Na Plech

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Lidé z ocele.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Praotec Čech.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Praotec Na Plech[edit | edit source]

Slované byli na západ vedeni, jak je již všeobecně známo, Čechem, Lechem a Na Plechem. Byl to právě Na Plech, který ve skutečnosti vybral místo usídlení západních Slovanů pod Řípem, ovšem následně byl z kmene exkomunikován a byl nucen se věnovat misijní činnosti.

Dětství[edit | edit source]

Praotec Na Plech byl výjimečný již od dětství. Nebyl vybíravý a měl sklony k toxikomanii všeho druhu. Zatímco malé slovanské děti si hrály oblíbenou hru na smrt křesťanského misionáře, malý Na Plech nejraději pomáhal kmenovému šamanovi a léčiteli v jedné osobě. Byl velmi talentovaný a brzy toho uměl daleko více než šaman. Byl to právě praotec Na Plech, který zdokonalil vývar z lysohlávek tak, aby byl dvakrát silnější. Již ve 12 letech se stal kmenovým šamanem pomocí převratu a staral se o to, aby žádný Slovan nebyl proti své vůli naprosto nespolečensky střízlivý. Jelikož měl podnikavého ducha, tak prodával drogy i sousedním kmenům. Jeho největší objev se mu povedl ve věku úctyhodných 14 let. Jednalo se o objev destilace, který se, jak se později ukázalo, stal naprosto rozhodující pro vybudování západní civilizace tak, jak ji známe dnes.

Vyhnanství a misijní činnost[edit | edit source]

Po (ne)slavném faux pas, které rozhodující měrou ovlivnilo příchod Slovanů, byl praotec Na Plech vyhnán. Zamířil tedy zpět na východ a rozhodl se věnovat misijní a osvětové činnosti. Přinesl do Ruska umění destilace a konzumace vodky. Potom zamířil na Balkánský poloostrov, kde místní obyvatele taktéž naučil destilaci a kde také mezi svými žáky zemřel na cirhózu jater. Jeho žáci se pak věnovali rozvíjení destilace a šířili moudrost, která vyvrcholila převedením destilace v 11. či 12. stol. zpět do západní Evropy.

Lingvistika[edit | edit source]

Po tomto, neprávem opomíjeném, géniovi je pojmenována i jednotka intoxikace, tzv. naplech. Jednotka se netradičně počítá v setinách a desetinách, přičemž při dosažení jednoho naplechu je jedinec, diplomaticky řečeno, samostatně neskladný. Takový jedinec je za pomoci kumpánů zkomprimován zpravidla na trakař, odtransportován od svatostánku a pohozen u popelnic nebo doručen domů, je-li tento obdařen manželkou čili ženat. Obecně se doporučuje dosahovat zhruba 0,3 až 0,7 naplechu, protože to domů ještě trefíte sami, ale štěkání té otravné paní vám bude jedno.


1Alkohol.jpg    V rozcestníku CHLAST najdete novou motivaci k chlastání

AlkoholAlkoholismusBakchalářBarmanČeská alkoholicko revoluční stranaHospodaKocovinaLihové milicePípa na lahváčOpilecPivnéPrůtokový ohřívač pivaPraotec Na PlechTuzemskoVýčepní stoliceU MikuláškaU PavoukaVodková pumpaVodkovod


AbsintAktronovicaAlpaBecherovkaKořalkaMetylalkoholOkenaRumSlivoviceVodkaWhiskeyWhiskyZelená
Nejhorší piva světaBraníkGambrihnusOstravarPilsner UrquellPlzeňský PrazmrdRadegastSlovenské pivoStarobrnoStaropramenVelkopopovický KozelElektronické pivo
Víno