Okena

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Okena je známý osvěžující nápoj s přiměřeným množstvím alkoholu, který přináší potřebné osvěžení malým i velkým. Zvláště oblíbená je okena™ mezi bezdomovci a důchodci.

„Lepší víno jsem nepil“

- Václav Havel

„ Pozvu tam Holenu, tu co chlastá vokenu “

- Záviš

„ Dáš si líh nebo něco ostřejšího?“
„ Ne, jen okenu, díky... “

- Bimbo Šourek a Šmajdalf Šmejdoplášť Homouš Bobtiš
Typický konzument okeny

Historie[edit]

Okena vznikla již za bolševika, přestože tvrdý režim potíral jakékoli duchovní vyžití občanů. Dlouhodobá abstinence je pro mozek škodlivá, proto byl tento nápoj zaveden do výroby. Tento nápoj byl prodáván jako „čistič oken“, což je samozřejmě blbost, protože na okno stačí voda, případně kladivo nebo kámen. Z toho důvodu je oblíbenost okeny patrná u občanů, kteří si potrpí na čistotu, tedy hlavně u bezdomovců.

Název Okena™ ve skutečnosti vyjadřuje schopnost nápoje otvírat okna vesmíru dokořán. Nebo do korán? To by pak muslimské země představovaly nadějný trh pro tento nápoj.

Složení[edit]

Okena obsahuje alkohol, barvivo a vodu. Další oblíbené zdravé přísady zjemňují její chuť a zvýrazňují aroma. Jako např. metylalkohol, dichlordifenyltrichlormethylmethan, trichloracetaldehyd, didecyldimethylamoniumchlorid, tris(pentafluorofenyl)boran.

Fajnšmekroviny[edit]

Pro vylepšení už tak výborných vlastností někteří konzumenti cedí okenu přes chleba. Získají tím odborně přeceděný nápoj a zároveň vylepšený chleba (namočený) s lepším aromatem a chutí. Bezdomovci ví, že tvrdost nebo plesnivost chleba není samozřejmě na závadu!

Éterické účinky[edit]

Oblíbenost okeny zvyšují éterické, opojné účinky. Podobné účinky mají konkurenční nápoje jako třeba Absint a zimní kapalina do ostřikovačů.

Ekonomické výhody pití okeny[edit]

Naši zákonodárci dostali rozum a zařadili okenu mezi nápoje nezatížené spotřební daní z alkoholu. Toto je opravdu významné ulehčení života bezdomovcům a jiným sociálně slabým ovčanům.

1Alkohol.jpg    V rozcestníku CHLAST najdete novou motivaci k chlastání

AlkoholAlkoholismusBakchalářBarmanČeská alkoholicko revoluční stranaHospodaKocovinaLihové milicePípa na lahváčOpilecPivnéPrůtokový ohřívač pivaPraotec Na PlechTuzemskoVýčepní stoliceU PavoukaVodková pumpaVodkovod


AbsintAktronovicaAlpaBecherovkaKořalkaMetylalkoholOkenaRumSlivoviceVodkaWhiskeyWhiskyZelená
Nejhorší piva světaBraníkGambrihnusOstravarPilsner UrquellPlzeňský PrazmrdRadegastSlovenské pivoStarobrnoStaropramenVelkopopovický KozelElektronické pivo
Víno