém mu Peake píše, že Petr Nečas se zbláznil a aby zabránil nástupu nové vlády, raději unesl celý Rusnokův kabinet a chystá se unést i Miloše. V obálce je také letenka do Hong Kongu. Peake mu totiž v dopise radí, aby utekl a skryl se. Miloš tuto možnost zvažuje. Bojí se, že mu jde o život. Připravuje plán. Ráno vyrazí za Štikou, jestli na něco přišel, poté si vezme zbraň z tajné skrýše, kterou pro jistotu založil Šlouf. Poté chce odletět a začít shromažďovat informace o tom, kde se nachází Šlouf.

Ráno[edit | edit source]

Miloš se probudí s lehkou bolestí hlavy, kterou přebije Brufen. Je sedm hodin. Letadlo odlétá ve tři odpoledne. Miloš se odebere do koupelny a čistí si zuby, když slyší klepání na dveře. Miloš se tedy oblékne a chce otevřít. Jenže to už se dveře rozlétnou a dovnitř vpadnou tři zakuklenci v neprůstřelných vestách. Nemají žádné distinkce, takže Miloš správně usoudí, že jsou to žoldáci, které na něj asi nasadil Nečas. Miloš sebere z postele obálku a proskočí oknem. Dopadne na korbu Pragy V3S, která veze seno. Žoldáci po něm ještě párkrát vystřelí, ale netrefí se. O pár ulic dál Miloš seskočí z auta. Dojede na Vinohrady za detektivem. Zjistí, že dveře od jeho bytu jsou otevřené a od dveří do bytu se táhne rudá čára. Miloš čeká to nejhorší. Jde podél skvrny a pak vidí detektiva, jak leží v tratolišti své krve v kuchyni. Nemá pulz. Ale v ruce svírá papírek. Je na něm napsáno "Petr Kellner". Miloš rychle otevře Štikův notebook a zadá jméno kellnera do vyhledávače. Dozví se, že se teď nachází právě v Hong Kongu. Miloš rychle opustí dům a doběhne si pro zbraň, která je umístěná v nádržce veřejného záchodu v Rytířské ulici. U ní je popis: Colt 1911, Gaussova technologie, nedetekovatelné detektorem kovů. Miloš ji zandá do kabátu a vyrazí na Letiště Václava Havla. V letištní hale si koupí bagetu a kafe. Poté projde odbavením a vyrazí do Hong Kongu.

Hong Kong[edit | edit source]

Miloš vystoupí v Hong Kongu. Prochází uličkami, kde vychází pára z malých bister, kde jsou malá tržiště. Přemýšlí, jak začít. Potřebuje nějaký plán Kellnerovy budovy, aby se k němu dostal a dostal z něj informace. Vtom ho zastaví nějaký pobuda ve vaťáku a kšiltovkou.

"Miloši, Miloši!"

Miloš se otočí a zjistí, že to je Miroslav Sládek.

"Pane Sládku, co vy tu děláte? A dejte ty své špinavé prachy pryč z mého kabátu!"

"Promiň, Miloši. Co tu děláš?"

"No, popravdě si myslím, že bude nejlepší, když se ode mě budete držet dál. Páchne vám z úst jak když se odkope selka."

"Počkej, počkej. Mám kontakty. V tomhle městě si bez kontaktů neškrtneš. Můžu tě s někým spojit. Co potřebuješ?"

"No tak tedy dobře. Potřebuji plány Kellnerovy budovy."

"Sakra, to bude horký zboží. Ale něco s tim uděláme. Poď se mnou!"

Poté dojdou do Sládkovy kóje. Sládek v Hong Kongu totiž nebydlí v bytě, který je drahý, ale jako spousta chudých lidí nebo lidí, kteří chtějí zůstat co nejvíc inkognito, bydlí v kóji dva krát dva metry. Jeho kóje má číslo 4864K. Miloš u Sládka přespí a ráno od něj dostane plán budovy.

