Alpa

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Alpa, neboli také Francovka je alkoholický nápoj, obsahující přes 60 % čistého alkoholu (zelená lesní Alpa dokonce 70 %). Pomáhá utápět depresi, splín, nasrání či ztěžklé srdce. Pokud nemáte zkušenosti s pitím vysokoprocentního alkoholu, jako je třeba absinth nebo okena, doporučuje se ředit s pomerančovou šťávou či podobným ředidlem. Pokud naopak zkušenosti s pitím máte, můžete si Alpu naředit dalším čistým lihem.

Alpa prodluzujezivot.jpg

„Koupil jsem si Francovku
Dal jsem za ni třicet korun
A hned jsem ji vozkusil
Jestli je lepší než rum

Půl procenta mentolu
Krkám nahoru dolů
Sedmdesát procent lihu
Skládá na mě svoji tíhu

Koupil jsem si Francovku
Je lacinější než rum
Už mi tím pitím
Měkne rozum

- Egon Bondy  

Využití[edit | edit source]

Alpský ryzlink
Francův nápoj doporučuje Brtník z Brtníku

Alpa je všeobecně oblíbená, od vysokých vrstev (např. český politik Miloš Zeman je proslulý tím, že si do sněmovny nosil Alpu přelitou do lahve od Bechera), přes střední vrstvy až po studenstvo a bezdomovce. U těchto skupin lidí si Alpa rychle vydobyla místo na alkoholickém výsluní, neboť je snadno dostupná a poměr cena/výkon je lepší než u konkurenčního Ironu, oproti němuž navíc (sice jen o trošku, ale přece) lépe chutná. Alpa je populární také mezi alpinisty, přesto z neznámých důvodů alpští bernardýni nosí na pomoc v soudku rum. Alpa se využívá také jako součást míchaných nápojů. Nejoblíbenější je Alpský ryzlink, což je směs Alpy a krabicového vína, nebo známý Vichr z hor (Alpa + Zelená).

Složení Alpy - Francovky[edit | edit source]

Alpa je lihový roztok silic, obsahuje též menthol, eugenol, citral, cinnamal, criminal, staré švestky, obilí, kravské uši a jazyky a někdy také francofkal.

Někdo z důvodu jejího léčivého složení alpu používá také na obklady pohmožděnin a podobně, je to však neskutečné plýtvání toho vydatného a zdravého nápoje.

Alpa priznejbarvu.jpg
Výhled na alpy si můžeme u nás dopřát odkudkoliv

Chuť[edit | edit source]

Alpa chutná podobně jako Absint, avšak pijáci Alpy, mezi které patří například Pepča z Míkovic, tvrdí něco jiného. Alpa je podle nich naprosto jedinečná, nejenom svou cenou a obsahem opojné látky Alkohol, který je zastoupen v množství více než dostatečném, nýbrž i lehkým nádechem neznámé vůně, v níž nekteří cítí genitálie prasopsa, jiní zas typický pach řeky Zvratky, v jejímž složení lze najít úplně cokoli, od použitých kondomů a tělních tekutin na břehu souložící mládeže až po plyn Smrdík, vznikající rozkladem odpadu na dně řeky, který tam legálně naváží popeláři z celé republiky.

Pro slečinky a mlsky se doporučuje přidat cukr nebo preventivně kvůli cukrovce 10 tabletek sacharinu na 100 ml nápoje, Alpa dostane jedinečně vyváženou chuť a její konzumace bude ještě příjemnější.

Objevení[edit | edit source]

První, kdo vynalezl Alpu Francovku, byl jako u všech jiných věcí Miloš Zeman. Potřeboval životabudič, který by stačil jeho tempu. V tomto požadavku však ostatní lihoviny žalostně zklamaly, a tak vynalézal nový pro svou vlastní potřebu. Povedlo se mu to, když snědl 30 kilogramů mentolových bonbonů, spásl 10 hektarů máty, a zapil to benzínem. Z jeho moči pak vznikla Alpa. Kvůli této složité výrobě se však nyní vyrábí synteticky.Všechna fakta na této stránce jsou laboratorně podložena Miloušovou Univerzitou na Vysočině.

Známý štamgasta Alpy - Francovky je také rytíř Brtník z Brtníku.

Alpa hrála také hlavní roli ve známém filmu Henry Propper a šutr mudrců.

Článek Alpa dokazuje, že mnohé z toho, co se píše na Českopedii je opsáno z Necyklopedie.
Nehopsající Wikipedie.png

Související články[edit | edit source]


1Alkohol.jpg    V rozcestníku CHLAST najdete novou motivaci k chlastání

AlkoholAlkoholismusBakchalářBarmanČeská alkoholicko revoluční stranaHospodaKocovinaLihové milicePípa na lahváčOpilecPivnéPrůtokový ohřívač pivaPraotec Na PlechTuzemskoVýčepní stoliceU MikuláškaU PavoukaVodková pumpaVodkovod


AbsintAktronovicaAlpaBecherovkaKořalkaMetylalkoholOkenaRumSlivoviceVodkaWhiskeyWhiskyZelená
Nejhorší piva světaBraníkGambrihnusOstravarPilsner UrquellPlzeňský PrazmrdRadegastSlovenské pivoStarobrnoStaropramenVelkopopovický KozelElektronické pivo
Víno