Deprese

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search


Depka.jpg

„Je ti dobře?
Tak si sedni, uklidni se.
Ono to hned přejde. “

- Neznámý realista  

„Když dostaneš depku,
tak si klepni pepku. “

- Publikace 1000 rad nad zlato.  


Deprese je filosofický směr, jenž přijímá všudypřítomnou a posměšnou ironii lidské existence jako nezvratný fakt. Většina lidí s IQ přes 55 se s touto filosofií dříve či později ztotožní, zatímco ti s IQ menším než 55 jsou tzv. optimisté. Za první proroky deprese můžeme považovat Hippies (Nebo to byl Hipokrates? Už si nepamatuji.) v 5.století př.n.l.

Původ slova „Deprese“[edit]

Ačkoli to většina lidí neví a ani by to nikdy neočekávali, je původ slova "deprese" spojen se samotným Králem Rock'n Rollu, Elvisem Aaronem Presleym.

Původní výraz "DePreslý" se snažil vyjádřit pocit, že čím dál tím více tloustnete, cítíte se jako naprosté hovado a máte neustále chuť na banánovo-šunkovo-máslové sendviče smažené v kapalném LSD.

Později, když lékaři usoudili, že si lze na depresi založit celkem slušnou živnost, změnili původní výraz "DePreslý" na "deprese", čímž se pokoušejí navodit u laiků zdání odbornosti. Symptomy nicméně zůstávají stejné. Za veškeré stavy deprese může Honza Nedvěd a Jiří Paroubek.

Příčiny deprese[edit]

Příčina deprese tkví v tom, že jste oproti ostatním příliš chytří a máte větší zkušenosti. Opravdu je to přesně takhle, tedy až na případ, kdy jste optimista.

Miloš Zeman doporučuje jako lék proti depresi dát si špeka.

Způsoby léčby deprese[edit]

  • Zavřete oči tak, aby vás nikdo neviděl.
  • Přestaňte poslouchat Honzu Nedvěda.
  • Zadržte dech, zatímco stojíte na hlavě, a pijete z obrácené skleničky s vodou.
  • Dejte si špeka.
  • Alkohol

Jak se chovat k lidem v depresi?[edit]

Ignorujte je. Hodí se také jako jednohubky ke koktejlům, pokud dokážete najít čerstvé. Případně jim můžete ukázat, jak se správně plete oprátka.

Řekli o depresi[edit]

Sakra, ani ty deprese už nejsou co bejvaly“

- Moshe Zylbrsztajn

Lidé v depresi[edit]

Depresi může mít také...[edit]

Tu-154

Vizte též[edit]

Choroby
Zkumavka s močí SS Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKyprovkaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceMuskulární hypertrofieNádorNajbrtNemakačenkémieObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaRybí prstySvrabSyfilisŠkoloviceŠkrlaToxoplazmózaZácpaZimní virózaZrakovinaŽízeňŽlutá zimnice

Ptačí ruka Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlišéKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMatematický ďábelMaterialismusMetapsychická jaringitidaMoralismusMoribundusMzeNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPedofilieProkrastinacePsychoanalýzaŘízkofilieSerbantropieSušiho komplexUmělá demenceVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Skwádačka Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightČeskofilm (Wikipedie TV)EditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikichrámWikipedistéWikityranieZastaralé šablony

<blink>FREE SEX</blink> Ostatní

AstrologismusBurešismusInkontinenceJehovismusKomunismusKonspirační chorobyRosamunde PilcherSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti