Láčkovka věští smrt

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Láčkovka věští smrt
Láčkovka věští smrt
základní data
styl dojemné drama
stát Česko
rok 2007
délka 45 minut
formát avi
produkce Třetí tisíciletí
námět Svišť
scénář Svišť
režie Svišť
hrají neznámí herci


Láčkovka věští smrt je dojemné Svišťovo drama z oblasti masožravých rostlin. Zabývá se hlavně jejich spornou potravou, kterou nemíní ostatní rostliny přijmout pro svou přirozenou hrdost.

Upoutávka[edit | edit source]

  • Časy se mění...
  • A co hmyz?
  • Bezpečná prosluněná konvička... ...nebo čepele smrtelně nebezpečné mucholapky obecné!
  • Kdy to všechno skončí?
  • Přijďte se podívat na nový film Láčkovka věstí smrt!

Příběh[edit | edit source]


Příběh začíná ve skličujících kulisách čepelovité pasti mucholapky obecné, která právě tráví lapenou mouchu. Tento a mnoho jiných skutků musí masožravé rostliny obhájit na Mimořádném zasedání Rostlin. Ostatní rostliny je nemají rády, protože tím ztrácejí svou hrdost a snižují se na úroveň živočichů. Také jsou napadány, že jejich oběti nevýslovně dlouho trpí. (Tehdy se začne hlasitě pochechtávat bublinatka ostatním masožravým rostlinám, že oni mají průšvih, ne ona. Myslí si, že jí její měchýřkovitá past, která svým vzduchoprázdnem hmyz rychle roztrhá na kousky o velikosti několika mikronů, zachrání. Ale hopsinka ji vyžene.) Masožravé rostliny však říkají, že na to mají právo, vždyť žijí v půdách chudých na živiny a alespoň se oplatí živočichům. Následně se rozohní prudká diskuse o trestu smrti a masožravé rostliny začnou stříkat po ostatních své trávicí šťávy.

Mimořádné zasedání skončilo neúspěchem a jen některé masožravé rostliny se staly býložravými, správně zelenožravými, protože jim ostatní přislíbily dodávku čerstvých plodů se spoustou lahodných živin. Ale valná většina je stále masožravých. Následuje několik minut, beze slov, doprovázených smutnou hudbou, které ukazují hmyz z celého světa, kterému přinesly rostliny smrt. (Když si odskočíte, nebo si dáte travičku, vůbec o nic nepřijdete.)

Pak se do příběhu začnou vměšovat i lidé. Chovatel hmyzu chová mouchy, vosy, sršně a další roztomilou havěť. Každého zná jménem, ví co mu chutná a je s nimi šťastný. Pak mu ale jeho zlý soused na zahradu uvolní několik semen mucholapek a chovatel musí bezmocně přihlížet, jak se mu snižují počty jeho hmyzu. (Částečně si za to může sám, protože jednou ponechal sršně a mouchy pohromadě.)

Dojemný konec[edit | edit source]

Chovatel hmyzu zachraňuje svou nejoblíbenější mouchu ze spárů mucholapky heverem. Vytáhne ji na poslední chvíli a mucholapka uvolní své trávicí šťávy naprázdno. Ale šokovaná moucha se poleká a uletí, a tak nešťastný chovatel složí hlavu do dlaní a upadne do hluboké deprese. Přitom se však neopatrně přiblíží k čepelím rostliny. Dotkne se jednoho spouštěcího chloupku. Pak druhého, pak třetího a náhle se děsivá past opět sklapne. Začnou nabíhat titulky.

Až na úplném konci, po titulcích, je krátký záběr, v němž býložravá špirlice hostí mouchu, která jí nosí potřebné živiny a vydělává si tak na nájem. (Diváci pak alespoň neodcházejí tolik uslzení.)

