Cukrovka

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Červená krychle - Mezinárodní znak cukrovkářů.

Cukrovka je extrémní závislost na cukru, která se projevuje především u západních civilizací a pomalu proniká i k nám. Naopak na východě se vůbec nevyskytuje.

Vznik[edit]

Bonbóny, aneb jak vybudovat závislost u dětí.

Závislost na cukru vzniká už v raném dětství, kdy je dětem podáván často v jiné podobě než sypké, v jiných barvách, s různými příchutěmi a tak si ho brzy oblíbí a vzniká závislost. Cukrovka propuká od okamžiku, kdy dávky cukru, které se neustále zvyšují, dosáhnou hranice, kdy člověk nekonzumuje nic jiného než cukr nebo výrobky, které ho obsahují.

Příznaky[edit]

Pytlík cukru - Cukrovkáři jich mají plné kapsy.
V parných dnech se cukr v těle roztéká a způsobuje vážné problémy.

Cukrovka se projevuje nabýváním objemu těla - často se zaměňuje s obezitou (která je ale způsobena žraním všeho), černáním a vypadáváním zubů, slintáním, cucáním prstů a celkovou ulepeností. Lidé trpící cukrovkou místo normálních potravin konzumují jen potraviny a nápoje s vysokým obsahem cukru, nejčastěji 100%. Sladkosti si nosí všude s sebou, pokud je náhodou nemají, většinou dostanou záchvat, který může skončit i smrtí a to jejich nebo někoho jiného, např. cukráře.

Zdravotní komplikace[edit]

Pokud není závislost včas léčena, může dojít k vážným zdravotním komplikacím nebo až ke smrti, velice častou a vážnou zdravotní kompliací je tzv. "Syndrom úzkých futer", kdy se na cukru závislý člověk do žádných futer nevejde a narozdíl od ostaních komplikací trvá i po smrti.

Léčba[edit]

Pes s cukrovkou

Je jen několik málo možností jak s cukrovkou bojovat.

  • Abstinence - Velice účinou metodou, jak se zbavit cukrovky je nekonzumovat ani jinak neužívat žádný cukr. Jedinou nevýhodou je, že často končí smrtí.
  • Alkohol - Metoda vyvinutá sovětskými vědci, spočívá ve vytvoření závislosti na alkoholu. Nejpoužívanější je vodka. O udržovaní správné hladiny alkoholu v krvi se pak stará vodková pumpa. Jako u předchozí metody jedinou nevýhodou je, že často končí smrtí.
  • Smrt - Zemřít se dá jen jednou, takže nemá žádné nevýhody. Zemřít vícekrat dokáže jen Chuck Norris, který ovšem nikdy neumírá.

Prevence[edit]

Způsobů jak se vyhnout cukrovce je hned několik:

  • Alkohol - Důvod proč na východě cukrovku nemají, mají totiž vodku. Dejte si pivo, vodku, rum, becherovku, slivovici, víno nebo něco jiného
  • Kouření - U kávy si místo slazení zapalte cigaretu, nebo cokoliv jiného.
  • Solení - Do cukřenky nasypte místo cukru sůl, která je nad zlato tedy i nad cukr.
  • A další - vše u čeho neni potřeba cukr.
  • Přiměřeně užívat Porkan.

Využití[edit]

I lidé s cukrovou najdou své uplatnění, jejich moč se plní do lahví a prodává jako žlutá sladká limonáda např. Fanta, nebo jako náhražka piva pod různými názvy.

Viz také[edit]

Choroby
Zkumavka s močí SS Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKyprovkaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceMuskulární hypertrofieNádorNajbrtNemakačenkémieObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaRybí prstySvrabSyfilisŠkoloviceŠkrlaToxoplazmózaZácpaZimní virózaZrakovinaŽízeňŽlutá zimnice

Ptačí ruka Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlišéKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMatematický ďábelMaterialismusMetapsychická jaringitidaMoralismusMoribundusMzeNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPedofilieProkrastinacePsychoanalýzaŘízkofilieSerbantropieSušiho komplexUmělá demenceVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Skwádačka Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightČeskofilm (Wikipedie TV)EditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikichrámWikipedistéWikityranieZastaralé šablony

<blink>FREE SEX</blink> Ostatní

AstrologismusBurešismusInkontinenceJehovismusKomunismusKonspirační chorobyRosamunde PilcherSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti