Krychlič

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Yin and Yang.svg

Tento článek na téma "Krychlič"

pojednává o opačném tématu než článek Kulič.

Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Krychlový blesk.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Krychlic.png
RNDr. Krychlič
Biografické informace
Pohlaví muž
Vlasy krychle
Národnost Pardubice hl.n
Přezdívka Krychlič
Zajímavosti
1 vlasy
2 výrazný makeup
Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Krychlič na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

RNDr. Krychlič (pardubickou mateřštinou Krychlička, v Praze známý také jako Krychloun) je démonická postava, zjevující se již přibližně sto let na hlavním nádraží v Pardubicích. Je laureátem Nobelovy ceny za vlasový design a makeup. Údajně kdysi pracoval v podniku Cheming a vyučoval na základní škole.

Typickým rysem Krychliče je jeho extravagantní účes ve formě vysokého hranolu, ozdobený na přední stěně několika vkusnými spirálkami stočených vlasů a také jeho typické líčení, které mu dodává vzhled oživlé voskové figuríny. Názory na to, proč Krychlič nosí svůj účes, se různí. Legenda například praví, že podobný účes kdysi nosil Krychličův homosexuální partner, který tragicky zahynul, a Krychličova image je tak jeho věčnou připomínkou.

Výskyt[edit | edit source]

Krychlič bývá nejčastěji pozorován na pardubickém hlavním nádraží, kde postává či posedává, bez zjevného důvodu (výjimku tvoří pouze dny, kdy čeká na vlak do Prahy). Podle jedné z legend sem chodí vyhlížet své rodiče, kteří kdysi dávno zahynuli při železničním neštěstí. Byl ale také zpozorován v blízkém hypermarketu Hypernova, na Třídě míru a v vozidlech MHDa bydlí v Nemošicích. Znám je také v Praze, kam občas zavítá vlakem. Podle beznohého bezdomovce z pardubického hlaváku jezdí Krychlič do Prahy proto, aby si tam nechal upravit svůj účes vždy do perfektního stavu.


Pán se jmenuje Kulhánek a opravdu bydlí v Nemošicích..a je to opravdu vysokoškolsky vzdělaný člověk a bývalý pan profesor...

Zajímavosti[edit | edit source]

  • Krychlič se zjevuje v nezměněné podobě již desítky let, což vede určitou skupinu lidí k přesvědčení, že nestárne a je nesmrtelný.Teď je mu okolo 70 let.

Vystudoval tři vysoké školy a je držitelem titulu RNDr., podle beznohého bezdomovce prý vyučoval na zemědělské škole, podle nejmenovaného učitele z VOŠ Pardubice prý dokonce na místní Universitě, proto ho někteří lidé nazývají Pan Profesor.

  • Podle nádražních bezdomovců je Krychlič homosexuálně orientovaný; podle jedné z legend je homosexuální pedofil a na nádražních toaletách okukuje malé chlapečky. Toto však Krychlič odmítá a uvádí, že je homosexuální gerontofil.
  • Krychlič byl na nádraží minimálně jednou napaden opilým homofobním bezdomovcem (dlouhovlasý skrček). Proti útočníkovi musela zasáhnout městská policie. Od té doby si skrček prý Krychliče už nevšímá, protože nestojí o problémy. Důvodem útoku byla obecná nenávist k homosexuálům, způsobená zážitky z vězení. Informace pochází přímo od agresora.
  • Na Masarykově bývalém náměstí v Pardubicích stojí hned pod nadchodem dva Krychličovy funkcionalistické pomníky postavené za peníze města. Funkcionalistické proto, že jejich další funkcí je herna a prodejna podprsenek. O kus dál měl stát obdobný větší obelisk Magnum, ale jeho architekt lehce přestřelil tvar a proto ze slavnostního vyhlášení sešlo. Namísto toho bude před divadlem, v místě bývalé Leninovy, instalována obsidiánová socha v mayském stylu a šestinásobku životní velikosti a na lavičce na hlavním nádraží bronzová v životní velikosti, jako takový hranatý dokonalý kontrapunkt k civilně působící dublinské soše J. Joyce.

Ukončení činnosti[edit | edit source]

  • V předvečer květné neděle okolo roku 2021 neočekávaně Krychlič zemřel, Necyklopedie se připojuje s kondolencí k truchlícím obyvatelům nádraží a přilehlých Pardubic. [1]

Odkazy[edit | edit source]