Kellner[edit | edit source]

Miloš vleze jedním kanálovým vstupem do podzemí. Pach je šílený. Miloš se stokami, které ale vypadají spíš jako podzemní město, plné těch úplně nejchudších lidí. Projde přes podivné náměstí, které je vysoké aspoň dvacet metrů. V jednom místě uhne do úzké chodby, na jejímž konci je mříž. Vypáčí jí a postupuje dál. Nakonec se dostane do kanalizačního systému pod Kellnerovou budovou a vyleze jednou šachtou do kanceláře. Poté postupuje zásadně ventilací. Dvě patra pod Kellnerovou pracovnou ale musí vylézt ven. S těmi několika sekuriťáky si poradí pár rychlými chvaty. V Kellnerově pracovně je jen sám Kellner.

"Kde je Šlouf?"

"Á, Zeman. Co tu chcete?"

"Chci vědět, kde je Šlouf!"

"Ale víte, že tam, kde je Šlouf, není Rusnokův kabinet?"

"Co to melete, vy idiote?"

"Rusnokův kabinet má na svědomí Nečas, ale Šloufa chytli Rusové. Chtějí po něm informace k jeho zbraním."

"Víte, kde ho drží?"

"Ano, vím a rád vám řeknu, mám s Rusy nějaké nevyřízené účty."

Kellner dá Milošovi adresu bytu, kde je Šlouf držen. Čeho si ale Miloš nevšimne je to, že Kellner stiskne tlačítko tichého poplachu. Za chvíli vpadne do kanceláře komando. Miloš levým hákem vyřídí Kellnera a skyje se za jeho masivní dubový stůl. Všimne si malého výstupku na zásobníku Coltu. Je to malý hák. Miloš si vzpomene – to je Šloufův vynález, hák s titanovým lankem! Zahákne háček za stůl a rozstřelí okno. Vyskočí ven. Řítí se z dvousetmetrové výšky dolů a pevně svírá zbraň. Kolem něj létá helikoptéra Kellnerova komanda. vystřelí po nich a náboj urychlený gauss technologií rozstřelí helikoptéře rotor. Miloš v pořádku dopadne dolů. Nemůže ale využít letišť. Tam už o něm vědí. Vezme si tedy autobus, který jede ven z města. Během dalších dvou měsíců se postupně vlakem, autobusem a stopem dostane skrz Asii až do Moskvy.

Moskva[edit | edit source]

V Moskvě Miloš vejde do dvora domu. Po hromosvodu vyšplhá do podkroví, kde má být držen Šlouf. Osvobodí ho a společně se zdekují na Moskevské předměstí. Zde probírají další plán. Šlouf Milošovi řekne, že ví, kde je Rusnok a další politici. Nečas je drží ve svém sídle na pomezí Slovenska a Polska, v horách, ve své luxusní vile. Vězňům ale žádný luxus nedopřává, drží je ve sklepních komorách. Miloš se podívá do novin a zjistí, že Kalousek, který je, jak známo, Nečasův poskok a loutka, přebral plnou vládu v České Republice a vyhlásil stanné právo. Plán je jasný. Miloš musí zachránit republiku a navrátit jí vládu, která byla vytvořena podle ústavních konvencí a je sestavená z nestraníků.

Operace červený zvon na záchody[edit | edit source]

