Duch létavý

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Duch létavý
Boo4696202wq7.jpg
Ghustus Fliegerus

Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animacia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Podkmen: neurčití (Revertebrata)
Třída: duchové (Ghostlia)
Řád: šelmy (Carnivora)
Čeleď: spirituální (Spiritia)
Rod: Duch
(Ghustus)
Druh: Duch létavý
(Ghustus fliegerus)


„Vidíš tu potvoru???“

- Krotitelé duchů o Duchovi létavém

„Už vidím jak se Duch létavý podobá lidem“

- Necyklopedista o páření Ducha létavého

„Pomóóóc“

- neznámý autor před smrtí

Charakteristika[edit]

Duch létavý, také známý jako boo (čtěte bů) je velmi rozšířený duch po většině vesmíru a má dosti velkou populaci i na Zemi. Má několik poddruhů které jsou obsaženy v tomto článku protože pro Necyklopedii nejsou tak důležití aby se jim dostalo samostatného článku. Je to velmi společenský tvor, vyhledává společnost jiných členů svého druhu a nikdy nikam neletí sám pokud ho jeho smečka nevyhodí či nezmlátí. Také se sdružuje se známým mystickým stvořením Bouldergeistem a loví s jeho pomocí. Pokud kolem sebe nemá žádnou společnost, může se zbláznit a jeho poddruh Duch explodující (Ghustus fliegus explodus) může i explodovat. Má velmi podivné rozmnožování (popsáno níže.)

poddruh Ducha létavého, Duch explodující
neůspěšný pokus Maria proměnit se v Ducha
Teritoria bouldergeistů(modře.) a Duchů létavých (červeně.) na Šumavě.

Základní údaje[edit]

Většinou má bílou, lehce průhlednou barvu, černé oči, velkou hubu s celkem 150 zuby a obrovský jazyk který používá k jezení a rozmnožování.(Tolik zubů má jen proto, že si za svůj život asi 18x vymění chrup.) Jeho poddruhy se od něj však nijak zásadně neliší. Vychází ven většinou jen v noci, výjimečně přes den, a to jenom, když ho naserete a vyrušíte. Loví skoro všechny savce včetně člověka a chytřejší druhy. Zásadně se vyhýbá vodě ale když musí, tak do toho jde. Nikde se před ním neschováte, maximálně ve dne. Pokud máte vedle sebe smečku Duchů létavých, tak jste docela dost v prdeli.

Poddruhy[edit]

  • Duch explodující - (Ghustus fliegus explodus) je černý, má žluté oči a exploduje při jakémkoliv nebezpečí.
  • Duch modrý - (Ghustus fliegus azzurrus) je modrý, má bílé oči a rodí se po kusech.

Rozmnožování[edit]

Jak už víte ze začátku, Duch létavý a všechny jeho poddruhy mají velmi podivné rozmnožovací chování. Samička při hárání vábí samce svým jazykem, který vyplazuje víc než obvykle. Samce od samičky většinou poznáte podle toho, že samec víc vyplazuje jazyk než samice. (Neplatí v období hárání.) V období rozmnožování se kašle na postavení ve smečce a všichni se navzájem páří. Samec začne olizovat samici a líbat jí. Při tom se nepozorovaně přitiskne samici na tělo a začne s ní souložit. Duchové používají úspěšnou metodu vnitřního oplodnění a živého rození. Potom co samec oplodní samici, dělá jako by nic a muchluje se se samicí dál a užívá si to. Samice vydávají při páření zvuky jako "ách" "óch" a "ích". Celá smečka se páří až do rána, kdy jde spát. Mládě se v matčině břiše vyvíjí celých 10 měsíců. To proto, aby když dojde na porod, aby mu máma nemusela dávat mateřské mléko. Po porodu všech mláďat se začne celá smečka starat o mláďata a když se jde na lov, pár dospělých jedinců zůstává a hlídá mláďata v takzvaných duchovních školkách. Rodiče krmí svá mláďata dokud jim není 10 měsíců od porodu a jsou plně samostatná a mají schopnost se rozmnožovat.

Koukněte se také[edit]

Duchové létaví mohou být i průchozí
Mariův pokus proměnit se v Ducha - bohužel si na to vybral velmi špatnou chvíli - období hárání samic. (To jsou tamti dva duchové na konci.)

Google uncyc.jpg Duch létavý na googleTohle je nejlepší článek na téma „Duch létavý“ na celým internetu.