Noobium

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Noobium chemická značka No je prvek modrozelené až modré barvy, bez valné chuti a téměř bez zápachu. Každým rokem zabíjí 1997 až 4231 (všimněte si, že obojí jsou prvočísla) lidí. Většina smrtelných případů je způsobena jeho nechtěným vdechováním, ale tím jeho nebezpečnost nekončí. Déletrvající styk s jeho pevnou nebo plynnou formou způsobuje závažné poškození tkání a sliznic. Jeho požití se může projevit zvýšeným pocením a močením, případně i pocitem nadmutí, nevolností, zvracením a iontovou nerovnováhou organizmu a ve směsi s arogantinem i protržením lebky. Pro ty, kdo jsou na něm závislí, znamená odejmutí noobia zcela jistou smrt.

Mapa emisí noobia v Českostánu, je zřejmé, že v Moravistánu a Slisku jsou emise obecně nižší než v Cajsku, nejvyšší jsou samozřejmě v Práglu. Tento obrázek je mimo jiné také příkladem špatného grafického designu.

Nebezpečné vlastnosti[edit]

  • je obsaženo v kyselině lamohydroxylové (H13Db8No9OH) a je hlavní součástí nováčkovských dešťů,
  • přispívá ke skleněnému efektu,
  • urychluje korozi (rezivění) mnoha kovů, není ušetřena ani jeho vlast a její koncerny.
  • může zavinit selhání nebo zkrat elektrických zařízení a snižuje účinek automobilových brzd,

Reakce[edit]

Noobium se velmi dobře slučuje s vodíkem, kyslíkem, debilitem, arogantinem, paroubkiem a dobře s hoaxiem a womaniem. Za normálních podmínek je jediným prvkem se kterým sa noobium neslučuje zlato.

Šíření[edit]

Díky nevědomosti se noobium šíří jako epidemie! Nachází se ve vysokých koncentracích v téměř všech potocích, řekách, jezerech a nádržích po celém světě a bylo objeveno dokonce i v antarktických ledovcích. V České republice pravidelně způsobuje největší škody v rozsahu bžilionů . Přestože je známa jeho nebezpečnost, noobium se stále hojně používá:

Průmyslové i zemědělské podniky vypouštějí noobium bez jeho likvidace, která je velmi obtížná. Nikdo proti tomu nic nepodniká, protože potraviny jsou díky tomu o 66,666% levnější. Bližší košile, než kabát.

Reakce mocných[edit]

Vláda ČR i orgány Evropské unie odmítají zakázat produkci, distribuci a používání tohoto výjimečného prvku s odvoláním na jeho "význam pro sociální smír chudých a bohatých vrstev". Naopak vojenské organizace všech států (zejména válečné námořnictvo) experimentují s noobiem a pumpují do výzkumu miliardy. Stovky vojenských výzkumných ústavů dostávají tuny noobia složitými podzemními distribučními kanály (v mafiánské hantýrce zvané tunelování) a skladují látku pro brzké použití.

Sám don Benito Corleone oslovil s nabídkou spolupráce Vědecký tým Necyklopedie, jenž se mu (za tak směšně malou) nabídku vysmál. Teoreticky je možná neutralizace noobia sloučeninami (prdík nebo smrdíku ale zatím se to nikomu nepodařilo.

Pomozte Zemi a zasaďte se o to, aby znečišťování noobiem bylo zastaveno. Získávejte a rozšiřujte vědomosti o této nebezpečné chemikálii. Neznalost může ublížit i vám.

Chemistry.png Prvky
bolševikum
Bo
tannwaldium
Ta
hliník
Al
arogantin
An
zlato
Au
bursík
Bs
uhlík
C
měď
Cu
debilit
Db
mocacium
Mo
drtík
Dq
gentellur
Gn
vodík
H
hoaxium
Hx
chrastík
Chk
paroubkium
Pk
polonium
Po
prdík
Fu
prudík
smrdík
Sd
stalinium
St
tvrdík
Tu
vakuum
Va
womanium
Wo
noobium
No
potěmkinium
Pn
imbecilit
Im
dusík
N
kyslík
O
selen
Se
rozvodík
ROH
zemanium
Ze
transprdan
Tp
světlan
Lm
Bortlium
B
Ununpolium
Uup
Euran
Eu
Random
Rn
Praseodym-Hafnium
Pr-Hf
Úchylík
Bdsm
Olovo
Pb
Pneumonium
Pneu
Smajlík
:)
Uran
U
Plutonium
Pu
Lithium
Li
Éter
Ae
Arsen
Ass