Stará panna

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Typický výraz staré panny. (Druhá zprava, tamto není starý panic, ale blb středního věku)

Stará panna, německy Die Alte Raschple, latinsky Avia nesukalis, je mýtický tvor z městských legend. Hlavním rysem této (zpravidla) záporné postavy je absence muže a nadbytek zbytečných přednášek na téma slušného chování. Speciálním poddruhem je Plesnivá stará panna.

Historické pozadí[edit]

V dávných dobách, kdy nebyla ještě Evropská Unie a její nařízení, regulující vše od výkonu vysavačů až po umístění toaletního papíru, bylo možné používat ke strašení nedospělých děvčat různé výhrůžky. Jednou z nich bylo vyprávění o dámě, která pohrdala nabídkami románků v luxusních vozech, odmítala nápadníky jak na běžícím pásu, až nakonec zůstala zcela sama. Zcela sama. Úplně zcela sama. Úplně kompletně zcela sama s osmi kočkami.

V dnešní době je tato výhrůžka považována za součást kulturního dědictví v oblasti Science Fiction a současná děvčata se jí neobávají, neboť dívku, která po dovršení patnáctého roku věku a nepotkala muže, takovou aby se svíčkou pohledal.

Alternativní pohled na problematiku staropanenství[edit]

Budeme-li problematiku zkoumat z širšího pohledu a přijmeme-li vágní definici staré panny jako ženy, která sice prošla úspěšně procesem deflorace (lat. termín pro odkytkování, ať už je to cokoliv), leč dosáhla 25 let věku a rozhodla se pokračovat ve své životní pouti sama, aniž by svou přítomností trápila kohokoli z mužů - záhy dospějeme k poznatku, že naprostá většina současných kariéristek jsou staré panny.

Což, obecně vzato, není tak zlé.

Fyziologie[edit]

Typická stará panna je dost překvapivě žena. Což se pozná poměrně snadno, protože takovou maškaru, co na sobě tyto dámy nosí, takovou by na sebe žádný chlap nevzal. Dost často to bývají dlouhé černé šaty, apartní klobouček, hůlčička a kabelka s nabitým browningem na odhánění případných sexuchtivých nadržených mužů. Z této vražedné zbraně zpravidla nebývá nikdy vystřeleno, protože muži o jejich uleželé panenství nejeví zájem. Tolik chlastu totiž nikdo nevypije.

Stará panna má krom okouzlujícího zevnějšku též zpravidla příjemný skřehotavý hlas a potřebu umravňovat své okolí. Selže-li spravedlivým hněvem poháněný zvukový projev, uchyluje se dotyčná k fyzickému násilí. K tomu jí slouží hůlka coby dálkové ovládání. Všeobecně se doporučuje této dámě prokázat úctu tím, že přejdeme na druhou stranu ulice.

Mužská obdoba[edit]

Mužskou obdobou staré panny je starý panic, někdy též starý mládenec. Zatímco stará panna je z historických důvodů vnímána spíše negativně, například jako proražený výfuk, devítihlavá saň či návštěva z berňáku - muž, který nepoznal ženu je právem považován za senzakůlmegabožího řízka, který to má v hlavě srovnané a má dostatek času na návštěvu kulturních zařízení a duchaplné zábavy s přáteli.


Fat Martini Woman.jpg
Ženské věci
BlondýnaDámskoDominaHarfaHidžábJihočeské matkyKosmetikaMenstruaceMrchaPannaPrsPříležitostSeznam hereček a osobností s velkým poprsímStará pannaStydké pyskyTchýněVaginaVřetánkoWomaniumŽena obecnáŽena všeobecnáŽenská logikaŽenské hormonyŽenský orgasmusŽenský postargumentační dovětekŽenština