Lidovec, který potopil Titanic

From Necyklopedie
(Redirected from Titanic)
Jump to navigation Jump to search
Článek z přílohy deníku Stará garda VČERA

Tak přece[edit | edit source]

Hned jak jsem uviděl ten tučný titulek, pocítil jsem zbožnou úctu k představitelům strany lidové, že byli schopni něco tak obrovského dokázat. V duchu jsem si řekl: "tak přece se prosadili". Vždyť doteď jejich největší skutky byly Kalouskův nákup padáků, na kterých se nedá skákat a neotřelý přístup bývalého starosty Čunkova ke korupci a romskému etniku. S chutí jsem se do článku začetl.

Dokumenty BBC zbožňuji, takže jsem byl příjemně navnaděn. Procházel jsem článkem a hledal jsem, který člen této křesťanské strany to dokázal.

Zklamání[edit | edit source]

Náhle, bez varování jsem zjistil skutečný stav a svou malou, milou, mýlku. Nu což. Lidovci opět zůstanou na okraji, politického spektra, bez hrdinského činu.

Naděje[edit | edit source]

Příslovečným světlem na konci tunelu je ale lidovecká tradice vždy být u toho Tak jako lidovci byli jsou a budou vždy u toho a u všeho byli i u prvního doloženého pokusu sestřelit si vlastní letadlo. Tímto hrdinským činem se proslavil legendární lidovecký ministr Antonín Baudyš.

Proslýchá se, že lidovci se připravují na potopení letadlové lodi Kardinál Miloslav Vlk a nově také křižníku Dominik Duka.