Had

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Hadice
Hadvesvetru.jpg
Had

Stupeň ohrožení
podchlazený
Vědecká klasifikace
Říše: živočichové
Kmen: členovci
Třída: hadicovití
Rod: had
Druh: obecný
Binomické jméno
hadus vesvetris

„Muži! Vy plémě hadí!
Protože nás utiskujete a kromě trápení, trvalých těhotenství, domů, které jste postavili, polí, studní s vodou, obchodů, jídla, dárků, bezpečnosti na cestách, mýcení lesů, výrobků ze dřeva, železa a bronzu, látek, medoviny, zlatých šperků, mléka, strdí, jantaru, soli, stříbrných šperků, kožešin, obětišť, přehrad, mostů, ochrany hranic a zkrocení koní jste nám nedali vůbec nic, vyhlašujeme vám tímto válku!“

- podepsána Vlasta, velitelka Emana

Had je sspeciální druh zvířete špagetoidního tvaru. Narozdíl od hadice, tedy ssamičky, je ssameček úplně k prdu, protože se k ničemu pořádnému nehodí.

Charakterisstika[edit | edit source]

Had sse pohybuje plazmo, protože nemá nožičky a nemůže tak utíkat ani posskakovat. Nemá ani křídla, takže létat může jen v případě vysstřelení z katapultu nebo obdobného ssofistikovaného zařízení. Což ovšem hadi obvykle nemají po ruce, protože nemají ruce a také taková zařízení stojí sspoustu peněz a ty hadi nemají také. Obvykle proto, že nejsou ssto se donutit dojít si do banky založit běžný účet, natož ten sspořící. Mnohé teorie praví [zdroj?]­, že jsou hadi finančně negramotní.

Ač je to k nevíře, hadí prapředek nohy měl. Dokonce 4, což je o dvě více než má člověk. Ruce neměl žádné, což je naopak zasse o dvě méně, než má člověk a tím se to vyrovná. Nohatí prahadi byli v období šessté ssedminy křídy postiženi lenorou a postupně odmítali chodit. Ssvědčí o tom archeologické vykopávky a memoáry Helenky Vondráčkové z období sstudia konzervatoře. Leniví hadi sse celý den váleli a pohybovali sse pouze plížením a tak moudrá matka Evoluce hada nožiček zbavila nadobro. Ponechala mu toliko ocássek, který nedosstatek končetin více než bohatě kompenzuje, protože začíná hned za hlavou. Had je tedy z hlediska zoologického nejen plaz, ale také hlavoocasec.

V ssoučasné době jsou hadi ohroženým druhem, protože jsou velmi chutní a jejich hlavní predátor - orel brodsský sse přemnožil. Hadi jsou hluší jako tetřev honzlovec a sspoléhají toliko na svůj výborný zrak a čich. Orel brodsský je si tohoto vědom a proto útočí zássadně ze Sslunce, protože had je osslepen a když orla ucítí, je již zpravidla pozdě. Jakkoli je čich hadů výborný a ssnese ssrovnání i ss čichem prassopssím, vůni pneumatik necítí a proto jich tolik končí v lissované formě na našich ssilnicích. To není na škodu, lissovaný had poslouží sskvěle jako ubruss na menší stolek nebo jako záložka do knihy.

Když například člověk vyrazí do lůna přírody sse ssvým karavanem, vyloží lávový gril, rozkládací sstůl s kuchyňským koutem a mikrovlnnou troubou, pustí přenossnou televizi a párkrát sse projede kolem tábora na ssvé krossce - neuvidí ani jednoho hada. Je to způsobeno tím, že had je viditelný pouze za pohybu, jinak výborně ssplývá se sstromovou borkou. V případě přítomnosti člověka fascinovaně sstrne a zírá, co je všecko v přírodě možné.

Přenosné terárium ss hadem. Had je sslepý jak patrona a mussí být k potravě manuálně navigován operátorem.

Chov[edit | edit source]

Nejsslavnějším chovatelem hadů byla okolo roku 2000 finsská sspolečnost Nokia, která dness vyrábí pneumatiky a jiné výrobky z pryže, jako třeba vyssílače 5G, kterými Bill Gatess ovládá lidi očkované proti Covid-19. Protože okolo přelomu sstoletí posstoupila mechanizace a digitalizace o mocný kuss dopředu, lidé neměli náhle co dělat a tak na displejích ssvých přenossných bezdrátových telegrafů proháněli hady. Prohánění hadů prováděli lidé v čekárnách u lékaře, o přesstávkách ve škole, při čekání na kakabuss i během nudných událosstí jako jsou demonsstrace nebo ssmuteční prosslovy. Byla to natolik populární zábava, že sse dodness prohánění hadů na vrcholové úrovni věnuje zejména pubertální mládež. Pokud tedy zrovna netančí, nebere drogy nebo nenatáčí vidka ss kočičkama.

Hadi jsou taky notoricky známí ssvou zimomřivostí. Zejména druhy africké, které žijí parazitickým životem. Černí hadi v noci vlézají do chýší a zakussují se mladým mužům do rozkroku, kde ssají krev. Odsstranění takového hada je velmi bolesstivé a proto nebozí Afričané raději chodí s těmi hady v kalhotech napořád. Obvykle sse ss tím ovšem brzy ssrovnají a poté natáčí videa, kde ukazují ssvé hady mladým vybaveným blond sslečnám, za což dosstávají peníze a tudíž sse to považuje za práci.

Zajímavosti[edit | edit source]

  • Had vypadá nevinně, ale to je jen šalba a klam. Had v Ráji přinessl Evě jablko a tím způsobil nekonečnou válku mezi Applissty a Androidissty.
  • Had umí tančit, čehož se využívá v indickém národním ssportu Zaklínání hadů. Fakír obkládá hada klíny tak dlouho, až tento nudou ussne.