Homos

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Homosexualita.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Oběžná dráha Homosu není na této zastaralé animaci zachycena.
Měsíce Phobos a Deimos, jak byly omylem zachyceny objektivem jednoho z paparazziů, který v noci slídil na zahradě chaty Jiřího Paroubka. Homos je bohužel v zákrytu.
Tento obrázek sem vložil Uživatel:Vygoš, když se dozvěděl, že Homos je cca 22 cm velký měsíček. Zobrazený předmět toto kritérium zcela jistě splňuje, ale také ukazuje, že Uživatel:Vygoš je zcela mimo mísu a asi spadl z Měsíce.

Homos je jedním ze tří měsíců planety Mars. Společně s měsíci Phobos a Deimos obíhá ve směru hodinových ručiček (to tvrdí pozorovatelé z oblasti Polárky. Naopak pozorovatelé z oblasti Jižního kříže se shodují, že obíhá proti směru hodinových ručiček). Je nejteplejším z Marsových měsíčků a byl objeven jako poslední. Jeho existence nebyla dosud 90% potvrzena, ale ani 90% vyvrácena! Homos by měl podle gravitačních analýz měřit v průměru okolo +/- 22 centimetrů.

Výzkum[editovat | editovat zdroj]

Na výzkumu Homosu se bude podle předběžných plánů NASA podílet především vesmírná sonda evropské ESA. Plán na podrobný výzkum ztroskotává na smutném faktu, že kosmická sonda určená pro přistání na Homosu je 6 000x hmotnější, než celý Homos. Hrozí reálné nebezpečí, že brzdové motory odfouknou Homos kamsi do meziplanetárního prostoru. Evropská unie tuto informaci nepotvrdila, ale ani nevyvrátila.

Uvedení na pravou míru[editovat | editovat zdroj]

Zdá se, že se jedná o zmatení jazyků. Nakonec není to nic neobvyklého, stalo se to již v Babylonu, a co z toho pošlo... Otázka je, zda tento měsíc existuje. Konec konců, možné to je. Název Homos by ale spíše odpovídal názvu Humus, vysloveném v hanáckém dialektu. Je-li tomu tak, potom je zcela jisté, že jeho výzkum bude brnkačka. Vyjdeme-li z faktu, že humus je ve své podstatě složen z organických látek, dojdeme k jednoznačnému závěru, proč je Homos, pokud existuje, nejteplejším měsícem Marsu. Případný výzkum obojího by se tak dal spojit, čímž by se ušetřily nemalé prostředky, možná by se dala ušetřit nákladná expedice do kosmu a problém by se dal vyřešit zde na Zemi.

Je to téma jako stvořené pro zelené, ti se jistě budou rozplývat nadšením, pokud by byli Evropskou unií pověřeni tímto výzkumem. Bádání a spisování traktátů o hovnech je jejich specialita.

Zatím nejsou bohužel k dispozici výsledky spektrální analýzy z Homosu, a tak myšlenka, že Homos a Humus jedno jsou, je zatím snad až příliš odvážná. Snad se najde nekonvenční vědecké pracoviště (a to zelení mají), které se tohoto náročného úkolu ujme a úspěšně se ho zhostí, a tak přispěje k rozšíření obzoru lidského vědění.


Sluneční-soustava.png
Sluneční soustava
Merkur Venuše Země Mars Jupiter Saturn Uran Neptun Pluto
Praha2889 BrnoMěsícHomosBíďošála
Kalendáře na ostatních planetách sluneční soustavyVznik planet