Silniční radar

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Policie radar.jpg

Silniční radar je zařízení přiměřené buzerace řidičů všech motorových vozidel vyjma vozidel nejpomalejších, jako je pližna a louda. Radary jsou na silnicích umísťovány policií, místními národními výbory, radnicemi a dalšími institucemi jejichž smyslem je komplikovat lidem život.

Už jsme si vás vyfotili na náš prehistorický fotoaparát, můžete valit, jak rychle chcete.

Funkce[editovat | editovat zdroj]

Radar funguje na jednoduchém principu paprsků omikron-delta-psí, které vysílá pomocí sub-alfa transmiteru proti jedoucímu vozidlu. Odražený signál zachytí do tzv. lapacího koše, který bývá vyroben z:

  • titanu - radar policejní
  • propleteného vrbového proutí - radar vesnický
  • upředený se sušených nudlí z nosu - radar městské policie

Měšťáci v dobách zvýšeného výskytu rýmy pletou tyto lapací koše i na zakázku pro vesnické radary. Po zachycení se signál čistí dolomitickým vápencem, filtruje přes aktivní uhlí, zesiluje přidáním 5% biolihu a převádí do digitální formy.

Na základě vytištěného záznamu se pak na adresu řidiče odesílá „buzeračka“, neboli Předvolání k podání vysvětlení nadměrně rychlého řízení dopravního zařízení na pozemní komunikaci a vypočítává se z něj pokuta.

Radar s nulovou tolerancí, výrobek Zbrojovky Brno

Radar s nulovou tolerancí[editovat | editovat zdroj]

Významnou inovací přináší radar s nulovou tolerancí, který umožňuje řešit přestupek přímo na místě, a to dokonce bez zásahu lidské ruky. Takový radar je místo zobrazovacího zařízení a tiskárny buzeraček vybaven lehkým kulometem, který přestupníka rychle a navždy odstraní z provozu na pozemních komunikacích.