Červená Karkulka

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem O Odčervené Karkulce.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Červená Karkulka (slovenskyČiervená Karkuľjajzňa) je komunisticky-propagandistický krimi-horor Stevena Spielberga z roku 2003, podle námětu z knihy německého spisovatele Karla Marxe. Kniha, a tedy i film, jsou jakoby inspirovány skutečnými událostmi. Původní plány producentů zahrnovaly i sequel v podobě filmu Zelený Karkulín, ale tím že se Červená Karkulka stala kasovním propadákem byla jakákoli pokračování vyloučena.

Děj[edit]

Karkulka musela do lesa[edit]

Karkulka (hlavní roli hraje Vojtěch Filip) žila klidný život s maminkou a tatínkem, který dámám vařil obědy v jejich chaloupce (a zároveň hospodě) v temném lese. Karkulka někdy v hospodě vypomohla, ale nejraději četla a psala pohádkové příběhy, postrádala však nadání a její povídky postrádaly pointu. Jejich doteď věčný klid se zhroutí, když si začne s Karkulkou dopisovat babička z druhého konce lesa (hraje Jiří Dolejš). Ovšem babička se začne měnit v babišku a začne Karkulku šikanovat a její rodině vyhrožovat s EET. I když se nikdy neviděly, je jasné, že Karkulka (chudák holka) vlivem psychického teroru více a více propadala panenským záchvatům. V rozrušení z posledního dopisu se odhodlá k pomstě a ráno přespříštího dne bere do ruky tatínkův Kalašnikov (i když uměla střílet jen s M16) a jde na návštěvu.

Na akční scénu s vlkem a motorkou bohužel peníze nevystačily

Cesta lesem[edit]

Karkulka se vydala po lesní cestě. Podle moderních kriminalistů je jasné, že strašila celý strašidelný les. VTN zjistila, že Vojtěch Filip hrál roli mladé dívky tak přesvědčivě, že se v rekvizitárně zvedaly srp a kladivo a začaly kvést třešně. Karkulka překročila hranice Slovenské republiky a díky svým nově získaným kouzelným schopnostem se proměnila v ženu z Ječné ulice. Protože Červená Karkulka cestou snědla všechna kouzelná vajíčka z Čapího hnízda, byla poslední Červenou Karkulkou s magickou mocí.

Bouda nalezena[edit]

Maminka a tatínek mezitím objeví Karkulčinu boudu a volají na policii, aby posléze hovořili s poručíkem Vlkem. Ten telefonuje svému kolegovi na Slovensku (podporučík Myslivec), aby dal věci do pořádku. Všichni cestovatelé jsou zaměřeni. Karkulka je zadržena a je zjištěna její pravá identita. Nakonec utíká a není zadržena. Mění svou identitu na ženu ze Žitné ulice. Poručík Vlk uklidňuje maminku a tatínka, že je tady bezpečno a jede na Slovensko za podporučíkem Myslivcem. Dorážejí do chaloupky paní Babičky, kde ale vůbec nikdo není.

Tři mrtví[edit]

Když se poručník Vlk a podpraporčík Myslivec vydají nazpět do lesa, zjistí, že paní Babička (hraje už zmíněný Jiří Dolejš), Karkulčina maminka a Karkulčin tatínek jsou zavražděni a leží mrtví na posteli. Policisté se ozbrojí a jen čirou náhodou naleznou videozáznam na VHS a pustí si jej. Rychle vyběhnou ven, protože je tam nahraný Mečiar, keď spieva. Chaloupka krátce poté exploduje.

Viník nalezen[edit]

Karkulka se skrývala za komínem, ale policisté nechali práci kriminalistům, kriminalistkám a archeoložkám, neboť od 13 let čekání je zaprášená. Nakonec se koná šťastná poprava a v novinách se píše o vítězství socialismu. Justin Bieber poté začne nové turné.


Červená Karkula
Cźerwéna Shmrt
Чэрвэна сеструшкая каркулиция
Red Chocolatiest
RSOD.png
Ukázka červené smrti
žánr Kriminální/Horror/Černá komedie
originální název Rudá Smrt
stát Vysocina flag.png Vysočina
RumunskeSocialistickeKralovstviVlajka.gif Rumunský Socialistický Stát
Rusovětská vlajka.png Ruskosovětská zem
Vlajka Prahy a Moravy.jpg Moravská Jihovýchodní Afrika
Vlajka Kanady.png Listová Zem
Flag of Australia.svg Austria
rok 2003
délka 41 minut (184 minut director's cut)
formát 17 : 9,7
produkce Agroprd.jpeg Agroprd a. s.
námět Karl Marx (Kapitál)
režie Steven Spielberg
hrají Karkulka
Vojtěch Filip
vlk
Miroslav Kalousek
Jiří Dolejš
táta
myslivec
žena z Ječné ulice
žena z Žitné ulice
Justin Bieber (cameo)
Filmový pás.jpgFilmový pás.jpg
   v  d  e
Filmy

7 dní hříchůAlien: CovenantBabovřeskyBarbar OnanBlade RunnerČesko potřebuje tisíc takových Hedvíčků!Červená KarkulkaDaleko od BrnaDaleko od PrahyEnterprise NX-01Honzíkova cestaHarry Potter a Tajemství Zvětšovacích Se SlipůHarry Potter a Tajemství HustleruIndián a JonesJe třeba zabít SeagalaJen počkej zajíciJežíš: První KrevJyříkova cestaKaky se vracíKuka se vracíKlaus JeštěrkářLáčkovka věští smrtLví králMach, Šebestová a kouzelné sluchátkoMatrixPanictví aneb kurvahošigutntágPapapapájštipinapaPrasopes baskervillskýPulp Fiction / Die Melasenfiktion / Galimatyjáš: Historky z podsvětíSlunce, seno a radarSnowboarďačkyTřeskStar Trek XI.Star Wars: Síla se probouzíTerminátor 2: Den po čůráníTerminál 3: Vzpoura strojůU pokladny mu stálVálka se švábyZuzankaZvěrozvěsti
Bondovky: Quantum of SilážDNES, neumírej!Spadla z oblakovKyzové OkoJedna flaška nestačíKrálovská šavlePiješ jenom dvakrátPovolení usínatŠpektr
Filmy o Wikipedii: Správcův hněvWikiromanceWikipedia 2070Pátrání po Jimbovi16 blokůPoslední správceEvoluce
Filmy o Necyklopedii: Dobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym …sága Necykloverse