Slepice

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Nebezpečný živočich

Slepice, kur(va) domácí nebo též vejconos obecný je dvounohý pták na dvou nohách s celkem dvěma pařáty a dvěma stehny. Jsou to nesmírně vychcaní, krutí a invazní tvorové. Samice se nazývá "Slepice", samec "Slepičák".

„Ví se o slepici, že má pod čepicí, že má pod čepicí nadání“

- Toxic Babe Dáda Patrasová
Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Slepice na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

Zeměpisné rozúžení[edit]

Slepice běhají snad po celém světě, Ajlašku a Antarktídu nevyjímaje (tam jsou převlečeni za tučňáky nebo medvědy, které před tím zahubily).

Potrava[edit]

Jejich strava je velmi pestrá, ačkoliv je to tvor nesmírně vybíravý. V "zajetí" se živí vším, co jim člověk připraví (většinou však v zajetí žije spíše člověk, protože ho slepice zotročily). Zejména jim chutná pšenička nebo jakákoliv jiná nejedovatá i jedovatá rostlina, myši, psi, mouchy, pavouci, žížaly po případě i jiné slepice. Není známo, čím se živí v přírodě. Někteří vědci však vyslovilí domněnku, že "tím, co si samy uvaří".

Domestikace[edit]

Zdomácnění kurvů domácích proběhlo zřejmě před několika set léty. Proces je takto nazýván, aby si člověk nekazil svou pověst. Ve skutečnosti tito ptáci při zahlédnutí člověka ho uhranuly svým vražedným pohledem a telepaticky ho nutí k posluhování. Zajímavostí u tohoto zvířete je, že je-li nakrmeno jedovatým žrádlem, jed jím proteče do vejce, kterým se ve finále otráví jejich zotročený člověk.

Jméno[edit]

Jak tento tvor netvor přišel ke svému jménu? Původně mu pravěký lid z 15. století říkal "kur". Jelikož snášel vejce, brzy se rozšířila věta "Kur-va-jíč-ka-sná-ší" neznámo, jak původně psáno. Protože byly však pravěcí lidé neuvěřitelní lemplové, zkrátili to na kur-va'. Tento název se ustálil, avšak po několika staletích se mylně přiřkl někomu úplně jinému.

Krutost kura[edit]

Jak bylo již zmíněno, vejconosové jsou neuvěřitelně krutí. Zahubí naprosto všechno, co jim pod pařát přijde. Samice si v klidu troufnou na myši, kočky, kuny nebo jiné ptáky, zatímco samci se vrhají na tvory psu větších a v klidu je sežerou zaživa a vcelku. Většinou tento lov probíhá tak, že první člen stáda, který kořist zmerčí, se rozběhne světelnou rychlostí, kořist uchopí do zobáku, počne s ní třepat, a v okamžiku, kdy zví, že se blíží další kamarádi, pobíhá necíleně po okolí, do chvíle, než kořist popadne jiný slepičák nebo slepice a začne druhé kolo štafety. Kořist (včetně koní) ale v polovině případů skončí někde zdechlá a pohozená, protože slepice byly líné je svými ostrými zobáky porcovat.

Slavní druzi[edit]

Řada vejconosů vynikla svou velmi podceňovanou inteligencí na význačných postech. Zejména to byl: Kur Cesar 15., osobní poradce Rudolfa Shitlera nebo Mariáš Buřtík, slepičí krutovláce v březnickém táboře.