Wikipedie:Pátrání po Jimbovi

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Wikipedie:Pátrání po Jimbovi
Wikipedie:Pátrání po Jimbovi
základní data
styl horror
stát Florida
rok 2007
délka 10091 min
formát Xvid
produkce Ross Hedvíček
námět Velký modrák
scénář Azis Veliký
režie Zdeněk Troška
hrají Chuck Norris, Dáda Patrasová, Jarmila Prdelová


Wikipedie:Pátrání po Jimbovi (Wikipedia:The Search For Jimbo) je druhý blockbuster o Wikipedii. Jeho natáčení je plánováno na rok 2007.

Příběh[edit | edit source]

Film navazuje na předcházející Wikipedie:Správcův hněv. Vypráví příběh, kde musel být Jimbo zablokován, aby mohla Wikipedie dále existovat a zbavila se tak zlého útočníka. Přesto však mnoho lidí se s Jimbovým odchodem nesmířilo, a tak se rozhodli, že se pokusí o Jimbův návrat.

Jen tak ho odblokovat, to by bylo sice nejjednodušší, ale nemělo by to žádnou pointu a nebylo by to dramatické. Naopak. Stewardi Wikipedie se rozhodnou pro to, aby složil Jimbo zkoušku, a pokud v ní uspěje, může se na Wikipedii vrátit. Založen je nový projekt, projekt Genesis. Zde začíná Jimbo editovat, postupně získává opět znalosti, stává se správcem, byrokratem, a nakonec stewardem. Sám tyto schopnosti, které dříve měl nemá, jelikož jeho kartu získal jeden ze správců. S tím se však nemůže Jimbo spojit, jelikož by se to muselo stát přímo na Wikipedii, kam nemůže.

Správci Wikipedie mu v jeho činnosti na projektu Genesis pomáhají, avšak sami zanedbávají svůj hlavní projekt před mnoha trolly. Ti se dokonce zmocní administrátorského účtu, a provedou rozsáhlou spoušť. Do toho se situace ještě vyostří na projektu Genesis, jehož systém MediaWiki se ukáže jako nestabilní a sám sebe likvidující. Je nutné tedy zachránit Jimba, avšak je již na zkoušku dostatečně připraven? Příběh ale končí dobře; Jimbo se na Wikipedii vrátí a je mu vrácena i jeho karta.

Hodnocení[edit | edit source]

Film použije revoluční techniky, jako například při útoku vandala pohled přímo do jádra serverů Wikipedie na Floridě. Další velkou změnou je zde děj, rozdělený do dvou částí - samotné Wikipedie a Projektu Genesis, kde spolupracuje Jimbo s ostatními Wikipedisty.

Mrk též na[edit | edit source]

Filmový pás.jpgFilmový pás.jpg
   v  d  e
Filmy

7 dní hříchůAlien: CovenantBabovřeskyBarbar OnanBlade RunnerČesko potřebuje tisíc takových Hedvíčků!Červená KarkulkaDaleko od BrnaDaleko od PrahyEnterprise NX-01Honzíkova cestaHarry Potter a Tajemství Zvětšovacích Se SlipůHarry Potter a Tajemství HustleruIndián a JonesJe třeba zabít SeagalaJen počkej zajíciJežíš: První KrevJyříkova cestaKaky se vracíKuka se vracíKlaus JeštěrkářLáčkovka věští smrtLví králMach, Šebestová a kouzelné sluchátkoMatrixONEMANSHOT: The moviePanictví aneb kurvahošigutntágPapapapájštipinapaPrasopes baskervillskýPulp Fiction / Die Melasenfiktion / Galimatyjáš: Historky z podsvětíSlunce, seno a radarSnowboarďačkyTřeskStar Trek XI.Star Wars: Síla se probouzíTerminátor 2: Den po čůráníTerminál 3: Vzpoura strojůU pokladny mu stálVálka se švábyZuzankaZvěrozvěsti
Bondovky: Quantum of SilážDNES, neumírej!Spadla z oblakovKyzové OkoJedna flaška nestačíKrálovská šavlePiješ jenom dvakrátPovolení usínatŠpektrNení čas přestat chlastat
Filmy o Wikipedii: Správcův hněvWikiromanceWikipedia 2070Pátrání po Jimbovi16 blokůPoslední správceEvoluce
Filmy o Necyklopedii: Dobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym …sága Necykloverse