Oškobrh

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Oškobrh domácí
Oskobrh.jpg
Oškobrh s typickým tupým výrazem číhá v zahradě na kořist

Stupeň ohrožení
běžný
Vědecká klasifikace
Říše: živočichové
Kmen: strunatci
Podkmen: obratlovci
Třída: savci
Řád: Laboratorní kříženci
Čeleď: Pičurinovití
Rod: Hnusus
Binomické jméno
Osciobruhus Pitsurinus
(Moshe Zylbrsztajn, 06042)

Oškobrh domácí je příšera chovaná někdy na maso, jindy pro kožku, ojediněle pro předkožku. Připravuje se jako králík na smetaně. V lidovém léčitelství jsou ceněné jeho koule, jimž je připisována moc zažehnat útok feministek, či odpudit od domu svědky Jehovovy.

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Oškobrh na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png
Mezinárodní certifikát výrobců chlazeného oškobržího masa sdružených v EU

Stručný popis[edit]

Oškobrh vznikl jako nepovedený důsledek pokusů s křížením domácích a divokých zvířat v laboratořích akademika Pičurina. Jeho tělo je chlupaté (myšleno tělo oškobrha, nikoli tělo Pičurinovo), zavalité, má téměř lysé uši, ovčí čumák, bradu a rohy. Zadní končetiny má opatřeny měkkými tlapkami, přední jsou zakončeny trojprstými pařáty. Živí se drobným ptactvem, loví také myši, domácí kočky a slepice. Dostane-li se do domu, plení spíže.

Výskyt[edit]

Oškobrh bývá chován na statcích v zaostalejších agrárních oblastech Evropy a Asie. Vysoký výskyt byl zaznamenám zejména v Moravstánu a v Česku. Ve dne se potuluje okolo stavení, v noci leze na střechy, kde žalostně vyje.

Je doložena symbióza oškobrhů s vlky.[1] Právě pod jedním oškobrhem se v příslušném symbiotickém Vlkově narodil Jiří Ovčáček. Zda byl též alespoň částečně oním oškobrhem odkojen (podobně, jako se to kdysi stalo jakémusi Romulovi a jeho bráchovi), se neví, pokud ovšem ano, leccos by to vysvětlovalo.


Vlastnosti[edit]

Hlas Oškobrha je odporný jak předvolební projev politika. Známý chovatel oškobrhů, český politik Miloš Zeman, byl v době, kdy byl ještě plně zaneprázdněn objímáním stromů a neměl tudíž čas na soustavné hlídání svého stádečka oškobrhů, svými sousedy donucen utratit 2 své oškobrhy, protože vždy, když se dostali do jeho spíže a vypili tam jeho Becherovku, vyli tak strašně, že lidé v širokém dalekém okolí nemohli spát a jejich děti neutišitelně plakaly. Proto později, když byl zvolen presidentem, a mohl si tak leccos dovolit, mohl si dovolit i najmout ovčáčka oškobrhčáčka, který mu ty oškobrhy hlídal a svědomitě pásl.

Oškobrh je mdlého rozumu, většinou volí ČSSD, komunisty, či dokonce Okamuru. Na svých loveckých toulkách okolo zemědělských usedlostí často pozře i ropuchu, která mu sice způsobuje průjmy, přesto se nepoučí a loví ty odporné žáby znovu a znovu, neb bufotenin v jejich výpotcích obsažený mu způsobuje neodolatelné halucinace.

Samce je od samice obtížné rozeznat. Pouze v době páření se samci po vzoru českých politiků válejí v blátě, aby byli pro samice atraktivnější. Co na to samice, těžko říci; na přímý dotaz jedna z nich odpověděla slovy takovými, že nejsou publikovatelná, a to dokonce ani na Necyklopedii.