Pegas

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Pegas kraví
Cowwings.jpg
Pegas za letu

Vědecká klasifikace
Říše: Živočichové (Animalia)
Kmen: Strunatci (Chrochtata)
Podkmen: obratlovci (Bertevrata)
Třída: Kategorie:Savci (Mamadovia)
Řád: Sudokopytníci (Artritídae)
Čeleď: Krávovití (Kravula)
Rod: Pegas (Pegasus)
Druh: Pegas kraví (Pegasus kravula)


Pegas je uměle vyšlechtěné zvíře, které je křížencem savce a ptáka. Je živoucím důkazem, že pokud se na vědce použije pořádný bič, možné je prakticky cokoli.

Druhy pegasů[edit]

Doposud jsou známy následující druhy:

  • Pegas koňský (lat. pegasus equus) - klasický model ze Starověkého Řecka, zpravidla bílý koník s majestáními křídly, nic zajímavého.
  • Pegas sloní (lat. pegasus slonus) - těžkotonážní, téměř nelétavý druh. Jediným žijícím zástupcem je mazlíček amerického prezidenta, tzv. Air Force Slone.

a nejznámější

Pegas kraví[edit]

Pegas kraví, jak již název napovídá - je pěkná kráva. Vypadá jako kráva, ale má křídla. Díky křídlům může létat. Poměr velikosti křídel vůči trupu je zhruba 1:1, čímž si zachovává snadnou ovladatelnost i v nízkých výškách a je schopen (narozdíl od pegase sloního) kolmého startu. Pegas též při startu sám od sebe vydává táhlé bučení, čímž bylo učiněno požadavkům bezpečnosti na pracovišti zadost.

Mezi nesporné výhody pegase kravího patří přítomnost rohů. Tyto mohou sloužit jako náhrada kniplu, na který jsou piloti zvyklí. Původní plány počítaly s ovládáním zvířete pomocí signalizačních praporků, ale když se zjistilo, že letící kráva po spatření červeného praporku začne vyšilovat, bylo třeba nalézt lepšího řešení. Tito svéhlaví tvorové si nejsou schopni zapamatovat jednoduché povely typu Aport, Coděláš a Dopravatykrávo a tak se zkoušelo všelicos. Otáčení hlavy kopytnatce se ukázalo jako prakticky jediné a praktické řešení, pilot musí být toliko vybaven helmou, neboť kráva používá k potvrzení směrového příkazu šlehnutí ocáskem.

„Když oni ječící štuky, tak my pegasy s průjmem!“

- Sovětský diktátor a přítel dětí J. V. Stalin

Heilige Scheiße, das ist aber übersmrad!“

- Adolf Hitler po náletu pegasů na Berlín

Kříženec skotu a orla byl vyšlechtěn na povel generalissima Stalina za 2. světové války jako odpověď na zázračné zbraně hitlerovského Německa. Vědci přirazení na tento projekt zpočátku trvali na mírovém využití výzkumu, ale sotva jich pár odjelo na dovolenou na Sibiř, rázem změnili názor. Podle dochovaných deníků se navzájem utěšovali, že v době míru může pegas kraví sloužit jako letecká distribuce čerstvého mléka do odlehlých oblastí.

Původně se počítalo s nasazením těchto pegasů jako obdoby jízdy, tzv. kravalérie, jejímž úkolem bylo proniknout šiky nepřítele a po splnění úkolu přilétnout zpět. Tato teze se však ukázala jako lichá, neboť tito tvorové museli být ke zteči donucováni elektrickými obušky a tak se nezřídka stávalo, že namísto nepřítele zřídili zřízence, kteří celí zřízení obsazovali polní lazarety.

Mnohem lepším řešením se ukázalo využití pegasů jako bombardovací letky. Pegas kraví je totiž od přírody obdařen závratěmi, takže když na povel pod sebe pohlédne, smrští se mu bachor, knihovna, čepec i slez a rázem je k dispozici biologicko-chemický projektil o síle několika dekagramů TNT. Což může znít jako zanedbatelné množství, ovšem pegasi byli nasazováni ve stádech a docházelo tedy k takzvanému kobercovému lívancování.

K prvnímu nasazení bojových pegasů došlo při obraně Stalingradu a protože se to osvědčilo, nálety těchto tvorů byly úspěšně využívány po zbytek války. Zejména na Ukrajině a oblasti Hané byly nálety obzvláště mocné, takže bombardovaná půda je pohnojena na staletí dopředu.

Vycvičený pegas může být využíván jako dopravní prostředek

Současnost pegasova[edit]

V současnosti najdeme pegase v několika českých i zahraničních zoologických zahradách, kde je chovají ve velkých voliérách, aby mohli poletovat. Musí však dávat pozor, aby jim neuletěli, protože by to byla pro nejbližší okolí katastrofa, zejména poté pro bazény, automobily a dekoltáže dam s kožichy. Někteří vycvičení jedinci se ale mohou využívat jako dopravní prostředek.

Kravajazyk.jpg
Kraviny
Červené kravinkyHovězí líčkaKrávaKráva nebeskáKrávodlakKrav magaLuŠtěLaMilka sloníPegasPovinné bučeníVálka volůVůl