Karosa C 954E

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Zkouška zrychlení

Tento "autobus" je jedním z posledních výplodů dobročinné organizace Vrakosa Zrzavé Mýto. První 954 se objevily v roce 2001, což vede ke spekulaci, jestli materiál na výrobu nebyl nakraden z atentátu na dvojčata. Organizace se však hájí tím, že doprava materiálu by byla dražší, než samotný materiál. Pravděpodobnější je proto verze, že firma kupuje staré vrakosy, jejíž součásti, které se za 30 let téměř nezměnily, přelakují a sestaví nový autobus.

Technické údaje[edit]

Motor o výkonu 551 kW kradený ve velkém z Volva FH16 si poradí i s Mount Everestem. Bohužel se tato informace nedá dokázat, protože tam se nikdy žádná karosa vlastními silami nedostane. Myslí si to jeden fyzik, který to vypočítal. (Při výpočtech byly zanedbány nepodstatné hodnoty, jako odpor vzduchu, gravitace, hmotnost autobusu,...) Převodovka s pěti kvalty nikomu nedovolí jet po obci méně než 50 km/h, protože když se pracně zařadí pětka, tak už se nikomu nechce podřazovat, neboť to většinou nelze.

Jízdní vlastnosti[edit]

Vzhledem k použitým tlumičům, které jsou inspirovány technologií F1, lze zatáčky projíždět vyšší rychlostí. Bohužel v autobuse bývají cestující, kteří vetšinou nadávají, když prolétnou napříč autobusem a zůstanou zaraženi v otevřeném okénku. Pokud se řidič zapomene, nechá zařazenou pětku, zastaví a uklouzne mu noha ze spojky, autobus protočí kola a ihned vystartuje, což většinou končí nějakým smrťákem. Taková zpráva se ihned otiskne v Plesku, magazinu Třísk a Haha, takže si půl národa myslí, že sebevražedný atentátník splnil svou muslimskou povinnost.

Autobus z pohledu cestujících[edit]

Tento autobus má nespornou výhodu v tom, že už pět minut předem víte, že přijede. Pokud řidič vytáčí motor přes 2000 ot/min, lze snadno zaměnit s vysavačem, který má plný sáček. Vytápění je řešeno z bezpečnostních důvodů zvlášť pro řidiče a cestující. Řidič má ve svém kokpitu pouze klimatizaci, aby mu zchladla krev a řídil chladnokrevněji. Naopak cestující mají pouze topení, aby nemohli někoho chladnokrevně zapíchnout. Proto se můžete v autobuse setkat s různými trubicemi (většinou od vysavačů), které topení směrují na řidiče a naopak. Dejte si však pozor, aby Vás nějaký řidič s úzkým knírkem nezplynoval.

místo údajného přistání

C 954E[edit]

Od roku 2003 se vyrábí vylepšený model s příponou E (extreme), byl zde přidán šestý kvalt, což vede k ještě závažnějším nehodám. Byla vylepšena okna, která se nazývají lepená. Lepená se jmenují proto, že jsou ke karosirii přilepeny černou elektrikářskou izolepou. Občas se stane, že izolepa na třech ze čtyř stran povolí a okno připomíná svým pohybem plujícího kapra. Motor se zde inspiroval technologií NASA, což vede k ideálnímu požitku z jízdy. Při pokusu o změření času zrychlení z 0 na 954 Tm/s (to však není prvočíslo, zvláštní, že?) lidstvo narazilo na problém s dělením jednotek času. Vědci proto zkusili změřit zrychlení přímo proti gravitaci Země. Autobus po svižném odpichu zmizel v atmosféře. Za několik minut se na planetě Jupiter objevila černá díra, která je pro tuto planetu příznačná.

Čtěte více v článku • Ropid
šde  
ROPID
Bus jede jinam.JPG Dopravci

ArrivaČeské dráhyČSADČSAD KladnoDP PrahaICOMJaroslav ŠtěpánekŠrotliner

JirkaPar.jpg Krtek

D (linka metra v Praze)Dějiny metra v PrazeDepo HostivařDolínkoidaChalupoidaJulča z metraKladenské metroLetňany (stanice metra v Praze)Metro do každé domácnostiMetrolinkaMetrem do BohnicPoslanecké metroPražské metroŠkoda 6MtTransflorenská magistrálaWaldorfská škola (stanice metra v Praze)Zámky (stanice metra v Praze)

Zastavkalhotka praha.jpg Autobusy

X-AX-BX-22150174177200666Autobusová doprava BenešovAz magyar szuper autobusz IkaruszKarosa C 954EIrskýbusSORVrakosa

Nehoda-tramvaj.jpg Električky

Automatizace tramvajové dopravyFordCityNízkopodlažní tramvajPorschetraTramvaje v Práglu179121418202241

810666b.jpg S-Bahn

Esko PrahaEšusPražský SemmeringCity ElefantŠukafonNádraží Praha-HolyněNádraží Praha-SmíchovVršovické nádražíPohlavní nádražíŽabotlam

Jak40dpp.jpg Letadla

A380L1

JÁ MÁM PRÁVO SEDĚT! Ostatní

Blíž PražanůmDoprava v PrazeJízdenka pražské hromadné dopravyLítačkaOpencardPatrik KokotasPrázdninový provozSeznamka v pražské MHDŠotoušTrambusUbliž PražanůmVertikální chrlič intelektuálůZastávka na znamení