Film

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Černobílý film byl pro diskriminaci ostatních barev odsunut do undergroundu

Film je audiovizuální matrix v podobě obrázkové sekvence, který mívá nějaký děj. Filmy umějí vyvolat emoce, od smutku po radost, od vřískotu po vydatný smích. Počátek filmu se datuje už do roku 1845. Byl to rok 1845, kdy byla představena první kamera. (A sto let před tím, kdy se roku 1945 objevil další vynález zkázy.) Kinematografie jak ji známe dnes začala začátkem 20. století, na jejímž vzestupu se podíleli rovněž filmoví tvůrci a rivalové Howard Hawks a Howard Hughes. Není bez zajímavosti, že Hughes byl též známý letec, konstruktér a podnikatel. Nastavili laťku, které se filmový svět drží dodnes. Hollywoodští producenti dokáží za léto vydělat více peněz než piráti z Karibiku.

Návštěva kina je velká společenská událost a vhodný způsob jak sledovat filmové novinky ve společnosti s přáteli a ne sám doma. První den promítání filmu se nazývá premiéra. Den poté derniéra.

Žánry[edit | edit source]

  • Akční – Tátovský žánr. Zpravidla dosti maskulinní hrdina tvrdý jako skála bojující za správnou věc, který se rozhodně nebojí ušpinit. Smrtonosná zranění přežije, je jako muž z oceli. V kritické chvíli jej lapí smrtonosná past, hrdina má na vlásku, ale vyvázne a záporák je dopaden. Příkladem nad příklady je jakýkoli film, kde je James Bond.
  • Erotický – Tátovský žánr s mámama. Obnažená stehna, odhalená prsa, obložená ohanbí. Tím tento hnus teprve začíná. Příkladem nad příklady je film Jak jsem poznal Vaši matku 3.
  • Horor – Velmi často je to skupinka mladých slečen a mladých mužů, co se vydá kamsi mimo civilizaci. Znamení budoucích trablí ignorují, tudíž je čeká pomalá a bolestná smrt. Příkladem nad příklady je film Na samotě u lesa.
  • Katastrofický – Lidé zjistí, že dalších 24 hodin bude posledních.
  • Komedie – Děj staví na legraci, obvykle nenáročné. U komedie by se člověk měl smát, faktor smíchu dělí komedie na: 1) úspěšný 2) fiasko.
  • Mysteriózní – Paranormální aktivity apod.
  • Romantický – Mámovský žánr. Často nalezení lásky mimo manželství, láska ze školy, láska přes inzerát, v menší míře láska mezi sourozenci, mezi normálními lidmi nebo láska dvou žen. Neobsahuje explicitní scény, zato je bohatý na nudné dialogy. Děj se odehrává na krásném, zasluněném rezortu kdesi v Portugalsku.

Ocenění[edit | edit source]

Je-li film mimořádně úspěšný, obdrží cenu. Ceny se předávají na festivalu a předávají je krásné panny z pověření postarších perverzních predátorů, již dávno vyhaslých hvězd, které mají čas a monopol na rozhodování o tom, kdo bude oceněn a kdo ne. Nejvíce Nobelových cen za film mají filmy Ben Hur, Titanic a Návrat krále Jediho.


Filmový pás.jpgFilmový pás.jpg
   v  d  e
Filmy

7 dní hříchůAlien: CovenantBabovřeskyBarbar OnanBlade RunnerČesko potřebuje tisíc takových Hedvíčků!Červená KarkulkaDaleko od BrnaDaleko od PrahyEnterprise NX-01Honzíkova cestaHarry Potter a Tajemství Zvětšovacích Se SlipůHarry Potter a Tajemství HustleruIndián a JonesJe třeba zabít SeagalaJen počkej zajíciJežíš: První KrevJyříkova cestaKaky se vracíKuka se vracíKlaus JeštěrkářLáčkovka věští smrtLví králMach, Šebestová a kouzelné sluchátkoMatrixPanictví aneb kurvahošigutntágPapapapájštipinapaPrasopes baskervillskýPulp Fiction / Die Melasenfiktion / Galimatyjáš: Historky z podsvětíSlunce, seno a radarSnowboarďačkyTřeskStar Trek XI.Star Wars: Síla se probouzíTerminátor 2: Den po čůráníTerminál 3: Vzpoura strojůU pokladny mu stálVálka se švábyZuzankaZvěrozvěsti
Bondovky: Quantum of SilážDNES, neumírej!Spadla z oblakovKyzové OkoJedna flaška nestačíKrálovská šavlePiješ jenom dvakrátPovolení usínatŠpektr
Filmy o Wikipedii: Správcův hněvWikiromanceWikipedia 2070Pátrání po Jimbovi16 blokůPoslední správceEvoluce
Filmy o Necyklopedii: Dobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym …sága Necykloverse