N.Š.L.

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Nikola Tesla.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

N.Š.L., alias Nikola Šuhaj Loupežník, vulgo Professor Informaticae honoris causa Bacil Nikoláš, je jedním z nejobávanějších dozorců Filtračního Instrumentu, který je 666. štokem Malé Ukrajiny. Ač sám ještě elév, je pověstný především nemilosrdně rozdávanými číselnými důtkami nejrůznějšího kalibru svým spolutrpitelům, k nimž stále ještě patří a jeho povinností by tedy měl být soucítit s nimi. Vědeckému týmu Necyklopedie se podařilo ověřit informaci, že N. je členem Al-Gebry, kde zastává postavu zloděje.

Původ[editovat | editovat zdroj]

Nikola Šuhaj Loupežník ve 13 letech. Už tehdy se zajímal o Turingův stroj. Tyčka, kterou drží v ruce, měla způsobit zkrat v obvodech TS. To ještě netušil, že jde o výrobek ruského průmyslu.

N. o sobě velmi rád a často prohlašuje, že je tzv. celomoravák, neboť má příbuzenstvo po celé Moravě. Tuto informaci ovšem není schopen nijak dokázat a podle dostupných informací sám navíc bydlí na Opavsku. O svých budoucích dětech vytrvale prohlašuje, že z nich budou univerzální Moraváci. Z tohoto důvodu zcela chladnokrevně a bez jakéhokoli slitování provedl utajený sociologický průzkum v jisté samorouhačské organizaci, aby nalezl osobu z Hané, která mu ještě do jeho genetické sbírky chyběla. Podle šetření PIS se ale s největší pravděpodobností jedná o jednoho z početných členů Sil temna, kteří využili chvilkového zaváhání Vesmírných lidí a infiltrovali MU v hojném počtu. Podle ověřených znalostí informačního kanálu "jedna paní povídala" pochází z šestého pásu druhé galaxie, z okresu hvězdy Kill Kik a Rusínské jméno užívá jen jako kamufláž.

Vědecká činnost[editovat | editovat zdroj]

Turingův stroj, nebo také Машина ТУРИНГ, jak zní její jméno v originále, je stále živou výzvou všech generací informatiků

Většinu svého času tráví N. s nejmocnějším výpočetním nástrojem na světě - tužkou a papírem - a pilně optimalizuje algoritmy ovládacích programů. Cílem jeho dosavadního výzkumu byl a zřejmě stále je tzv. Turingův stroj, protože rozhodnout, jestli ta komsomolská mašina nakonec zastaví, nebo ne, je i pro něj pořádným oříškem. Obzvlášť, když se to před tím nikomu nepodařilo. (Kromě Chucka Norrise, který se se svými zkušenostmi ovšem málokdy rád podělí.) Turingova stroje se zmocnil právě on, když přeřezal brzdy u Aurory a vlak tak nezastavil v Blekfíldu, odkud měl být TS převezen do M.Z.L.Ú., ale skončil v polích pod Blekfíldem.

Nejnovější verze seminekonečné pásky do Turingova stroje, vynalezena N. Shodou okolností ji taktéž k podobnému účelu používá Chuck Norris.

Z důvodu rozhodnutelnosti zastavení TS (jakékoli jiné by pro něj byly nedůležité) se taktéž zajímá o všemžen, pomocí něhož by už konečně bylo jasné, zda stroj zastaví, anebo ne. Dosavadní pokusy se zasukováním nekonečné pásky pod TS totiž vždy vyšly na prázdno, neboť, přestože N. využil všech svých dosavadních matematických (mýtus o Turingově stroji a želvě) i fyzikálních (především pevnost-pružnost) vědomostí a do boje nasadil speciální titanovou článkovanou pásku, kterou lze během činnosti stále prodlužovat (nekonečná by se do objektu Filtračního Instrumentu nevešla, přestože instance má tvar Kleinovy láhve a rozsáhlé podzemní prostory, kde je Turingův stroj instalován). Při pokusech totiž vždy nakonec došlo k přetržení pásky, ať se N. snažil sebevíc. Ta mašina má totiž pohon z parní lokomotivy Aurora, což není žádná slabá páka. Obzvlášť, když uvážíme, co se tehdy stalo, když jí ve výtopně v Petrodvorci bouchl kotel. Víko prý odletělo až do Petrohradu.

Nezdary s Turingovým strojem vedly N. k filosofickému zamyšlení se nad realitou. Cítil, že klasická matematika zde už nepomůže a on se bude muset obrátit trochu jiným směrem. Především se mu však nedostávalo tolik potřebného všemženu, kterým by mohl tu prokletou hlavu onoho tvrdošíjného stroje pořádně pročistit. Stával se stále zoufalejším a zoufalejším, až mu nezbylo, než se obrátit k silám mimo racionální svět, což by od něj do té doby nikdo nečekal.

Mnich samozvanců rozvařuje vepřovou polévku a tváří se u toho, jako kdyby rozpouštěl všemžen

Kdysi předávno existovalo velmi staré čínské náboženství, které uctívalo všemžen a dovedlo s ním zázraky. Třeba zněkolikanásobit jeho množství. Tak N. pátral, až narazil na Samozvance, kteří tvrdili, že všemženu je dost pro všechny a i N. problém nakonec rozhodne skok do něj. Hlavní představený Samozvanců, zhusta zvaný Velekněz (ovšem není jisté který, neboť co se udělování funkcí týče, vládne tam příšerný chaos) tvrdil, že když vhodíte Turingův stroj do všemženu, zastaví se. Jenže tato sekta neměla již kontakty s tradiční moudrostí a věděním, které se vytratilo už před více jak 1000 lety, a nevěděla tedy o velkém množství fatálních zádrhelů, které nastanou, než se Turingův stroj zastaví definitivně. Podle vyjádření Zarathuštry, blahé paměti, by totiž taková eventualita způsobila mimo jiné okamžikové zrušení horizontu událostí, což by i přes pranepatrnou délku tohoto činu mělo pro celý svět nedozírné následky. Naštěstí se podle informací agentury PIS dané sektě prozatím nepodařilo sehnat ani mikrogram všemženu.

Během svého výzkumu všemženu objevil N. na Opavsku nový druh Ušuára, kterého pojmenoval Ušuár Turingův, po slavném závodu v Rusku, kde byl Turingův stroj zkonstruován.

VTN Logo.png


Exploze bomb.jpg
Terorismus
Al-GebraAl-KáidaAl-LidlEtaHamasIslámský státIslámský stát v TeplicíchMOAOSATálibánUsámova říšeUsama bin LadinKarel LobotómJásir ArafatAnders BreivikEliášův oheňJánošíkVojislav KalašnjikovJesuis CharlieRovnost, volnost, brněnstvíKOPRAN.Š.L.Camper-StrikeSASZákon o terorismu