Hidžáb

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Hidžáb, čti hijáb, též nikkáb či burka je pokrývka hlavy populární především mezi muslimskými ženami. Nařídil to prorok Mohamed, aby ženy mohly ukrývat až 15 kg plastické trhaviny nebo 15 kg plastických vnad.

Hidžáb je projevem diskriminace mužů v islámu, ti jej totiž totiž nosit nesmějí. Muž si v muslimských zemích nesmí zakrýt hlavu, ani kdyby bylo padesátistupňové vedro nebo naopak dvacetistupňový mráz, což má za následek mnoho úžehů i omrzlých uší. Francie, která nošení hidžábu zakázala, tak dosáhla rovnosti mezi oběma pohlavími, umožňuje, že úpal či omrzliny jsou zde pak stejně časté u žen jako u mužů.

Hidžáby nosí někdy také příslušníci ozbrojených složek, pokud mise vyžaduje přestrojení za ženu. Taková lest ale bývá riziková, často vede k různým nepochopením (například USA v roce 2001 v Afghánistánu).

Pahýl Tento článek je příliš krátký na to, abyste se z něj alespoň něco málo dozvěděli.
Fat Martini Woman.jpg
Ženské věci
BlondýnaDámskoDominaHarfaHidžábJihočeské matkyKosmetikaMenstruaceMrchaPannaPrsPříležitostSeznam hereček a osobností s velkým poprsímStará pannaStydké pyskyTeorie ženské mysliTěhotenstvíTchýněVaginaVřetánkoWomaniumŽena obecnáŽena všeobecnáŽenská logikaŽenské hormonyŽenský orgasmusŽenský postargumentační dovětekŽenština