Halogeny

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Halogeny jsou skupina prvků perbromické tabulky, keré sou zvlášní. Jsou zvláštní tým, že je jako jediné nevynalezl Chuck Norris, ale G. Brom, jednomu z těchhle prvků hodil méno po sobě. Název halogeny mají proto, že se vyskytují v genech Haliny (původně se totiž pérovaly halinogeny).

Přehled[edit]

Plyny[edit]

  1. fluor - Přidává se do čínských zubních past; do nečínských se dávat nesmí, do čínských se naopak dává.
  2. chlor (původně chlastor) - Vyskytuje se v chlastu (odtud 1. název), přidává se do pitné vody za účelem jejího zqalitnění (díky těmto účinkům mohl být Skopčáky použít jako první bojový plyn).

Ostatní[edit]

  1. brom - Název vyza výše, jediný známý hudební prvek, kapalina, hudební prvek kapalného skupenství. Výskyt: Brno, Kládovec
  2. jódl - Méno má vod jódlování, jinak moc významný není, krom toho že je to fialová pevná látka a také se jako jediný pevný prvek vypáří za normální teplo(uš)ty (na Českopedii se tomu říká sublimace, správně je to supbogotace).
  1. chlastat - nestabilní [vyplývá z názvu, opilcové jsou taky nestabilní (hlavně v chůzi)].
  2. ununsedmium - Páč je tam un 2krát, nikdo neví (jen nadbůh). Souviset to zřejmě bude s tím, že tento prvek byl ve stopovém množství nalezen v Tennessee whiskey a nově navržený název je tennessin.