Povolení usínat

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Povolení usínat
Schwarzeberg agent 009 s povolením usinat.jpg
Karel - agent 009 s povolením usínat
žánr Akční / Dobrodružný / Thriller / Krimi
originální název Licence falling asleep
stát USA / Česko / Rusko
rok 2014
délka 145 minut
formát 32 : 3,14
produkce Filmové studio Vopěnka a synové
námět Ian Fleming, Tom Clancy
režie Al Gore
hrají Karel Schwarzenberg, Katedřina Krasnová, Jana Vopěnková, Vlasta Parkanová, Jan Švejnar, Miroslav Kalousek, Muammar Kaddáfí, Jásir Arafat, Leoš Heger, Radim Uzel a další.
Karel nemá problém usnout kdekoli a s kýmkoli
Jana Vopěnková ve volném čase
Pozvánka na pokračování

Povolení usínat je první bondovka, v níž stárnoucího Miloše Zemana v hlavní roli nahradil pankáč Karel Schwarzenberg.

Film začíná v urologické ordinaci, kdy si Karel stěžuje doktorovi Radimu Uzlovi na svoje potíže s močí a časté průjmy. Doktor provádí podrobné vyšetření a zjišťuje, že kromě těchto nemocí má Karel cukrovku, lykantropii a hemeroidy. Proto posílá Karla do sanatoria, které je nadstandardním zařízením pro důchodce. Cestou z ordinace však Karel zapomene, proč tam vlastně byl a jede do Průhonic, kde se má setkat s přítelem Jásirem Arafatem. Cestou ho provází Vlasta Parkanová, která mu zpívá song "Dobrý den, pvapove hvězd a pvuhů". Karel je jejím zpěvem nadšen, ale náhle se z mobilního telefonu dozvídá, že Jásir spáchal sebevraždu probodením, utopením a následným oběšením. To mu zkazí náladu a vrací se do Prahy.

V důsledku úsporných opatření v policii nemá Arafatovu smrt kdo prošetřit. Jako řešení zbývají dva lidé - James Bond nebo Muammar Kaddáfí. Jenže James Bond odletěl na Mars vyšetřovat krádež fotovoltaické elektrárny, zaneprázdněný je i Kaddáfí, který si hraje na schovávanou v kanálech v Tripolisu. Do zásahu jako dvojník Jamese Bonda tak přichází v úvahu pouze Karel Schwarzenberg, který se své role ujímá porozuhodně. V řadách policie zavádí akci "Polehávat a chrnět" a názorně policistům předvádí, jak spát a být přitom bdělý. Jako asistentka je mu přidělena Katedřina Krasnová, která se však marně snaží probudit Karlovy touhy. Po absolovování vojenského výcviku je Karel vybaven prdotlumičem, ve kterém je zabudován kalašnikov, odstřelovací puška a viskozimetr. Ještě před jeho samotným vysláním do akce jsou uskutečněna bezpečnostní opatření a jeho manželka Tereza a ostatní příbuzní jsou odesláni na bezpečné místo v Kosovu. Karel dostává úkol setkat se s agentkou palestinské tajné služby Hamas, která má tajné sídlo v Nepomyšli. Loučí se s Katedřinou a okamžitě odjíždí na určené místo. Palestinskou agentku nachází v místní hospodě, jak provozuje lesbickou lásku s jinou ženou. Karel by se rád přidal do švédské trojky, ale protože si však zapomněl viagru, nedostaví se erekce. Karel proto odchází do místního kostela, kde se pomodlí 10x Otčenáš a do kasičky vhodí 5 korun. Když se vrátí do hospody, zjišťuje že dívka souložící s palestinskou agentkou je předsedkyně místní organizace Mladých demokratů a Fóra Karla Schwarzenberga. Obě dvě dostávají od Karla placku s nápisem „Pankáč Karel.“ Poté se Karel seznamuje i s agentkou a dozvídá se že její krycí název je Jana Vopěnková. Oba odjíždějí do Tel Avivu. Tam usilovně pátrají a zjistí, že stopy vedou k Eden Mor. Tato stopa se ukáže jako falešná, ale Karel se dozvídá, že prsty v tom má Miloš Zeman, který označil Arafata jako teroristu.

