Vodkovod

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Vodkovod slouží k transportu vodky z palíren po celém uzemí Ruska a jelikož je vodka strategická surovina, vodkovod je ukryt hluboko pod zemí. Vodkovod vede převážně do ruských domácností, hospod a vůbec všech podniků i průmyslových. Vodkovod je také důležitý pro ruskou armádu, vede do kasáren a kromě toho i na raketové střelnice, kde se vodka tankuje přímo do raket. V současné době je vodkovod modernizován z již zastaralého dřevěného potrubí na moderní kamenné.

Raketa připravena k natankování vodky

Materiál potrubí vodkovodu[edit | edit source]

Potrubí se vyrábí z mnoha různých materiálů:

Vlastnosti[edit | edit source]

Jelikož vede pod zemí, je skryt před zraky stále žíznivých ruských obyvatel, ovšem velké škody způsobují krtci, kteří poškozují převážně dřevěná hnijící potrubí. A v silné opilosti rozrývají vše co se jim postaví do cesty, třeba silnice.

Nehody vodkovodu[edit | edit source]

  • Moskva, 5. 2. 2003 - Pacienti ze 100 kilometrů vzdálené alkoholické léčebny, doprovázeni svým vynikajícím čichem, lokalizovali a navrtali vodkovod. Vodka zaplavila široké okolí, když se o havárii dozvěděla veřejnost, v následujícím davovém opilství osleplo na 100 000 osob a dalších několik tisíc se utopilo ve zvratkách.
  • 15. 5. 1988 - Hlavní potrubí vodkovodu bylo napadeno přemnoženými rusy domácími. Takto vzniklý výpadek v dodávkách vodky způsobil několikadenní celonárodní delírium ruského obyvatelstva.
  • Kdesi na Sibiři, 11. 6. 1986 - Při vnitřní opravě vodkovodu se ztratil technik.
  • Neznámo kde, 19.9.1994 - Technik byl nalezen

Vodkovod Družba[edit | edit source]

Pro zajištění přísunu ruské vodky do bratrských socialistických zemí byl v 60. letech vybudován mezinárodní vodkovod Družba, spojující Sovětský svaz s ČSSR, Polskou lidovou republikou, Maďarskou lidovou republikou a NDR. Později byl tento vodkovod využíván zejména pro zásobování spřátelených sovětských vojsk, dočasně pobývajících na československém území.

Po sametové revoluci projevila nová vláda obavy ze závislosti ČR na sovětské vodce, a proto byla prosazena stavba nového vodkovodu z německého města Ingolstadt. Bohužel při plánování nového vodkovodu zapomněli tehdejší politici vzít v úvahu, že v Německu se téměř žádná vodka nevyrábí, takže ji odtud ani nebude možné dovážet. Proto je dnes tento vodkovod využíván pouze pro vedení Bier a podobných patoků. Původní vodkovod Družba byl v nedávné době prodloužen do Karlových varů, a umožňuje tak tamní ruské komunitě stálý přísun kvalitní vodky přímo z jejich vlasti (a druhou trubkou se dodává Němcům Becherovka).

Podobné vymoženosti na našem území[edit | edit source]

Moravská vláda odsouhlasila v roce 2003 postavení takzvaného Slivovodu. Ten byl začátkem roku 2007 postaven na trase Uherský BrodUherské HradištěBrno. Slivovod slouží k rychlejšímu transferu slivovice z malých nelegálních palíren do velkoskladů (takzvané praní špinavé slivovice).

Google uncyc.jpg Vodkovod na googleTohle je nejlepší článek na téma „Vodkovod“ na celým internetu.
1Alkohol.jpg    V rozcestníku CHLAST najdete novou motivaci k chlastání

AlkoholAlkoholismusBakchalářBarmanČeská alkoholicko revoluční stranaHospodaKocovinaLihové milicePípa na lahváčOpilecPivnéPrůtokový ohřívač pivaPraotec Na PlechTuzemskoVýčepní stoliceU MikuláškaU PavoukaVodková pumpaVodkovod


AbsintAktronovicaAlpaBecherovkaKořalkaMetylalkoholOkenaRumSlivoviceVodkaWhiskeyWhiskyZelená
Nejhorší piva světaBraníkGambrihnusOstravarPilsner UrquellPlzeňský PrazmrdRadegastSlovenské pivoStarobrnoStaropramenVelkopopovický KozelElektronické pivo
Víno