Radikální Moravané

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Radikální Moraváci! Radikální Moraváci!!!“

- tiskový mluvčí Radikálních Moravanů

Radikální Moravané jsou militantní nacionalisticko linguisticko polovojensko folklórní politickou protostranou (odvozeno od slova protoplasma), která byla založena s cílem

Volební plakát Radikálních Moravanů
  • odtržení Moravy od Česka
  • reinkarnace Velkomoravské říše
  • zavedení Moravského groše zkráceně Morgoše jako oficiální měny
  • vypsání celonárodomoravské sbírky na poplatek potřebný pro žádost o udělení ISO kódu jazyku moravskému
  • zavedení moravštiny jako úředního jazyka a zákazu češtiny
  • přijetí zákona o urážce Moravství
  • deportace všech Čechů, dále pak Afgánců, Albánců, Američanů (USA), Andořanů, Argentinců, Angličanů, Athabasků, Australanů, Basků, Bolivijců, Belizanů, Bělorusů, Brazilců, Chilanů, Číňanů (včetně Tibeťanů), Čukčů, Čuvašů, Dagestánců, Dánů, Dolno Uheráků ze Slovenska (Slováků), Dongů, Egypťanů, Ekvádorců, Eritreanů, Estonců, Fársů, Finů, Francouzů, Gabunců, Gambijců, Guatemalčanů, Haiťanů, Hausů, Hondurasanů, Hutuů, Chorvatů, Indů, Inuitů, Iránců, Iráčanů, Irů, Italů, Islanďanů, Jamajčanů, Japonců, Jihoafričanů, obyvatel Kajmanských ostrovů, Kamerunčanů, Kanaďanů, Kanaků, Keňanů, Kolumbijců, Konžanů, Korejců, Kostaričanů, Kubánců, Lesoťanů, Liberijců, Lichtenštejnců, Litevců, Lotyšů, Lucemburčanů, Madagaskarců, Maďarů, Malajců, Maledivců, Maročanů, Mauretánců, Mexičanů, Mongolů, Mosambičanů, Namibijců, Němců, Nepálců, Nigerijců, Nikaraguačanů, Norů, Novozélanďanů, Osetinců (severních i jižních), Pakistánců, Panamčanů, Paraguayců, Poláků, Portugalců, Rakušanů, Romů, Rumunů, Rusů, Řeků, Rwanďanů, Salvadořanů, Saudů, Skotů, Somálců, Súdánců, Syřanů, Španělů, Surinamců, Švédů, Švýcarů, Tanganijců, Tunisanů, Turků, Tutsiů, Uganďanů, Ujgurů, Ukrajinců, karibských ostrovanů ze Svaté Lucie, Uruguajců, Venezualanů, Vietnamců, Welšanů, Zambijců, Zimbabwanů, Zuluů a Židů z výsostného území Velkomoravské tisícileté říše
  • Bašmakům bude povolen dlouhodobý pobyt, výjimka se vztahuje i na prvního novovelkomoravského prince Rastislava Hedvíčka. Horno Uherákům ze Slovenska bude pobyt dovolen, za podmínky, že se ani nepokusí pomyslet na to vyslovit, že Moravan je zdegenerovaný Horno Uherák (v přeneseném významu Slovák). Za pravdu se, ale každý zlobí...
Identická vlajka Prahy a Moravy, (a navíc ještě Českých Budějovic) je neodčinitelnou českou provokací, poslední příslovečnou kapkou, kterou přetekl pohár trpělivosti Radikálních Moravanů.

Spor o vlajku[edit]

Radikální Moravané se začali formovat jako vojensko-politická strana krátce po návratu brněnských vidláků z neúspěšného Velkého útoku na město Prahu, který je podrobně popsán v letopisech města Brna.

Několik veteránů totiž vyprávělo, že na pražských šalinách a autobusech někdy vlají moravské vlajky. Jejich vyprávění z počátku nikdo nebral vážně. Později ale tyto zvěsti potvrdil slavný brněnský cestovatel, podnikatel v oboru stavebnictví a přidavač, pan Jozef Horvát.

