Vrakosa Zrzavé Mýto

From Necyklopedie
(Redirected from Vrakosa)
Jump to navigation Jump to search
Vrakosa.jpg
Reklama12.jpg
Právě dokončený vůz V731 připravený na expedici k zákazníkovi

Vrakosa Zrzavé Mýto je český výrobce vrakobusů. Jeho největšími konkurenty jsou automobily Irskýbus (neboli Primerosbus) a SOR.

Výroba[edit]

Sídlí ve městě Zrzavé Mýto, které je natolik dobrou adresou, že si ji výrobce zařadil přímo do svého názvu. Firma vyrábí své výrobky nikoliv v továrně, ale podomně. Každý dům Zrzavého Mýta tak vyrábí jinou součástku vrakobusu. Systém je to geniální - každý má práci a lidé nemusí jezdit do zaměstnání. Mezi jednotlivými domy se pak převážejí součástky buď kolmo nebo žigulmo.

Sortiment[edit]

Hlavními modely Vrakosy je Vrakosa V731 (V= vady, 731=počet), V931 a nově také Vrakosa V1000 (jistá analogie s Škoda 1000MB), dále C 954 E a C 1000 EE. Firma spolupracuje také se zahraničím, například do závodu Karagandské automobilové závody dodává velmi kvalitní díly karoserie, které zreznou ještě než jsou dodány na místo určení. Díky tomu tak většina autobusů, jak ze Zrzavého mýta, tak z Karagandy má zrzavý nebo bílo-zrzavý nátěr.

F1.png Související informace obsahuje
Regál Doprava©
Google uncyc.jpg Vrakosa Zrzavé Mýto na googleTohle je nejlepší článek na téma „Vrakosa Zrzavé Mýto“ na celým internetu.
Čtěte více v článku • Ropid
šde  
ROPID
Bus jede jinam.JPG Dopravci

ArrivaČeské dráhyČSADČSAD KladnoDP PrahaICOMJaroslav ŠtěpánekŠrotliner

JirkaPar.jpg Krtek

D (linka metra v Praze)Dějiny metra v PrazeDepo HostivařDolínkoidaChalupoidaJulča z metraKladenské metroLetňany (stanice metra v Praze)Metro do každé domácnostiMetrolinkaMetrem do BohnicPoslanecké metroPražské metroŠkoda 6MtTransflorenská magistrálaWaldorfská škola (stanice metra v Praze)Zámky (stanice metra v Praze)

Zastavkalhotka praha.jpg Autobusy

X-AX-BX-22150174177200666Autobusová doprava BenešovAz magyar szuper autobusz IkaruszKarosa C 954EIrskýbusSORVrakosa

Nehoda-tramvaj.jpg Električky

Automatizace tramvajové dopravyFordCityNízkopodlažní tramvajPorschetraTramvaje v Práglu1789121418202241

810666b.jpg S-Bahn

Esko PrahaEšusPražský SemmeringCity ElefantŠukafonNádraží Praha-HolyněNádraží Praha-SmíchovVršovické nádražíPohlavní nádražíŽabotlam

Jak40dpp.jpg Letadla

A380L1

JÁ MÁM PRÁVO SEDĚT! Ostatní

Blíž PražanůmDoprava v PrazeJízdenka pražské hromadné dopravyLítačkaOpencardPatrik KokotasPrázdninový provozSeznamka v pražské MHDŠotoušTrambusUbliž PražanůmVertikální chrlič intelektuálůZastávka na znamení