Rovnost, volnost, brněnství

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Nové brněnské sídlo SSM

Rovnost, volnost, brněnství (po francouzsky též Liberté, Égalité, Brunalité, někdy zaměňováno s Brutalité) je revoluční bojové heslo militantní ultramoravistické organizace Svobodná Samosprávná Morava (SSM) založené a ovládané brněnskými štatlary. Čím je Sinn Fein pro Iry lačnící po krvi nenáviděných Angličanů, tím je SSM pro Moravistánce, pro které je nenávist vůči českým utlačovatelům, a především zlolajným Cajzlům, nejsilnější národní vášní, hned po lásce k Moravistánu a národnímu nápoji Starobrno.

Štatlaři (česky brněnští povaleči) vyryli své posvátné heslo na zeď pisoáru restaurace Na Špici v Brně Řečkovicích, protože podle starodávné legendy u hospody Na Špici ukončil svůj útok na Prahu hlavní voj Armády Brněnské Spásy po té, co jejich bojové šaliny skončily v řečkovických polích. Podle legendy bylo heslo Rovnost, volnost, brněnství vetkáno na bojové zástavě brněnských vidláků (více viz heslo Brno).

Politické vedení SSM tvoří štatlaři, z nichž nejznámější jsou Radek Rettegy, Roman Burián, Jaroslav Sedláček a Zdeněk Tichý.

Jednou z posledních celomoravistánských akcí SSM byla masivní předvolební podpora protičeských marťanů, která v posledních parlamentních volbách zajistila v Moravistánu zcela zdrcující vítězství ČSSD partajgenose Jiřího Paroubka.

Zabrň též[edit | edit source]