Takto pojmenoval Šlouf bleskový přepad Nečase. Šlouf vybavil sebe i Miloše Samopaly vz. 58 s explozivními náboji s ochuzeným Uranem. V podvečer se Zeman se Šloufem vypadávají na speciálně upraveném Simsonu S-51 směrem k Nečasově vile. Přelezou plot a zadním vchodem, přes verandu, vcházejí do Nečasova sídla. Ten zrovna večeří v jídelně. Nepozorovaně tedy proniknou do sklepních prostor a odemknou cely, ve kterých jsou ministři. Potichu se poté vydají zpět do přízemí. Miloše ale naneštěstí zachvátí bolest nohou a tak se pokusí opřít o stolek na chodbě, ze kterého ale shodí vázu. Ta upoutá Nečasovu pozornost. Ten přijde k místo činu a okamžitě začne kříčet na poplach. Miloš se na něj vrhne s pistolí a prostřelí mu hlavu. V tom už ale nabíhá do sálu komando a začnou pálit po ministrech, Zemanovi a Šloufovi. Jan Fischer se obětuje pro ostatní. Sundá ze zdi katanu a s křikem "Já se neschovávám, já se ale vůbec neschovávám" se vrhne proti vojákům. Ti, naprosto překvapeni jeho obětavostí přestanou na chvíli střílet. Je to přesně ta chvíle, aby Zeman vzal Šloufa za límec a táhl ho pryč. Během té krátké chvíle vidí, že Rusnok je už mrtvý, schytal pět kulek do břicha. Z dalších ministrů je jich naživu asi polovina. Těm obětování Fischera také pomohla, začali utíkat pryč. Vtom rozsekne katanou Jan Fischer prvního vojáka a napřahuje se na druhého, ale oni začnou znovu střílet. Několik vojáků dokonce začne pronásledovat utíkající ministry. Jan Fischer usekne hlavu druhému vojákovi, ale poté klesá k zemi, jeden z vojáků do něj vyprázdnil zásobník. Miloš dostává kulku do kolena. Hodí do sebe jednu pilulku proti bolesti a táhne Šloufa v bezvědomí ven z vily. Před dveřmi mu vsune poslední pilulku do úst. Šlouf procitne. Oba naskočí na Simsona. jedou pryč.

Závěr[edit | edit source]

Miloš a M se zdekují do Lvova. Miloš je zlomený smutkem. Zavinil smrt kabinetu a Kalousek vládne dál. Oba pijí. Jejich denním chlebem je vodka po putykách nejhoršího ražení. Nevědí jak dál. Miloš sáhne do kapsy a zjistí, že tam má fotografii a telefon na Karolínu Peake. Film končí tím, že jí volá a žádá jí o pomoc. Načatý příběh bude mít dokončení v dalším filmu.

Filmový pás.jpgFilmový pás.jpg
   v  d  e
Filmy

7 dní hříchůAlien: CovenantBabovřeskyBarbar OnanBlade RunnerČesko potřebuje tisíc takových Hedvíčků!Červená KarkulkaDaleko od BrnaDaleko od PrahyEnterprise NX-01Honzíkova cestaHarry Potter a Tajemství Zvětšovacích Se SlipůHarry Potter a Tajemství HustleruIndián a JonesJe třeba zabít SeagalaJen počkej zajíciJežíš: První KrevJyříkova cestaKaky se vracíKuka se vracíKlaus JeštěrkářLáčkovka věští smrtLví králMach, Šebestová a kouzelné sluchátkoMatrixONEMANSHOT: The moviePanictví aneb kurvahošigutntágPapapapájštipinapaPrasopes baskervillskýPulp Fiction / Die Melasenfiktion / Galimatyjáš: Historky z podsvětíSlunce, seno a radarSnowboarďačkyTřeskStar Trek XI.Star Wars: Síla se probouzíTerminátor 2: Den po čůráníTerminál 3: Vzpoura strojůU pokladny mu stálVálka se švábyZuzankaZvěrozvěsti
Bondovky: Quantum of SilážDNES, neumírej!Spadla z oblakovKyzové OkoJedna flaška nestačíKrálovská šavlePiješ jenom dvakrátPovolení usínatŠpektrNení čas přestat chlastat
Filmy o Wikipedii: Správcův hněvWikiromanceWikipedia 2070Pátrání po Jimbovi16 blokůPoslední správceEvoluce
Filmy o Necyklopedii: Dobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym …sága Necykloverse