Řád svobodných zedníků

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Svobodní zednáři.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.


Jeden ze Svobodných zedníků.

Řád Svobodných zedníků je tajné mezinárodní hnutí, o kterém toho není mnoho známo. Jeho hlavní náplní je vytváření a šíření řady konspiračních teorií. Zde je pouze zlomek informací, které se nám podařilo zjistit, pro přílišnou obsáhlost bohužel nemohou být uvedeny všechny.

Historie[edit | edit source]

Square compasses.png

První Svobodní zedníci se objevili již při stavbě pyramid, zikuratů a jiných starověkých baráků. Jejich práce se příliš nelišila od té dnešní, snad jen používání bičů stavbyvedoucími bylo tehdy častější. Zajímavostí je, že do stejné doby se datuje první uvařené pivo. Podle teorie egyptologa Dr. Henry Walton Jonese bylo účelem piva posílení morálky na pracovišti a zároveň bylo toto pivo jakýmsi starověkým iontovým nápojem pro vyvolené. Budoucí plebejizace společnosti bohužel dopřála tento nápoj širokým masám a značně se tak snížila kvalita nápoje. Vrcholu tento proces dosáhl v Německu vyrobením tzv. das Bier.

Po pádu Římské říše zakázky ustaly. Zlepšení situace přišlo až s příchodem stavby katedrál, hradů, později i měšťanských kamenných domů. V některých zemích ale byla situace i nadále tristní, například nevzdělané české obyvatelstvo dlouho odmítalo kvalitní kamenné hradby a dávalo přednost pouhému přišoupnutí několika povozů k sobě.

V novověku se situace zlepšila a bylo opět co stavět. Velkým přelomem se na konci novověku a počátku moderní doby stal objev betonu, který umožnil stavět krásnější stavby než kdykoliv dříve.

Pravý účel této mysteriózní spirály (evidentně zářiče mohutné anteny s kruhovou polarisací) je námětem mnoha konspiračních teorií.

Organizace[edit | edit source]

Svobodní zedníci jsou organizování do takzvaných lodžií (etymologie názvu vychází ze speciálního druhu balkónu, jehož stavba je velmi složitá a dodnes opředena tajemstvím). Tyto lodžie se dělí na klasické a velkolodžie. Chrám Svobodných zedníků se nazývá Svobodárna. Zde se konají všechny tajné obřady, přijímání nováčků, platba členských příspěvků, atd.

Někteří odborníci poukazují na jisté společné znaky s tajnou teroristickou společností Al-Gebrou. Jedná se zejména o uctívání bodů, úseček, kružnic a především trojúhelníku a kružítka.

Seznam zednářů najdete zde.

Svatý ostrov Malta[edit | edit source]

Na tomto ostrově byla objevena kašovitá směs několika záhadných látek, které po čase ztuhnou. Slouží ve stavebnictví jako spojovací materiál a omítková hmota. Její tajné složení se nepodařilo Vědeckému týmu Necyklopedie odhalit. Mezi Svobodnými zedníky se ale šušká, že obsahuje vodu, písek, vápno, zednickou moč a případně také trochu cementu. Tento objev učinil z ostrova pro Svobodné zedníky to, co je Mekka pro muslimy - poutní a svaté místo. Malta je ovšem nyní trvale v držení Řádu maltézských rytířů a Svobodným zedníkům na ni není umožňován vstup. Opětovné získání Malty je pro Svobodné zedníky prvořadý úkol.

Svobodní zedníci mezi celebritami[edit | edit source]

Všichni Američtí prezidenti byli v řádu Svobodných zedníků, až na 2 vyjímky - Abraham Lincoln a J. F. Kennedy - Na otázku proč nepomáhají budovat vlast a tudíž i socialismus, odpověděli oba stejně - Nechci si špinit ruce. Není tedy divu, že za to J. F. Kennedyho někdo zastřelil.

Poslední dobou se Svobodní zedníci objevují i v nominacích národních sportovních týmů, příkladem budiž i přiložený obrázek z čerstvého denního tisku

Svobodní zedníci dobývají vesmír[edit | edit source]

Druhý člověk na Měsíci (Buzz Aldrin) byl zároveň prvním svobodným zedníkem na tomto vesmírném objektu. Pravým smyslem cesty na Měsíc bylo nalezení nových stavebních surovin a prozkoumání, zda lze na povrchu stavět zdi stejně dobře, jako na Zemi. Nelze se proto divit, že jedním z prvních úkonů bylo odebrání vzorku měsíce a umístění seismografu pro sledování půdních otřesů. Navrtáváním povrchu strávili oba svobodní zedníci dvě a půl hodiny a zpátky na zem si vezli 21,55 kg stavebního materiálu. Zedníci si vyzkoušeli také práci s kladívkem při šestinové gravitaci.

Výsledky se však nezdály být uspokojivé a proto od roku 1969 už žádní svobodní zedníci na Měsíci nepřistáli. Nelze si nevšimnou obrovského úsilí vynaloženého pro získávání nejrůznějších vzorků z komet a asteroidů. např. sondy: OSIRIS­REx, Hayabusa, Rosetta, Stardust, ... Z toho lze usoudit, že svobodní zedníci se ještě stále snaží nelézt ten nejlepší stavební materiál ve vesmíru.

Svobodní zedníci a bankovky[edit | edit source]

Svobodní zedníci jsou hrdí na svoje zednická veledíla a proto si odhlasovali, že je budou lidem ukazovat znovu a znovu, stále dokola. Pro tento účel si vybrali bankovky. Drtivá většina lidí je musí mít stále u sebe.

Dolary[edit | edit source]

Na obrázku vidíte architektonická veledíla svobodných zedníků na zadní straně amerických bankovek. Na první je pyramida, první nejzásadnější veledílo. Na druhé dvou dolarové bankovce svobodní zedníci prezentují velmistrovi architektonické plány, tehdy revoluční, "lodžie". Další bankovky není třeba příliš komentovat. Na přední straně jsou portréty svobodných zedníků, kteří nejvíce pomáhali při stavební šichtě ve Washingtonu.

Eura[edit | edit source]

Další sérii architektonických veleděl lze spatřit na eurobankovkách. Zedníci se zde pyšní zejména kamennými klenbami a mosty, což jsou věci, které zvládne pouze zedník znající okultní tajemství Al-Gebry a uctívá mocnou sílu kružítka.

Dollary.jpg
Eura.gif