Biskup

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Samice kura domácího obdařená plně vyvinutým biskupem

Biskup je zoologické (jako že od vědců, ne ze zahrádky) označení ukončení trávící soustavy kura domácího, lidově zvaného slepice.

Význam[edit | edit source]

Tento revoluční výdobytek emoluce umožňuje kuru domácímu potravu nejen sezobnout a posléze strávit, ale též úspěšně hnojit dvorek. Vzhledem k faktu, že slepice je obdařena výborným zrakem a její schopnost si zakroutit krkem již dávno vešla i do lidové slovesnosti, je tato zmíněná schopna použít špičku biskupa jako efektivní zaměřovač. Není s podivem, že EU jeden čas uvažovala dokonce o zákazu chovu slepic s biskupem, neboť se ozývaly početné hlasy, žádající kvalifikace nebohého zvířátka jako balistické zbraně. Když poté došlo k objevu, že není slepice bez biskupa, vypadalo to na pěknou genocidu. Protože by však Angličané přišli o vajíčka do svých hemenexů, z pogromu na slepice nakonec přeci jen sešlo. A taková to mohla být psina.

Společenský přínos[edit | edit source]

Čas od času se slepice sejdou, aby řešily závažná společenská témata. Dají zadky dohromady a tato sešlost se poté zve Biskupská konference. Smyslem konferencí je debata o smyslu hnojení dvorku a učené rozpravy nad nesmrtelností chrousta, je-li řečený sezobnut. Biskupské konference zpravidla končívají expresivními gesty a demonstrativním draním peří. Pravdu má ta, která má svého biskupa ještě vcelku.

Arcibiskupství[edit | edit source]

Křesťanská církev dopustila vznik dvou arcibiskupství na území České republiky. Jedno je v Praze, druhé v Holomóci. Předpona "arci" určuje nadřazenost a proto tyto dvě města dostaly papežským glejtem stvrzeno, že se jedná o opravdu velké slepičí konce.

Umístění[edit | edit source]

Vzhledem k četným ohlasům jest třeba upřesnit umístění biskupa. Naprosto nečekaně se biskup nachází na opačném konci zažívací soustavy, než zobák. Pro natvrdlé je připraveno následující schéma.

----------------
   __
zobák o \
  |  \  biskup
  | slepice /
   \________/
----------------

Je-li čtenář stále na vážkách, nechť zrakem svým popatří na ilustrační obrázek. Je-li čtenář programátor, pak je možno nahradit slovo "zobák" slovem input a biskup je tam, kde je output.