Karel se proto vrací zpátky do Čechistánu, kde podezřelý Zeman plánuje kandidovat na prezidenta ČR. Protože Jan Švejnar právě odhlásil svoji kandidaturu, Karel se vetře na jeho místo. V průběhu volební kampaně se při televizních duelech v TV Hovna, TV Plivna a na České televizi snaží z konkurenta Zemana vymámit informace, které by objasnily Jásirovu smrt. Když už se zdá, že by se mohl něco dozvědět, tak při debatě usne a zaspí to. Karel se však nevzdává. Od Vlasty Parkanové, která si mezitím pořídila kosmopysk, si vypůjčí KBVP Pandur II, se kterým sleduje Zemana až na Vysočinu. Zde jsou však závěje sněhu, kterými armádní vůz nemůže projet, protože má letní pneumatiky. Proto Karel telefonuje Santa Klausovi, od kterého si půjčuje saně SS-606. S nimi dojede až k Zemanově chalupě, zde však na saních usne a opět ztratí stopu. Proto se vrací do Prahy, kde o celé věci hovoří se svým řídícím důstojníkem Miroslavem Kalouskem. Ten se rozčílí a dá Karlovi pár facek. Ale ani to Karla neodradí a pracuje dál, vyšetřování však přeruší volby. Karel usne za plentou a když ho vzbudí, zapomene dát volební lístek do obálky. Tím je jeho lístek neplatný a prezidentem se stává Miloš Zeman. Karel se vrací k vyšetřování a konečně se dostává na správnou stopu. Od svého stranického kolegy ministra zdravotnictví Leoše Hegera se dozvídá, že Jásir Arafat obdržel z Česka jako dar potravinový balíček, který byl nakoupený v Lídlu.

Agent TOP009 Karel odjíždí do Izraele, kde se znovu setkává s agentkou Vopěnkovou. Je provedena pitva Arafatovy mrtvoly a konstatováno, že Karlův přítel zemřel na otravu, když v kombinaci pozřel národní párky, lečo, vlašák, a instantní polévku z Vitany, které byly součástí balíčku z Česka. Karel je za tento svůj bravurní tah odměněn Řádem svobodných zedníků a letí letadlem Tu-154 zpátky do Česka. Zde navštěvuje ordinaci Radima Uzla a svěřuje se mu s tím, že se zamiloval do agentky Vopěnkové, se kterou plánuje potomka. Po vyšetření mu lékař sděluje, že trpí klešťovou encefalitidou, ale na funkci to nebude mít vliv. Na povzbuzení erekce mu předepisuje Wobenzym a doporučuje mu krátkodobý zimní spánek. Když se Karel probudí, přijíždí Jana Vopěnková a nastává Happy end. A jestli neumřeli, žijí ve svém bytě v Praze dodnes.

Externí odkazy[edit]

Filmový pás.jpgFilmový pás.jpg
   v  d  e
Filmy

7 dní hříchůAlien: CovenantBabovřeskyBarbar OnanBlade RunnerČesko potřebuje tisíc takových Hedvíčků!Červená KarkulkaDaleko od BrnaDaleko od PrahyEnterprise NX-01Honzíkova cestaHarry Potter a Tajemství Zvětšovacích Se SlipůHarry Potter a Tajemství HustleruIndián a JonesJe třeba zabít SeagalaJen počkej zajíciJežíš: První KrevJyříkova cestaKaky se vracíKuka se vracíKlaus JeštěrkářLáčkovka věští smrtLví králMach, Šebestová a kouzelné sluchátkoMatrixPanictví aneb kurvahošigutntágPapapapájštipinapaPrasopes baskervillskýPulp Fiction / Die Melasenfiktion / Galimatyjáš: Historky z podsvětíSlunce, seno a radarSnowboarďačkyTřeskStar Trek XI.Star Wars: Síla se probouzíTerminátor 2: Den po čůráníTerminál 3: Vzpoura strojůU pokladny mu stálVálka se švábyZuzankaZvěrozvěsti
Bondovky: Quantum of SilážDNES, neumírej!Spadla z oblakovKyzové OkoJedna flaška nestačíKrálovská šavlePiješ jenom dvakrátPovolení usínatŠpektr
Filmy o Wikipedii: Správcův hněvWikiromanceWikipedia 2070Pátrání po Jimbovi16 blokůPoslední správceEvoluce
Filmy o Necyklopedii: Dobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym …sága Necykloverse