Del

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Klávesa PRDel, která opustila klávesnici. Zvláštní druh klávesy, která vyhlásila samostatnost.

Del (dlouze Děléte) je klávesa. Takový to černý, šedivý nebo bílý, do čeho ze vzteku mlátíme, když něco na počítači nefunguje – to je klávesnice. Na ní je klávesa, s nápisem Del, nebo Děléte, bez nabodeníček.

Nepleťme s počítači značky Dell, která ráda vyrábí monitory dotykové a na klávesnici s klávesami „Del“ hází bobek.

Historie[edit | edit source]

Klávesa Del je na klávesnici počítače od furt. Fakt. Pořád. Imrvére, jak praví staří Čechové. Přestože klávesnicozpytci tvrdí, že tato klávesa vznikla zkomolením výrazu Dělejte ubohými Američany, kteří nebyli sto pochopit význam nabodeníček (mimochodem vymyšlené Janem Hnusem za účelem mučení budoucích žáků základních škol – ano takový to byl piškuntál a podšívka) a původně měla klávesa urychlovat práci, není tomu tak.

Nejnovější výzkumy potvrzují, že se jedná o výsledek úspor barvy, protoze původní význam byl Prdel, což je také místo, kam odchází dříve zplozený text (písmenka), soubor (lecos), obrázek (nahaté baby), empétrojka (kravál) či jiné věcičky v počítači.

Zajímavé je, že na psacím stroji tato klávesa není. Klávesu PRDel na psacím stroji nahrazuje taková ta bílá vodička, co se nanáší štětečkem. Výzkumné týmy mají za to, že se jedná o verzi jedna, jakousi klávesu prePRDel, která z nedostatku správných technologií vyžadovala součinnost obsluhy.

Uživatelka trvající na používání klávesy prePRDel z psacího stroje

Umístění[edit | edit source]

Klávesa PRDel se nachází obvykle na klávesnici. V některých případech je možno se s ní setkat v blízkosti klávesnice. V některých pozorovaných případech ovšem i v žaludku prasopsa jorkšírského, který jak známo, sežere lecos. Shodou šťastných náhod se pak po pár dnech objeví v blízkosti části konzumenta se shodným názvem, jako má tato roztomilá klávesa.

Zvláštnosti[edit | edit source]

Klávesa PRDel je jedna z nejpodlejších kláves. Obvykle magickou silou přitahuje drobečky Ajťáků, kteří nad klávesnicí svačí, posléze tyto drobečky nutí ke ztvrdnutí, což má za následek nefunkčnost klávesy. Obsluha je posléze nucena klávesu PRDel zuřivě mačkat, vydávat sprosté zvuky, aby poté konečně došlo ke stisku zmíněné klávesy, načež do PRDele neodejde pouze zmíněný soubor/text/obrázek/kravál, ale i několik dalších. Ano, je velmi oblíbena.