Názory[edit | edit source]

„Naprosto falešný film.“

- Václav Klaus

„Nebylo by to tak špatné, kdyby to nebylo tak hrozné.“

- Václav Havel

„To je naprosto odporné. Ti herci a všechno... Je to tak nepravdivé.“

- Mirka Spáčilová

„Kdybych byl rostlinou, tento film by mě urazil.“

- Ing. Robert Odborník

Zajímavosti[edit | edit source]

Do filmu se naštěstí nepodařilo protlačit tento násilnický záběr.
Scénář byl napsán na ledařské Elektronice 666. Počítačovou animaci však už nezvládla a zavařila se. Led sice chvilku vzdoroval, ale nakonec ochotně sublimoval.

Svišť příběh příliš nedomyslil. Od kdy mají rostliny mimořádná zasedání? Proč chovatel nezničil mucholapky? Proč nechal mouchy spolu se sršni, když je tak dobře znal? A další a další otázky...

Láčkovka věští smrt patří mezi filmy s nejvyššími počty chyb. Laciný podvod s umělou mucholapkou je velmi nápadný. Celkově je maketa tvarově udělaná velmi věrně, ale o barvách již totéž říci nelze. Ve většině případů je z obou stran zelená, ačkoli vnitřek má být zelený jen po obvodu a jinak má být karmínový. Smích budí konec, kde si již Svišť chyby všiml a umně (?) ji dobarvil. Když je lapána moucha, je ještě zelená, ale když čepele svírají chovatelův prst, už je sytě červená. (Tato chyba byla nakonec počítačově obarvena, čímž se značně zvýšil rozpočet.)

„Vždyť je to fikce. To nemá být přesně podle skutečnosti! Jen to má ukázat na ožehavé věci, o kterých se příliš nemluví.“

- Svišť

A co Chuck Norris?[edit | edit source]

Chuck Norris v tomto filmu nehrál pro Svišťův výrazný odpor. Přesto se mu nic nestalo. Když jednou spadl Chuck Norris do vody, těsně před začátkem natáčení filmu, dříve než dostala voda příležitost stát se Chuckem Norris, se k němu přihnala obří chobotnice a polapila ho chapadly a na několik dní ho vyklidila ze scény. (A pak zemřel. Sice pak metamorfoval zpět do sebe, ale jeho paměť naštěstí příliš dobře nepracovala.)

Filmový pás.jpgFilmový pás.jpg
   v  d  e
Filmy

7 dní hříchůAlien: CovenantBabovřeskyBarbar OnanBlade RunnerČesko potřebuje tisíc takových Hedvíčků!Červená KarkulkaDaleko od BrnaDaleko od PrahyEnterprise NX-01Honzíkova cestaHarry Potter a Tajemství Zvětšovacích Se SlipůHarry Potter a Tajemství HustleruIndián a JonesJe třeba zabít SeagalaJen počkej zajíciJežíš: První KrevJyříkova cestaKaky se vracíKuka se vracíKlaus JeštěrkářLáčkovka věští smrtLví králMach, Šebestová a kouzelné sluchátkoMatrixONEMANSHOT: The moviePanictví aneb kurvahošigutntágPapapapájštipinapaPrasopes baskervillskýPulp Fiction / Die Melasenfiktion / Galimatyjáš: Historky z podsvětíSlunce, seno a radarSnowboarďačkyTřeskStar Trek XI.Star Wars: Síla se probouzíTerminátor 2: Den po čůráníTerminál 3: Vzpoura strojůU pokladny mu stálVálka se švábyZuzankaZvěrozvěsti
Bondovky: Quantum of SilážDNES, neumírej!Spadla z oblakovKyzové OkoJedna flaška nestačíKrálovská šavlePiješ jenom dvakrátPovolení usínatŠpektrNení čas přestat chlastat
Filmy o Wikipedii: Správcův hněvWikiromanceWikipedia 2070Pátrání po Jimbovi16 blokůPoslední správceEvoluce
Filmy o Necyklopedii: Dobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym …sága Necykloverse