Zdeněk Tichý

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Zdeněk Tichý

„Já si myslím, že před takovým člověkem si člověk může jen odplivnout“

- Jiří Paroubek

Zdeněk Tichý je brněnský lidový politický komentátor, člen komické dvojice dialektiků Tichý-Sedláček, který spolu s Rosťou Hedvíčkem zasvětil svůj život boji za zničení Necyklopedie. Následující text Zdeňka Tichého publikovaly Rovnost - Deník Blanenska, Rovnost - Deník Břeclavska, Rovnost - Deník Slovácka, Rovnost - Deník Vyškovska, Rovnost - Deník Znojemska:

Necyklopedie na internetu si dělá legraci z Brna. Někteří Brňané to nechápou, jiné to pobuřuje, já se nedivím. Něco z toho, co autor Necyklopedie uvádí, je téměř úplně pravda. Přibližně sedm kilometrů brněnského metra skutečně postavili Pražáci, ale postavili ho za naše peníze místo pod hustě zastavěným brněnským centrem ( bez našeho souhlasu) sobě v Praze pod širými poli. A to již dříve, teď je tam toho " brněnského" metra už víc kilometrů. Tak je to ostatně skoro se vším, infrastruktura a instituce, jež mají sloužit obyvatelům vzdálených regionů, jsou " pro ně" za jejich peníze budovány a provozovány pouze v Praze a jejím okolí. Připomíná to poněkud dobu, kdy lid konzumoval plody své práce převážně ústy svých vyvolených zástupců. Proč se proto zlobit na internetového vtipálka a jeho Necyklopedii, když stejně jako Rádio Jerevan má v podstatě - po drobných upřesněních - v něčem pravdu?

Zdeněk Tichý v minulosti (rozuměj za totáče) pracoval na brněnském magistrátu, kde se významně podílel na budování brněnského metra v Praze. Po změně tzv. režimu pracoval na úspěšném projektu výstavby tzv. komínské vozovny, dokonce tak progresivně, že byl za zásluhy předčasně poslán do důchodu. Záhadné zmizení desítek milionů korun z pokladny brněnské radnice nebylopřes veškerou snahu a ani po spolupráci s advokátem JUDr. Pavlem Blažkem vysvětleno.

Čuchni taky na[edit | edit source]