Jupiter

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Invazní kosmické plavidlo Jupiteriánů
Jupiter není „mrtvá“ planeta

Jupiter je největší planeta Sluneční soustavy, v pořadí pátá od Slunce. Obývají ji Jupiteriáné, známi svou krvelačností a vojenskými výboji. V minulosti vedli vítěznou válku s Marťany. V průběhu této meziplanetární války Jupiteriané vyhubili veškerý život na Marsu prostřednictvím termonukleárních meziplanetárních raket. Jen několik Marťanů uniklo. Zachránili se útěkem na planetu Zemi, kde se později oženili s pozemšťankami a založili početné rodiny. Mezi těmito marťanskými uprchlíky byl i tzv. socan z rudé planety (skutečné jméno neznámé) – předek Gerharda Schrödera a Jiřího Paroubka.

Samý vodík[edit | edit source]

Jupiter se skládá z kamenného jádra, obklopeného kovovým vodíkem, posléze kapalným vodíkem a až nakonec plynným vodíkem. Životní podmínky tam tedy za moc nestojí a lidé, natož choulostiví marťané by tam rozhodně nedokázali přežít. Jupiteriané jsou však dokonale uzpůsobení k životu ve vrstvě kapalného vodíku, který je rovněž jejich potravou. Nevadí jim obrovská gravitace a dýchají plynný vodík. Jelikož žijí v planetární vrstvě, která je tvořena kapalným vodíkem (mají tam svá města) musejí jednou za 78 hodin vyplout na hladinu, aby se nadechli plynného vodíku (musejí se dostat tam, kde se vrstva plynného vodíku setkává s vrstvou kapalného vodíku).

Jupiteriané[edit | edit source]

Jejich přesná fyzická podoba není známá, ale ví se, že vzhledem připomínají velké, inteligentní rejnoky. Jejich těla jsou tvořena z 48% tvrdíkem a 29% bursíkem.

Státní zřízení je vojenská diktatura. Mají svého vůdce, který o všem rozhoduje. Naprostý nedostatek informací je důsledkem sestřelení všech našich průzkumných sond. To dokazuje, že disponuji vyspělou technologií, která o několik generací předčí naši. USA i Rusko už zahájily vojenské programy na obranu před případnou invazí z Jupiteru. Velké naděje jsou vkládány do hopsinek.


Sluneční-soustava.png
Sluneční soustava
Merkur Venuše Země Mars Jupiter Saturn Uran Neptun Pluto
Praha2889 BrnoMěsícHomosBíďošála
Kalendáře na ostatních planetách sluneční soustavyVznik planet