Radikální Moravané sepsali protestní nótu, kterou po panu Horvátovi poslali na velitelství DP Praha. Tato nóta se ztratila při incidentu pana Horváta s revizorem DP v tramvaji číslo 7, který odmítal uznat platnost jízdenky, která byla sice cvaknutá, nicméně platící pouze v brněnské MHD. Revizor byl rodilý Pražák, takže se nenechal přesvědčit, že šalingradské jízdenky mají platnost po celé Evropě.

Pan Horvát přenocoval v luxusním apartmánu vyšetřovna jistého pražského penzionu u stanice tramvaje Slánská v Praze Řepích. Druhého dne již diplomatickou protestní nótu nemohl najít a tudíž ani doručit.

Zadržení chalingra d´affaires Jozefa Horváta považují Radikální Moravané za český políček do tváře veškerého Moravanství.

Aktivní revoluční odboj[edit]

Radikální Moravané se rozhodli pro aktivní odboj a jejich heslem se stalo Moravia o muerte (protože se v Brně nenašel jediny latiník, byla použita španělština, překlad laskavě poskytnul europoslanec Richard Falbr).

Radikální Moravané ve shodě s Rastislavem Hedvíčkem nejprve plánovali vybombardování celého území Čech. Tento plán jim ale vymluvili vojenští poradci z Vojenské akademie v Brně, protože existovala reálná obava, že v rozbombardované Praze by nebyly včas zpracovány výplatní pásky pro důstojníky VA Brno.

Jako alternativní řešení byl proto zvolen revoluční teror. Inspirací byla Radikálním Moravanům idea Palestinců, kteří ve svém boji na život a na smrt s nenáviděným Israelem považují své ženy za biologické zbraně, které vzhledem k jejich vysoké natalitě dřívě či později učiní na území státu Israel z Židů bezvýznamnou minoritní skupinu.

Moravská děvčata odcházejí na brněnské hlavní nádraží, aby se odjela provdat do Prahy.

Radikální Moravané proto začali hromadně exportovat moravské nevěsty do Čech a to především do Prahy. Tento ďábelský plán se ale obrátil proti svým strůjcům. Proti veškerému očekávání moravské manželky i moravské svobodné matky nerodily v Praze (ani jinde v Čechách) Moravany ale výhradně Čechy!

K dovršení národní moravské tragedie se takto navíc mezi etnickými domorodci žijícími na území Moravy nesmírně zvýšil počet jejich příbuzných žijících v Čechách. Při návštěvě svých pražských příbuzných Moravané rychle pochytili základy obecné češtiny a po návratu jí začali hovořit i doma na Moravě, aby se odlišili od loserů, kteří v rodině nemají ani jedinou exportovanou nevěstu.

Krom toho se v moravské populaci vytvořil dramatický nepoměr mezi procentuálním zastoupením mužů a žen, většina Moravanů byla proto nucena žít v nedobrovolném celibátu. Po návratu ze zaměstnání se po večerech nudili a neměli, obrazně řečeno, do čeho píchnout.

Dlouhodobě neudržitelná situace přivedla mladé frustrované Moravany (ogary, chalany, šohaje, brněnské borce, ...) k naprosto zoufalému rozhodnutí, řada z nich oficiálně konvertovala k české národnosti. Celkový počet Moravanů tak klesl z původních 1,363,000 (rok 1991) na pouhých 373 tisíc (rok 2001).

Prvním doloženým národnostním konvertitou byl jistý Zdenál Vavrečka z Ostrovačic, který podal na místním úřadu písemnou žádost o změnu národnosti 12. května 1995 (k tomuto tragickému činu jej údajně inspirovala Pohádka máje jeho slavného rodáka Viléma Mrštíka). Jak je obvyklé i v případech jiných konvertitů, stali se z českých národnostních konvertitů ti největší a nejzuřivější moravožrouti.

Nadějné vyhlídky[edit]

Podle posledních nepotvrzených zpráv začínají Radikální Moravané experimentovat s klonováním a partenogenezí.

Podívejte se také na[edit]

Externí odkazy[edit]