Kosmetika

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Kosmopysk.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Kosmetika vyhladí i stopy stáří.
Brad Pitt před make-upem.
Existují případy, kde je i kosmetické umění bezmocné.

Kosmetika jsou substance a serepetičky užívané pro zvelebení nebo ochranu lidského zjevu a vůně lidského těla. Kosmetika zahrnuje pleťové krémy a mléka, hygienické prostředky, pudry, parfémy, rtěnky, laky na nehty, oči a obličejový make up, trvalé ondulace, barvení vlasů, deodoranty, dětské produkty, lázeňská zřídla, uhličité koupele, soli do koupele, masti a mnoho jiných produktů.

Make up[edit | edit source]

Jejich použití je rozšířené, zvláště mezi ženami v západních zemích. Podmnožina kosmetiky je nazývána "make - up", který se vztahuje v první řadě na produkty, určené změnit uživatelův zjev. Výroba kosmetiky je aktuálně ovládána malým počtem nadnárodních společností, které začaly na začátku 20. Století.

„Počišťovačů armáda dělá Praze make up
slet, pardon spartakiáda vypukne už coby dup.“

- Pavel Bém

Make down[edit | edit source]

Make down je opakem make upu používaného v dekadentních západních zemích, používá se především v pokrokových východních zemích. Spočívá v nanášení polonia na obličej. Podle měření, které vykonala posádka Raketoplánu Necyklopedie je průměrná vrstva make downu tlustá 3-4 cm.

historie[edit | edit source]

U této Američanky je třeba zásah opravdového odborníka.

Nejstarší archeologický důkaz o použití kosmetiky byl nalezen ve starověkém Egyptě, Řecku a Římě. Tam často používali kosmetiku obsahující rtuť, což uspíšilo zánik těchto civilizací.

Dnes jsou na čele firmy z Francie a USA.

Polemika[edit | edit source]

Popularita kosmetiky se ve 20. století rychle zvyšovala. Používají ji dospívající děti, zvláště mladá děvčata. Mnoho nadnárodních koncernů zachytilo tento rozšiřující se trh rtěnek a lesků představující tučné zisky. Marketing a reklama užívá třpytivých balení, která lákají mladá děvčata. Sociální důsledky pro mladší a mladší mládež vyvolaly pozornost médií.

Řekli o kosmetice[edit | edit source]

„Kosmetika je na hovno, ženská si před randetem na xicht namaluje slušnej vobličej abys s ní šel. A když to ráno z xichtu sleze, nestačíš se divit na jakou vobludu jsi včera vlez.“

- Moshe Zylbrsztajn

Ukázky make upu[edit | edit source]

Makeup1.jpg
Makeup2.jpg
Makeup3.jpg


Fat Martini Woman.jpg
Ženské věci
BlondýnaDámskoDominaHarfaHidžábJihočeské matkyKosmetikaMenstruaceMrchaPannaPrsPříležitostSeznam hereček a osobností s velkým poprsímStará pannaStydké pyskyTeorie ženské mysliTěhotenstvíTchýněVaginaVřetánkoWomaniumŽena obecnáŽena všeobecnáŽenská logikaŽenské hormonyŽenský orgasmusŽenský postargumentační dovětekŽenština