Jesuis Charlie

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Ježíš.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Džízes.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Charlie.jpg
Charlie Jesuis
Biografické informace
Pohlaví tákhle veliké
Barva očí RGB #FF0000
Vlasy dvě tykadýlka
Narozen okolo 1970
Úmrtí ano
Rodina Angela Merkelová, David Cameron, Francis Holland, Benjamin Netanjahu, Mahmúd Abbás, Zelený Roual, Bohuslav Sobotka, Slon luční a milióny dalších
Děti Libor Halík
Národnost francouzská
Tituly sv., in memoriam
Povolání malíř pokojů
Zajímavosti
1 Oblíbené jídlo: pařížský salát se sýrem

Jesuis Charlie zdaleka není jen francouzská karikatura Ježíše Krista, která nahradila původního Ježíše v hlavní roli spasitele v evropském náboženství. On je především symbol svobody a svobodomyslnosti. Člověk, kterému volní muslimští radikálové neodpustili zálibu v romadůru, a udělali z něj nejslavnějšího malíře pokojů na světě.

Od 7. ledna 2015 bl jej lze potkat v Paříži, Tokyu i na jiných místech v podobě lidí, kteří jsou také Charlie. Bohudíky to však neplatí pro monsiňora Tomáše Halíka.

Ranné dětství[editovat | editovat zdroj]

Původní Jesuis přišel na svět s holó prdeló jako chudý synek čistokrevného pařížského autobusáka Šimona Ferdinanda Charlieho a míšenky polsko-afghánského původu Cammelia Hijab [Kej'ml Hyďa:]. Není dosud zcela zřejmé, jestli šlo o neposkvrněné nebo poskvrněné početí. Každopádně sufražetka Kamila vypomáhala po nocích, při kterých nejsou vidět šátky, v autobusovém depu, kam nosívala malého Charlieho přivinutého k tělu rezervním šátkem, kojila jej kravským mlékem a dávala mu koštovat sýr. Otec Ferdinand, mezi autobusáky volaný Ferkó, vozíval ve volném čase delfíny po americkém venkově a vychovával Jesuise k tomu, aby z něj jednou vyrostl malíř pokojů.

Poslední slova[editovat | editovat zdroj]

"Cette salle de réunion est réservé." Tato zasedačka je zabookovaná.

Patron svobody[editovat | editovat zdroj]

Přerod v osobu masového zájmu nastal Charlieho mučednickou smrtí, kterou na sebe převzal hříchy společnosti. Po třech dnech policejních manévrů povstal v neděli 11. ledna z mrtvých a reinkarnoval se do srdcí miliónů lidí především v Evropě. Incident začalo analyzovat Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí coby možnou formu dýmějového humoru, ale dosud (k 1.2.2015) nejsou známy žádné výsledky zkoumání. Mezitím koncem ledna 2015 posvětil bruselský Evropský dvůr pro svatořečení Charlieho kanónizaci, přiřkl mu tituly "svatý" a "in memoriam" a jmenoval ho oficiálním evropským patronem svobody.

Oblíbená literatura[editovat | editovat zdroj]

Tomáš Halík, Dotkni se (v)ran, NLN, Praha 2008


Exploze bomb.jpg
Terorismus
Al-GebraAl-KáidaAl-LidlEtaHamasIslámský státIslámský stát v TeplicíchMOAOSAANOTálibánUsámova říšeUsama bin LadinKarel LobotómJásir ArafatAnders BreivikEliášův oheňJánošíkVojislav KalašnjikovJesuis CharlieRovnost, volnost, brněnstvíKOPRAN.Š.L.Camper-StrikeSASZákon o terorismuTaylor SwiftOverwatch