Pivné

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Radar.gif
NationalGuardMissileDefenseLogo.PNG
Radar v Brdech


Pivné je jediná možnost, jak docílit povolení výstavby amerického radaru v okolí našich obcí. Poté co se prezidenti Bush a Putin dohodli, že radar v Česku bude, byl odtajněn dodatek ke smlouvě mezi USA a ČR o tzv. Pivném. V tomto dodatku se uvádí, že občané obcí v okruhu 30 km od radaru, pokud vypijí pět piv, zaplatí jen čtyři a zbytek bude hrazen z vojenského rozpočtu USA. Vše spadá pod jurisdikci Bílého domu, americký kongres tuto položku rozpočtu nemusí schvalovat.

Starostové ihned začali vyvíjet enormní tlak na vládu a opozici, aby radar byl co nejblíže k jejich obcím. Lapidárně to vyjádřil starosta v jedné z obcí na schůzi zastupitelstva:

To nemá chybu,serem na referendum.

—Starosta Kamil Čontoskalský

Zastupitelé ČSSD v obci Krkavec však formulovali požadavek, aby občané platili pouze jedno pivo z pěti a zbylá čtyři Američané. Na podporu tohoto oprávněného nároku předložil Jiří Paroubek G. W. Bushovi vědeckou studii dokazující, že pivem se radarový signál šíří lépe, než nepivem. Podstatná měření dokazující tuto skutečnost byla vykonána ve sklepeních Lihového domu ve dvou padesátihektolitrových sudech Starobrna a v jednom stejně velkém sudu strakonického Nektaru.

S dalším návrhem přišel Ústřední automotoklub. Ten pořaduje, aby každý řidič, který bude měřen policejním radarem (a nepřesáhl přitom povolenou rychlost), dostal od Policie ČR jako odškodnění za způsobenou zdravotní újmu jedno pivo. Za samozřejmé se považuje, aby i po vypití tohoto piva mohli řidiči dále pokračovat v jízdě.

1Alkohol.jpg    V rozcestníku CHLAST najdete novou motivaci k chlastání

AlkoholAlkoholismusBakchalářBarmanČeská alkoholicko revoluční stranaHospodaKocovinaLihové milicePípa na lahváčOpilecPivnéPrůtokový ohřívač pivaPraotec Na PlechTuzemskoVýčepní stoliceU MikuláškaU PavoukaVodková pumpaVodkovod


AbsintAktronovicaAlpaBecherovkaKořalkaMetylalkoholOkenaRumSlivoviceVodkaWhiskeyWhiskyZelená
Nejhorší piva světaBraníkGambrihnusOstravarPilsner UrquellPlzeňský PrazmrdRadegastSlovenské pivoStarobrnoStaropramenVelkopopovický KozelElektronické pivo
Víno