Závislost na mobilu

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Závislost na mobilu je čím dál rozšířenější nemoc, kterou trpí hlavně mladá generace. Mobil se pro ně stává něčím, co je doprovází celým jejich dnem, dokonce i v noci! Závislost se dá definovat celkem jednoduše, berete si mobil jen pokud s ním potřebujete něco dělat, třeba najít něco na netu nebo si něco vyfotit, pak je to OK, pokud však do mobilu čumíte abyste zabili čas, pak je to KO.

Test závislosti[edit | edit source]

Nejjednodušší způsob jak zjistit, zda jste závislák, je udělat si test, ten je však velmi nepřesný, nikoliv protože je debilní, ale protože při jeho vyplnování budete učitě lhát.

 1. Když poprvé berete do rukou mobil?
  1. A) Hned z rána se musim okamžitě podivat, jestli mi někdo přes noc nenapsal post na FB nebo nepřišel mail, pak si vzpopenu, že jsem spal na mobilu, a tak si hned začnu hledat informace, jestli jsem náhodou neořidusil, když Google zodpoví můj debilní dotaz, udělám si selfie, jak příšerně po ránu vypadám.
  2. B) Výše vyjmenované odložim, udělám to až nakonec.
  3. C) Mobil mam někde v prdeli, kde je se dozvim teprve až když mi někdo zavolá.
 1. Jdete ven, a jedete někam, a zrovna sedíte ve vlaku či autobuse, co váš mobil
  1. A) Dělám na něm samé zajímavé a důležité věci, dokud nejsem na konečné vyzván abych si vystoupil.
  2. B) Občas, když si něco potřebuju zjistit, se na něj podívám.
  3. C) Čumim z okna, a mobil samozřejmě také beru do ruky, když mi například vypadne z kapsy.
 1. Zrovna jste na obědě.
  1. A) Fotíte si oběd abyste ho dali na FB, potom se pochlubíte na FB jak chutně vypadá, a pak si jdete koupit bagetu, protože jste ho pro samé mobilování nestihli sníst.
  2. B) Považujete za důležité se najíst, ale nechcete odkládat mobil, proto ho odložíte do talíře, abyste ho měli furt na očích, snad jen omáčka vás může donutit, odložit mobil vedle.
  3. C) K obědi přijdete už celí zoufalí, že jste ztratili mobil, jakmile si sednete, tak vás čeká příjemné překvapení, máte ho v zadní kapse.
 1. Jdete po ulici
  1. A) Čumíte do mobilu, pro jistotu máte na hlavě maják se sirénou a na čele nápis NEČUMIM NA CESTU
  2. B) Kouknete na idos, abyste si zjistili kdy odjíždí další bus, je to rozhodně jednodušší než pozvednout oči k jízdnímu řádu přímo před váma.
  3. C) Ptáte se kolemjdoucích jestli neviděli váš mobil.
 1. Sprchujete se
  1. A) S mobilem v igelitce
  2. B) S mobilem v řitním otvoru
  3. C) Samozřejmě že bez mobila
 1. Jdete spát
  1. A) Nechávám mobil běžet, co kdyby náhodou někdo něco napsal na FB.
  2. B) Vypínám ho
  3. C) Zapoměl jsem ho vypnout.
 1. Spíte
  1. A) S mobilem v ruce
  2. B) U postele
  3. C) Tak mobil jsem už dávno ztratil :-)

Převažující odpovědí[edit | edit source]

A) Jste zcela zavislí, s mobilem jste 24 hodin 7 dní v týdnu.
B) Jste závislí, ale nejste na tom zas tak špatně.
C) Vám závislost rozhodně nehrozí.

Léčba[edit | edit source]

Léčba musí být tvrdá a nejlepší pomůckou je alkohol, díky kterému na svůj mobil zapomenete, chlastat se doporučuje v každém stupni závislosti, v příkopu za deště a v blátě dostanete rychle jiné myšlenky. Léčba chlastem však musí přestat dřív, než se z vás stane alkoholik. Druhým, více drastickým způsobem, je zadat do mobilu poslepu PIN, ale můžete to zkusit také vlastní vůlí a rozumem, a popřemýšlet, zda není lepší s kámošema v hospodě mluvit přes FB, nebo rovnou z očí do očí.

Choroby
Zkumavka s močí SS Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyHypertenzeJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKoronavirusKyprovkaLigmaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceMuskulární hypertrofieNádorNajbrtNemakačenkémieObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaRybí prstySklerózaSvrabSyfilisŠkoloviceŠkrlaŠtíhlostToxoplazmózaZácpaZimní virózaZrakovinaŽízeňŽlutá zimnice

Ptačí ruka Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieBlbostČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlíčová encefalitidaKlišéKremlobotieKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMatematický ďábelMaterialismusMetapsychická jaringitidaMoralismusMoribundusMzeNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPanická poruchaPedofiliePéro v ústechProkrastinacePsychoanalýzaRESETŘízkofilieSerbantropieSušiho komplexUmělá demenceVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsWindows VistaXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Skwádačka Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightČeskofilm (Wikipedie TV)EditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikichrámWikipedistéWikityranieZastaralé šablony

<blink>FREE SEX</blink> Ostatní

AstrologismusBurešismusInkontinenceJehovismusKomunismusKonspirační chorobyRespiraptorRosamunde PilcherRouškaSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti